Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Volby [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují huh, Havelock.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Předkládejte své argumenty, přesvědčujte ostatní, diskutujte o programech a osobnostech. Pokud chcete někomu (to zahnuje nejen diskutující v tomto klubu, ale i ostatní uživatele Lopuchu, politiky této i jiných krajin a vůbec všechny žijící i zesnulé osoby) nadávat kvůli jeho (byť sebehoršímu) přesvědčení, přesuňte se rovnou do jiného klubu. Diskuze se vede slušnou formou.

ANKETY:
Objeví se Robert Šlachta na kandidátce Ano do senátu nebo europarlamentu?
Zatím nejlepší porevoluční předseda vlády ČR byl
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 11003 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 18.3.2023 23:05  35578
Ale to já taky, a asi většina lidí. Spoustu věcí v marketech/obchodech ani nenajdeš a nekoupíš. Ale spoustu ano. Když potřebuju třeba zednickou lžíci nebo pytel vápna, nepůjdu kvůli tomu na Internet a e-shop, s tím mě můžou milovat. Kouknu na leták Bauhausu a OBI, a kde to mají zrovna v nabídce, tam se stavím a koupím. Vo tom to je. Používat zdravej rozum a nehonit na Internetu každou sebevětší kravinu.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 18.3.2023 22:52  35577
já kupuji plno věcí na netu. Knihy, e-knihy, elektroniku, .... je toho plno.
Kupuji i z US, občas z Číny, z Anglie, Německa, ...prostě když něco chci, potřebuji, nebo se mi to líbí
V kamenných obchodech (u nás v Mostě) mají většinou hovno výběr
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 18.3.2023 22:44  35576
x-philePřesně tak. Jsou věci, který si samozřejmě najdu na Internetu, prozkoumám, porovnám, promyslím, vyberu a objednám. A pak jsou věci, a není jich málo, kde mám naprosto v paži se s tím takhle srát. Zajdu do obchodu, prohlídnu a osahám si věc naživo, jestli mi vyhovuje, a koupím. Fertig. A na to jsou právě dobrý ty letáky.
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 18.3.2023 22:34  35575
Já na internetu nenakupuju taky z principu. Ovšem teď jsem udělala výjimku. V hospodě jsme ochutnali chilliovici - výborná pálenka. Osobní odběr jen v Šumperku, takže jsem dala eshop.
A nový notebook jsme kupovali nedávno, taky jsem slídila na netu, ale nakonec jsme šli po doporučení mýho táty do klasickýho obchodu a máme repasovanej, lepší než novej.
Rychlovarnou konvici jsem šla taky koupit osobně do Ety než nějaký internety...
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 18.3.2023 22:19  35574
MindutonTak jinak, jo?
Jsem stará škola a prostě mě ukrutně sere dělat všechno to, cos tu popsal - hledat na Alze, vytipovávat, házet do heureky, hledat kódy a objednávat na e-shopech a pak to někde vyzvedávat. Atd. Tohle všechno nazývám souhrnným slovem "prohledávat". Někdy mi samozřejmě nic jiného nezbývá, hlavně u sofistikovanějších a dražších věcí - např. chystám se brzy koupit novej noťas a to samozřejmě vyžaduje průzkum a přípravu, nepůjdu koupit první noťas na kraji regálu v Datartu. Ale když potřebuju koupit třeba novou rychlovarku nebo topinkovač nebo jinou blbost, mám v paži se s tím srát na Internetu a v e-shopu, kouknu kde co mají v letácích a cestou si to koupím v kamenným kšeftě. Na to jsou letáky dobrý. Nemám potřebu koupit všechno za úplně co nejlevnějc a dávat tomu zbytečně moc svýho času. Snažím se obecně trávit na Internetu co nejmíň času a tohle k tomu taky patří. Proč myslíš, že neprovozuju žádný fejsbuky, instáče, tvitry, tiktoky, jůtůby, wotsapy a další tyhle sračky, který čas akorát žerou? Lopuch je jakožto následník Průvodce jediná taková platforma, kde se pravidelně vyskytuju, a je to jaksi z historických důvodů. A stačí mi to.
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 18.3.2023 22:18  35573
Změna! Lidl nám nepřišel už pár týdnů a dneska byl celý balík hozený u schránek. Asi ve stylu "kdo chceš, vem si". Pravidelně je ve schránce jen Kaufland, ostatní už dávno ne. To vyvrací Desdichadovu teorii, že všechno dělají pošťáci.
Hlavně jsou furt všude inzeráty právě na roznos letáků (nic proti, když bylo chudo, taky jsme to dělali). Ale evidentě už o to už nikdo nestojí. A nebo to dopadne takhle. Fakt toho měl plný auto až po střechu, v TV bylo vidět.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 18.3.2023 21:42  35572
taipan: Na co prohledávat? Já to dělám tak, že si najdu co chci koupit na Alze (ti maj nejlíp zpracovaný katalogy), a až si to vytipuji, tak to hodím do heureky nebo zbozi.cz, a koupím to od "nejlevnějšího solidního". Ještě předtím si ale samozřejmě zjistím, zda nejsou v nějakých shopech navíc slevové kódy. Dost věcí poslední 1-2 roky kupuji z Datartu, jsou dost cenově agresivní, pokud máš tedy ten jejich VIP účet a prdneš tam navrch nějaký ten slevový kód.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 18.3.2023 21:17  35571
LetákyNám poslední dobou taky chodí letáků mnohem míň. Zůstalo hlavně jídlo, resp. kšefty s jídlem, ale většina letáků ze kšeftů s průmyslovým zbožím a elektrem chodit přestala. To mě dost sere, protože zrovna ceny žrádla jsou mi celkem u zadku. Ale letáky s průmyslovým zbožím, elektrem, hobby markety atp. jsou si procházel, protože to aspoň člověku dávalo hrubej pojem o tom, co za zboží je trhu, zhruba v jakých cenových relacích, a když se nám něco doma podělalo nebo jsem potřeboval něco koupit, dalo se to v akčních nabídkách dobře koupit. Eufemisticky řečeno, nemiluju zrovna prohledávat všechno na Internetu a objednávat v e-shopech každou blbost :-/
maca MACA 18.3.2023 08:34  35570
ZidaneNa takovy bacha, aby sis to nevzal do baraku

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-vrha-se-na-nej-jako-divoka-kocka-policie-vykazala-z-bytu-zenu-za-tryzneni-partnera-40426178
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 18.3.2023 02:12 - Oblíbené kluby (11:51) 35569
MACA [35567]: A tak o tom něco vím, přinést do školy sběr... to se tenkrát semlelo https://cs.wikipedia.org/wiki/Zem%C4%9Bt%C5%99esen%C3%AD_v_Arm%C3%A9nii_1988 a ve škole po nás chtěli "starej papír, půjde to na pomoc obětem zemětřesení" či jak to okecávali.

No a já zrovna nějak tejden zpátky odvezl veškeré noviny, které jsem si nasbíral, do sběru a tím pádem doma nic.

A co včil? Ve škole to chtějí, nemůžeme říct, že nemáme... jak by to vypadalo?
No, nakonec jsme přes sousedy asi tak kilo dali.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 17.3.2023 22:22  35568
My vždycky vozili tak 5 metráků na vozéku (ruční žebřiňák). Teda jeden náklad 2,5 q. Pravda, bylo to ještě za bolševika a "sběrač" dojel vždycky na Městečko.
Na letáky měli jedni kontejner. Ten velké.
maca MACA 17.3.2023 21:51  35567
ZidaneJo za mlada se sbiralo lecos a ve skole soutezilo.
Krom zeleza, papiru i barevny kovy a jednu dobu i sklo.
Na smetacuch se dalo vytahat a dat do sberu lecos.
Sbiraly se lecivky a taky kastany a zaludy, za ty byla kiruna za kilo v hajovne. Za bukvice 40 za kilo, ale nepribejvalo to tak rychle. Pul metraku v kastanech nebyl problem. Dostals prachy a potvrzeni. Dnes das do skoly zadara, par nejlepsich neco dostane.
Jinak takovy ty skolni sbery to bylo ze se slavnostne nosilo sbiralo ve skole ( kdyzs nedones, taks byl divnej), ale sbirej pomerancovou kuru, kdyz nejsou pomerance a ty kubansky nejdou loupat a ve finale jde vytezek na Nikaraguu, kde jim pomerance hnijou nebo na Albanii, pripadne tam, kde byla bratrska pomoc potreba.
Nejlepsi dzob byly houby. Cerstvy i suseny nebo boruvky, ale houby to slo rychle a odbyt byl. Taky se vykupovalo ovoce, jablka tresne a nebo se pomahalo sklizet u souseda a za to sme pak nejaky ovoce dostali. Jo jo vydelavat se dalo a motivace byla nejen financni.
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 17.3.2023 21:14 - Oblíbené kluby (11:51) 35566
MACA [35565]: Tak já to jako harant vozil na kárce, neprojelo se nic, ale přece jen doba se mění, teď už rozhodně není tolik sběren jako bylo a ve velkých městech asi jiná šance než to odvézt autem ani není, to je pravda.
maca MACA 17.3.2023 09:00  35565
Zidaneza kilo novin a letaku davaj ve sberne 1,5 kc na ruku, takze to nejde pres ucet.

Takze pokud se to nekomu vyplati, tak to postahuje. Doma si to decka sbiraji a za 1/4 roku to 50 Kc hodi. Samosebou je s tim vic prace a projedes, ale co ja beru polovic, oni kazdy 1/4. Posledne sme vezli i nejake casaky a sesity a bylo toho 80 kg. Ted v zime jde neco na podpal v kamnech.

Zrovna vcera sem byl v pokedne doma a postak rval letaky do schranky.

Svolavani na demonstraci nebo ta Babisova korespondence, je taky “verejny zajem”?
zidane Zidane Radši svobodný zemřu - než v nesvobodě žít! 16.3.2023 23:57 - Oblíbené kluby (11:51) 35564
Nám letáky choděj, naštěstí ne přímo do schránek (až na volební letáky, to nejspíš roznáší přímo pošta, proto je to ve schránkách), jinak na to máme kastl před vchodem. Ze kterého to před nějakou dobou začala samospráva přemisťovat na k tomu vyčleněný stůl v místnosti se schránkami, zajímalo by mě proč. Že by to kradli bezďáci kvůli odnosu do sběrných surovin? No pochybuju, že by se jim to vyplatilo, to by asi museli fakt ve velkým, ale nějakej důvod ta akce se stolem na letáky mít musí.

No ale k věci - minulej tejden jsem tam objevil letáky zvoucí na tu demonstraci na Václaváku minulou sobotu.
No pochybuju, že by tohle roznášela pošta, to by to zřejmě bylo ve schránkách.
Tak buď byla samospráva aktivní stylem "vezmem z kastlu všechno co tam je a šup to na stůl, ať si nájemníci vyberou" (nejlogičtější) nebo to přinesl přímo nějakej nájemník či roznašeče s tímto pustil nejen do vchodu, ale i do místnosti se schránkami. A vzhledem k tomu, že místnost se schránkami není na rozdíl od vchodu na bzučák, ale musí se tam sejít a dotyčného pustit, pochybuju, že by někdo z nájemníků byl tak aktivní.
Zvedat se kvůli nějakému roznašeči letáků, to tak. Přede dveřma máš kastl a dej to tam, já na tebe kašlu. A řekl bych, že většina nájemníků to má podobně :-) A beztak mám na schránce oznámení, že reklamu nechci a funguje to.
Až tedy na zmíněné volební letáky. To už jsem si na poště stěžoval někde předminulé volby a bylo mi řečeno, že na volební letáky se "nevhazujte reklamu" nevztahuje, že to není reklama, ale "veřejný zájem".
Nazvěte to jak chcete, šašové, stejně je to reklama a mě to nezajímá. Já se rozhoduju, koho volit (koho nevolit se rozhodovat nemusím, to vím a je jich od jisté doby víc než dřívější jeden) i bez papírů a nějaké sliby na tom nic nezměněj.
Takže pro mě by ty volební sliby chyby ani tisknout nemuseli :-)

[ 11003 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt