Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Volby [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují huh, Havelock.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Předkládejte své argumenty, přesvědčujte ostatní, diskutujte o programech a osobnostech. Pokud chcete někomu (to zahnuje nejen diskutující v tomto klubu, ale i ostatní uživatele Lopuchu, politiky této i jiných krajin a vůbec všechny žijící i zesnulé osoby) nadávat kvůli jeho (byť sebehoršímu) přesvědčení, přesuňte se rovnou do jiného klubu. Diskuze se vede slušnou formou.

ANKETY:
Objeví se Robert Šlachta na kandidátce Ano do senátu nebo europarlamentu?
Zatím nejlepší porevoluční předseda vlády ČR byl
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 12595 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 12.2.2024 21:15  36641
taipanNe. Je to hnus, ...
A když jsem to já před lety ... ;-)

Zidane
Státní rozpočet v důsledku ušetří například na invalidních důchodech a na infarktech. Sice se to projeví se zpožděním, ale projeví. (Platí i pro efekt hospod bez kouření.)

Nutil snad nekuřáky někdo chodit do zahulenejch hospod? Kdyby byl zájem o nekuřácké hospody, vznikaly by už před zákazem čistě zákonem nabídky a poptávky a zákaz kouření v hospodách by vůbec nebyl potřeba.
a) nutil - nebylo na výběr (musíš občas jít i na výlet mimo velkoměsto). A ve městě hospodští přicházeli o nekuřáckou klientelu
b) není tak "easy" udělat ze zahuleného pajzlu nekuřáckou hospodu. Kuřáci z jakéhosi nepochopitelného důvodu dobrovolně odmítají přestat hulit.
c) globální zákaz je to nejjednodušší, nejlevnější a vlastně nejdemokratičtější opatření. Hospodské to stojí akorát nové záclony (protože ty zahulené - dehtové - se dají tak maximálně vyhodit) a vygruntování. Žádná drahá klimatizace, stavební úpravy oddělených prostor a podobné hovadiny nejsou zapotřebí. A už vůbec není zapotřebí se dohadovat s kuřáky: "A proč bych nemohl kouřit?" Strécové byli jednoznačně pro variantu úplného zákazu, jiná nedávala smysl. A vzhledem k tomu, že hospoda je v našem rodě nepřetržitě minimálně 200 let (už Napoleon ...) ... kdo z vás to má, ha?

MACA
Leckde bylo, ze pres obed se nekouri, ale vsechno to tam stejne bylo nacuchnuty skrz na skrz.
To jsme takhle jednou v létě, krátce po otevření, nikdo tam nebyl (respektive asi tři, ale nikdo nekouřil) a museli jsme být u dveří, protože to bylo zasmrděný asi na 5 let dopředu. Byla to taková modernější objekt, sedmdesátá léta (velký skla do ulice, kov, zdi kdoví z čeho).

--------------------

Při této příležitosti je dobré vzpomenout slavnou "Jedovou chýši" - to neměli bourat.
tex Tex wubalubadubdub 12.2.2024 20:00  36640
Co chodím do jedné nalejvárny, tak dřív jsme smrděli cigaretama, dnes smrdíme po friťáku. To je tak když jediná vzduchotechnika v lokále je větrák nad stropem
maca MACA 12.2.2024 19:51  36639
Jo nekuracky hospody i restaurace byly. U nas spis cajovny nebo klub. Nekde treba jela fajfka nebo doutniky, ale to je zase jinej smradek
Leckde bylo, ze pres obed se nekouri, ale vsechno to tam stejne bylo nacuchnuty skrz na skrz.
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 12.2.2024 16:29 - Odhlášení (06:21) 36638
ZidaneTohle by měli namátkově kontrolovat celníci, ale v sobotu tam číhali i policajti, tak třeba fakt hlídali, jestli se tam někdo netočí.
tex Tex wubalubadubdub 12.2.2024 13:26  36637
36636: nekuřácké hospody byly před zákazem a byly populární. I když to byli sem tam jen zaplivaná sklepní putika, ale prostě kouřilo se venku na ulici, kdo měl zájem. Většinou ale tam byli lidi co buďto hulili trávu a ne cíga, nebo nekuřáci :)
To byly roky cca 2007-2008, kdy nekuřácké hospy rostli v Brně jak houby po dešti.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 12.2.2024 13:08  36636
taipan [36634]: Se státním rozpočtem to tak mimo není. Možná by se nepoložil, ale muselo by se to sakra řešit, protože spotřební daň na cíga je pro státní rozpočet významnej příjem - proč by to jinak co chvíli zvedali a jak jsem kdesi četl, u dražších cigár je spotřební daň i padesátku na krabičce?

Takže potíž je v tom, že státní rozpočet /resp. hlavně zdravotnictví/ by sice ušetřilo na výdajích za léčení chorob z čudění, ale to by přišlo za pár let, zatímco význačný pokles peněz z výběru spotřební daně by přišel hned - a to by se řešit muselo, ne že ne.

MACA [36625]: Ač nekuřák, kouření v hospodě jsem tak nějak bral jako že "to k tomu patří".

Nutil snad nekuřáky někdo chodit do zahulenejch hospod? Kdyby byl zájem o nekuřácké hospody, vznikaly by už před zákazem čistě zákonem nabídky a poptávky a zákaz kouření v hospodách by vůbec nebyl potřeba.

A argument personálem, že jak k tomu přijde personál, celou směnu v zahulené hospodě, škodí jim to na zdraví, mi taky neobstojí.
Nutil někdo personál v zahulené hospodě dělat? Nenutil, pokud by to personálu vadilo, mohl dát výpověď a jít dělat někam jinam.
Dokud by majitel do zahulené hospody personál sehnal, jeho věc. A pokud by sehnat nemohl, buď by musel kouření v hospodě zakázat, nebo si stát za pípou sám.

Jsem nekuřák, nic mi to neříká, ale tenhle plošnej zákaz se mi nelíbí. Nechal bych to na majiteli. Moje hospoda, moje pravidla. Když budou lidi chtít nekuřáckou hospodu, udělám ji. Když bude většina chtít v hospodě hulit, ať hulí.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 12.2.2024 13:01  36635
x-phile [36633]: Povolený to je, ale jak se to kontroluje? Hraniční kontroly a zapisují si, kdo už tam ten den byl?
Nebo jak se zamezí tomu, aby někdo, komu se to vyplatí, jel do Polska pětkrát denně?
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 12.2.2024 11:10  36634
ZidaneNe. Je to hnus, a to, co píšeš, by platilo jen v případě, že by ti čudilové hulili v nějaké hermeticky uzavřené komoře a nic nemohlo ven. Jinak ten smrad a všudypřítomný nechutný vajgly vždycky obtěžují okolí a ostatní. Ani hulení ve svým bytě neobstojí, protože stačí, když takovej čudil otevře okno nebo balkon a lidi v okolních bytech by se z toho zeblili.
A neobstojí ani debilní čudilský argument, že bez čudilů a jejich spotřební daně by se položil státní rozpočet, blábláblá. Hovno by se položilo, to jsou jen takové kecy v kleci :-/
Prostě je to hnus a mělo by se to potírat ohněm a mečem. Jediné, co se snad dá tolerovat, jsou ty IQOSy. To se dá snést, protože v tom není ten dehet a ostatní lahůdky vzniklé spalováním toho papíru.
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 12.2.2024 05:37 - Odhlášení (06:21) 36633
Povolený jsou 4 kartony na osobu a my máme Polsko taky za rohem, takže není problém tam kdykoli zajet. A není to tak dlouho, co měli i benzín o 4 - 5 korun levnější.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 12.2.2024 00:53  36632
MACA [36631]: Tak x psala, že to spojili i s dalším nákupem. A pokud uděláš velkej nákup a máš zjištěný, co nakoupit, aby se to vyplatilo, pak to stojí za to.

Jet do Polska pro cigára se vyplatí tak možná z Těšína atd, odkud do Polska dohodíš ohryzkem. Jinak by to bylo "nechci slevu zadarmo" anebo si těch cigár narvat plný auto... a to už zas hodně štěstí vysvětlovat třeba policajtům, na co potřebuješ dvacet kartonů cigár - "to vykouříte? No a za jak dlouho?"
maca MACA 12.2.2024 00:07  36631
x-phileNo to usetril tretinu. To se pro kuraka vyplati udelat si vylet.
Nebejt to kolkovany, tak to asi rakosaci tahaj na kamiony.
Mozna ze tahaj ale legal to asi prodavat nejde.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 11.2.2024 23:46  36630
Mimochodem s tímhle mě před lety sr... štvaly kolegyně kuřačky.
Každou chvíli šly "na cigáro" a zároveň si daly pozor, aby šly na přestávku, půl hodiny přestávku máme přece právo.
Jistě, dámy, máte, ale dvacet minut jste si už pročudily a těch deset zbejvajících si ještě pročudíte... tak jaká přestávka?
Jenže když víte, že vedení hulí taky a s ženskejma na tý "rauchpauze" ještě vykecává...
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 11.2.2024 23:42  36629
x-phile [36628]: To se pak taky nesmí přestat ze dne na den, to se musí omezovat.
Přestat ze dne na den, to by ho možná fakt zabilo, šok pro tělo, absťák... to ti řekne každej doktor, že pokud hulíš krabku denně, nepřestávat takovým tím stylem "hodím krabku z okna a KONČÍM!".
To nedáš - absťák a taková ta potřeba "snídaně, kafe a k tomu cigárko", pak se jde v práci na svačinu a "jdem na jedno?"... a řekni kolegyním, že ne, když se doteďka chodilo... jedno druhý třetí.

Silní kuřáci nemají přestávat ze dne na den, ti to mají omezit, přestat by je asi fakt zabilo.
Ale to pak jsme u toho, zda to ten silný kuřák zvládne, mít najednou krabku místo na den na dny dva... když už je zvyklej "kafíčko, k tomu cígo" a takový věci.
To už není občas ani závislost fyzická jako spíš psychická... "tak dělám si kafe, dám si k tomu ci... aha, nekouřím, nemůžu, nesmím, žádný cígo!" a dotyčnýmu u toho kafe ujiždí ruka, ve které vždycky předtím měl cigo a potáhnul si... a najednou v ruce nic nemá, ale mozek je na to zvyklej, reflexy, ruka cuká...
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 11.2.2024 23:35 - Odhlášení (06:21) 36628
MACA6 kartonů stálo 919 zlotých. Já jsem příležitostný kuřák, ale manžel hulí celý život, by ho spíš zabilo, kdyby přestal.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 11.2.2024 23:33  36627
taipan [36626]: Hnus to je, ale... když někdo chce hulit a doslova tím spalovat peníze, ať hulí a spaluje. Jeho penize, jeho věc.
Když ti těch peněz není líto, hul si a zapal si pokaždý, když si zapálíš cigo, pětadvacet korun (plus mínus).
Hul si, zapal si, ale NEDRŽKUJ NA VLÁDU, jak se furt zdražuje a že za to může vláda, zlá vláda, fuj vláda. Nehul a máš při krabce denně hned pětilitr měsíčně navíc, blboune.

[ 12595 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt