Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Volby [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují huh, Havelock.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Předkládejte své argumenty, přesvědčujte ostatní, diskutujte o programech a osobnostech. Pokud chcete někomu (to zahnuje nejen diskutující v tomto klubu, ale i ostatní uživatele Lopuchu, politiky této i jiných krajin a vůbec všechny žijící i zesnulé osoby) nadávat kvůli jeho (byť sebehoršímu) přesvědčení, přesuňte se rovnou do jiného klubu. Diskuze se vede slušnou formou.

ANKETY:
Objeví se Robert Šlachta na kandidátce Ano do senátu nebo europarlamentu?
Zatím nejlepší porevoluční předseda vlády ČR byl
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 11003 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 17.3.2023 22:22  35568
My vždycky vozili tak 5 metráků na vozéku (ruční žebřiňák). Teda jeden náklad 2,5 q. Pravda, bylo to ještě za bolševika a "sběrač" dojel vždycky na Městečko.
Na letáky měli jedni kontejner. Ten velké.
maca MACA 17.3.2023 21:51  35567
ZidaneJo za mlada se sbiralo lecos a ve skole soutezilo.
Krom zeleza, papiru i barevny kovy a jednu dobu i sklo.
Na smetacuch se dalo vytahat a dat do sberu lecos.
Sbiraly se lecivky a taky kastany a zaludy, za ty byla kiruna za kilo v hajovne. Za bukvice 40 za kilo, ale nepribejvalo to tak rychle. Pul metraku v kastanech nebyl problem. Dostals prachy a potvrzeni. Dnes das do skoly zadara, par nejlepsich neco dostane.
Jinak takovy ty skolni sbery to bylo ze se slavnostne nosilo sbiralo ve skole ( kdyzs nedones, taks byl divnej), ale sbirej pomerancovou kuru, kdyz nejsou pomerance a ty kubansky nejdou loupat a ve finale jde vytezek na Nikaraguu, kde jim pomerance hnijou nebo na Albanii, pripadne tam, kde byla bratrska pomoc potreba.
Nejlepsi dzob byly houby. Cerstvy i suseny nebo boruvky, ale houby to slo rychle a odbyt byl. Taky se vykupovalo ovoce, jablka tresne a nebo se pomahalo sklizet u souseda a za to sme pak nejaky ovoce dostali. Jo jo vydelavat se dalo a motivace byla nejen financni.
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 17.3.2023 21:14  35566
MACA [35565]: Tak já to jako harant vozil na kárce, neprojelo se nic, ale přece jen doba se mění, teď už rozhodně není tolik sběren jako bylo a ve velkých městech asi jiná šance než to odvézt autem ani není, to je pravda.
maca MACA 17.3.2023 09:00  35565
Zidaneza kilo novin a letaku davaj ve sberne 1,5 kc na ruku, takze to nejde pres ucet.

Takze pokud se to nekomu vyplati, tak to postahuje. Doma si to decka sbiraji a za 1/4 roku to 50 Kc hodi. Samosebou je s tim vic prace a projedes, ale co ja beru polovic, oni kazdy 1/4. Posledne sme vezli i nejake casaky a sesity a bylo toho 80 kg. Ted v zime jde neco na podpal v kamnech.

Zrovna vcera sem byl v pokedne doma a postak rval letaky do schranky.

Svolavani na demonstraci nebo ta Babisova korespondence, je taky “verejny zajem”?
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 16.3.2023 23:57  35564
Nám letáky choděj, naštěstí ne přímo do schránek (až na volební letáky, to nejspíš roznáší přímo pošta, proto je to ve schránkách), jinak na to máme kastl před vchodem. Ze kterého to před nějakou dobou začala samospráva přemisťovat na k tomu vyčleněný stůl v místnosti se schránkami, zajímalo by mě proč. Že by to kradli bezďáci kvůli odnosu do sběrných surovin? No pochybuju, že by se jim to vyplatilo, to by asi museli fakt ve velkým, ale nějakej důvod ta akce se stolem na letáky mít musí.

No ale k věci - minulej tejden jsem tam objevil letáky zvoucí na tu demonstraci na Václaváku minulou sobotu.
No pochybuju, že by tohle roznášela pošta, to by to zřejmě bylo ve schránkách.
Tak buď byla samospráva aktivní stylem "vezmem z kastlu všechno co tam je a šup to na stůl, ať si nájemníci vyberou" (nejlogičtější) nebo to přinesl přímo nějakej nájemník či roznašeče s tímto pustil nejen do vchodu, ale i do místnosti se schránkami. A vzhledem k tomu, že místnost se schránkami není na rozdíl od vchodu na bzučák, ale musí se tam sejít a dotyčného pustit, pochybuju, že by někdo z nájemníků byl tak aktivní.
Zvedat se kvůli nějakému roznašeči letáků, to tak. Přede dveřma máš kastl a dej to tam, já na tebe kašlu. A řekl bych, že většina nájemníků to má podobně :-) A beztak mám na schránce oznámení, že reklamu nechci a funguje to.
Až tedy na zmíněné volební letáky. To už jsem si na poště stěžoval někde předminulé volby a bylo mi řečeno, že na volební letáky se "nevhazujte reklamu" nevztahuje, že to není reklama, ale "veřejný zájem".
Nazvěte to jak chcete, šašové, stejně je to reklama a mě to nezajímá. Já se rozhoduju, koho volit (koho nevolit se rozhodovat nemusím, to vím a je jich od jisté doby víc než dřívější jeden) i bez papírů a nějaké sliby na tom nic nezměněj.
Takže pro mě by ty volební sliby chyby ani tisknout nemuseli :-)
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 16.3.2023 05:28 - Odhlášení (10:13) 35562
Nám už nechodí ani ty letáky.
Manžel posílá křížovky a já pohledy z cest.
maca MACA 16.3.2023 04:54  35561
No dobre. Neroznaset posta letaky a jiny komercni a uredni veci, tak nevim kolik lidi dneska posle dopis, pohled, …
Jediny co mi dojde postou sou uredni lejstra a nejaky casopisy a komercni veci.
Naposledy sem dostal vanocni a novorocni prani z ciziny a ja sam sem posilal v lete pohled do ciziny.
Nebyt tech e-shopu a mnozstvi tech baliku, tak posta nema co. Je toho tolik, ze na tom dokonce vyrostla velka konkurence a nekteri si to rozvozi uz sami.

Kde jsou ty casy, kdy bylo potreba ministerstvo post a telegrafu a potrubni posta byl unikat v rychle preprave zasilek. Jen na Ukrajine se vraci k tomu Cimrmanovu dorucovani pomoci delostrelectva.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 15.3.2023 21:05  35560
Pochybuju, že jsou pobočky, kde za celé tédeň nigdo nedonde. Pošta by ovšem dost ušetřila, kdyby propustila všechny manažery, včetně generálního ředitele (má 8,5 miliónu ročně za hovno výkon). Hodně lidí propustí tím, že neobsadí chybějící lidi. Ovšem tím, že se třeba zruší auto (balíkář), které za den najede i 150 km a přesune se to na jiná auta, nebo se zruší doručovací okrsek a rozdělí se to mezi jiné, takže místo 6 km se půjde třeba 8 km denně ... to možná pak ušetří mnohem víc zaměstnanců, protože se jim na to ve velké míře vyserou. Ve škodovce taky nebudou dělat šestnáctihodinové směny za osmihodinový plat.
maca MACA 15.3.2023 19:36  35559
Desdihttps://echo24.cz/a/HqwEe/zpravy-domov-posta-propousti-tisice-lidi

Zredukujiu 1/10 pobocek a urcite i tolik lidi.
By me zajmalo jestli sou pobocky, kam treba za cely tyden nikdo neprijde. Vcelku ne fascinujiu nektere vesnicke s omezenou pracovni dobou, kde obcas zaskoci z uradu. Divim se, ze posta neni soucasti nejakeho obchodu, ktery funguje v pracovnich dnech a lidi tam chodi casteji.

Jenze posta to vzala opacne a chtela se stat obchodem.

Si budes hledat praci u vezenske sluzby?
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 13.3.2023 01:36  35558
Dost možná budeme muset postavit novou basu.
maca MACA 13.3.2023 01:35  35556
Ovara i Mynáře.
Teď to všechno začne převádět, aby o to ještě nepřišel.
Bylo by fajn, pokud by se neudržel a rozpovídal se.
Na Baláka, tu paní co prodala pozemek, aby výhodně nakoupila a všechny zy další obvhodnice se dřevem. Teď byměl dojít zakleknout finančàk a kriminálka.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 13.3.2023 01:14  35555
To sere Ovara, nás ne-e! :-D
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 13.3.2023 00:51  35554
Desdichado [35553]: A počítám, že ho nejvíc sere, že Mynář není odsouzenej, čili mu nemůže dát milost ve smyslu "odpustit trest", resp. nařídit, aby se k vykonání trestu nepřistoupilo.

Abolici musí spolupodepsat premiér, milost po odsouzení už dává prezident sám, pokud vím.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 13.3.2023 00:07  35553
Viliam Buchert: Řádění hradní mafie – jedl jsem, snědl jsem, vychlastal jsem, střílel jsem a Mynář chodil kolem.
Vratislav Mynář, když budeme vycházet pouze z jeho veřejně dostupných výroků, prohlášení a reakcí, je člověk povýšený, arogantní a všehoschopný. Různá nařčení odvracel rázně, ale když se ohlédneme zpět, tak vše, co měl na Pražském hradě a v Lánech ohlídat, nejenže neohlídal, ale v případě mnoha věcí existuje evidentní problém. Miloš Zeman většinou k tomu mlčel, nebo toleroval jeho zcela nevhodné chování a postupy. Když už to hořelo, dal někomu milost. Jako odsouzenému šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi, kterého jmenoval prezident a kterého vždy hájil právě Mynář. V případě Baláka a Mynáře přitom platí, že „ruka ruku myje“.
Na kancléři Mynářovi je zřejmé, že se nezastavil před ničím. Bral velké kšefty. Bral malé kšefty. Bral jakékoli kšefty. Hlavně, že to bylo výhodné. Vše je navíc proloženo velkou dávkou bizarnosti. Jen několik věcí z posledních týdnů, které ukazují, že Otesánek Mynář bral skutečně všechno – nebylo mu dokonce hloupé přesunout hradní party stan ke své sjezdovce v Osvětimanech, k odvozu výsadby dřevin tamtéž využil hradní autodopravu, neoprávněně lovil zvěř v Lánské oboře. Výčet by byl dlouhý. Mezitím se objevilo, že někdo dokonce vyplenil neoficiální hradní sklad alkoholu. Mynář se tváří, že to vlastně odhalil. Určitě o tom předtím nikdy nic nevěděl a nic neslyšel a neviděl. Ano, jsou to věci bizarní, ale nějak k Zemanovi a Mynářovi sedí.

Ovšem Ovar s abolicí pro toho zmrda narazil.
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 12.3.2023 14:53  35552
MACA [35537]: Mám dojem, že zpětně si můžeš doplatit rok. Což je jako nic, ale někdy se to hodit může.


[ 11003 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt