Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Windows XP [ŽP: neomezená] (kategorie Počítače) moderují Jardax, Kdokoliv.
Archiv


Tabulka porovnávající XP Home a XP Professional


!Aktuálně!

Pokud vám systém sám od sebe po několika minutách od připojení k internetu vyhodí hlášku, že selhala služba RPC a že se systém po minutě restartuje, zkontrolujte následující:
- pokud se v adresáři c:\windows\system32 (nebo ekvivalentní) nachází soubor MSBLAST.EXE, TEEKIDS.EXE nebo PENIS32.EXE, smažte ho
- máte firewall a zakázanou příchozí komunikaci na port 135?
- máte staženy nejnovejší aktualizace pro váš systém ze stránek Windows Update? Konkrétně tuhle?
- máte aktualizovanou virovou databázi v antivirovém programu a/nebo jste zkoušeli systém zkontrolovat nástrojem pro detekci a odstranění červa LovSan/Blaster?

Pokud vše splňujete, pak se teprve zeptejte.

  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: bacqvvn
[ 3462 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
mira Mira Optimista se učí anglicky - pesimista rusky a realista střílet... 16.12.2016 23:03  10427
ja uz po instalaci W10 necham probehnout veskere aktualizace a pak rovnou zakazu sluzbu Windows Update. Prijde mi to jedine pouzitelne reseni, pri jejich pristupu k aktualizacim...
blacky Blacky - Tady je blackyho 1.10.2016 20:06 - Oblíbené kluby (09:56) 10426
Byl to nejaky vetsi problem, Vim asi o 5 NTB, kde se to poblblo. Mozna vydal MS nejako opravenou aktualizaci.
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 1.10.2016 15:23  10425
Jenom pro zajímavost ohledně toho problému s neúspěšnou aktualizací Windows. Vyzkoušel jsem všechny možné rady ohledně možných řešení a už jsem byl rozhodnutý pro přeinstalaci Windows, až budu mít čas, protože mě štvalo při každém spuštění a vypínání čekání na provedení aktualizace, která stejně neproběhla a následné samorestarty. A včera koukám, že se aktualizace provedla. Nevím, jestli to bylo novou aktualizací (od prvotního problému byly zveřejněné asi tři, ale situace se nezměnila), nebo něčím jiným, ale zdá se to teď být v pořádku.
mrakoplash Mrakoplash Věhlasný mák - Homepage 7.9.2016 12:17  10424
To se mi taky dělo a musel jsem stáhnout nové sestavení Windows a přeinstalovat to.
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 4.9.2016 22:46  10423
Nevíte, co dělat, když stále dokola mi končí neúspěchem aktualizace Windows 10? V historii aktualizací mám několikrát toto
Kumulativní aktualizace pro Windows 10 Version 1607 pro systémy x64 (KB3176938)
Neúspěšně nainstalováno dne ...
Kde je problém, to nevím, vždycky se mi zobrazí zpráva, že bude nutné restartovat a po restaru přibude další hláška o neúspěšné aktualizaci. Bylo mi divné, že by bylo tolik aktualizací, až teď jsem se podíval, že to je stále ta jedna. V průběhu aktualizace jsem žádnou chybu nezaznamenal.
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 25.7.2016 16:44  10422
To mně až po zahřátí :-)). Když počítač běžel celý den, tak i memtest chyboval hned. Když to byl čistý start, trvalo několik hodin, než to začalo chybovat.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 25.7.2016 13:52  10421
Já teda, když jsem měl vadnou paměť, nemusel jsem ten test nechat běžet ani nějak dlouho, vždy se to ukázalo do pár desítek sekund.
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 25.7.2016 12:42  10420
Johny_G: Ty chybějící soubory v mém případě s největší pravděpodobností nemají souvislost, jak jsem vyčetl z podobných problémů na internetu. V mém případě tipuju na problém flashdisku, přece jenom to byl nějaký reklamní.
Ale zkusit ten test můžu.
johny_g Johny_G - Relaxační terapie pro lopušáky ZDARMA! 25.7.2016 10:59  10419
Mně odešla paměť jen jednou, a vypadalo to nějak takhle. Občas chybějící soubory, občas chyba při čtení z paměti. Nech to třeba přes noc a ani tě to nezdrží :-).
tow TOW 24.7.2016 07:01  10418
Zas na druhou stranu - když ten test uděláš, co tím stratíš - maximálně trochu času. Mé zkušenosti ukazují, že je lepší při podezření testovat, než pak být překvapený náhlým kiksem.
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 23.7.2016 21:17  10417
TOW: S tou pamětí se to objevilo jednou a kdo ví, jestli to vůbec souviselo s pamětí, žádné podobné problémy jinak nezaznamenávám. Víc se opakovalo to hlášení o chybějících souborech, které také neříká přesně, v čem je problém. Speciálně u Windows různých verzí mám tu zkušenost, že text chybového hlášení může být značně zavádějící.
tow TOW 23.7.2016 16:52  10416
Nová čistá instalace jde udělat jen na identickém MB + CPU, klíč nezadáváš, W10 se automaticky aktivují po připojení k netu (technologicky je to udělané tak, že se na MS servery uloží otisk hardwaru a při nové instalaci se porovná a pokud souhlasí, win se aktivuje).

Jinak já osobně bych při takovémdle trablu s pamětí jako jsi měl při instalaci zvažoval důkladný (aspoň půldenní) memtest.
pegas Pegas Welcome back my friends - to the show that never ends 22.7.2016 19:52  10415
Tak jsem se konečně dokopal k instalaci Windows 10. Pořád jsem to odkládal, ale čas na W10 zdarma se krátí, tak jsem to dnes provedl.
Mám krabicovou/přenosnou verzi Windows 7 Home a neprováděl jsem aktualizaci, ale čistou instalaci. Při spuštění jsem zadal kód z těch sedmiček. Samotná instalace, pokud nenastanou problémy (viz níže) proběhla celkem rychle a zdá se, že vše funguje. Uvidím, jestli nebudou problémy s grafikou Radeon 4770, která už není moc podporovaná, ale součástí windows update by ovladač být měl. Instaloval jsem to do volného oddílu a oddíly s W7 a XP tam nechal jako zálohu, kdybych zjistil, že jsem tam zapomněl zazálohat nějaké drobnosti. Teď mám při spuštění na výběr všech tří systémů, zdá se, že všechny funkční.

Problémy, které mě potkaly:
Měl jsem instalačku na flashdisku, v pohodě to nabootovalo, spustilo instalaci a v jejím průběhu napsalo neurčitou chybu a něco v tom smyslu, že nemůže najít správné soubory. Podle kódu chyby jsem pátral na internetu a řešení bylo u každého jiné, od jiného flashdisku, jiného usb portu, odpojení jiných disků a zařízení, změny nastavení disku v BIOSu, poškozených dat na flaskdisku... a někdo to asi nevyřešil. Zkusil jsem to třikrát, výsledek stejná chyba.
Stáhnul jsem tedy instalačku znovu, tentokrát iso a vypálil na DVD. V instalaci jsem se vyhnul předchozímu problému a dostal se k dalším krokům, ale zase se objevila chyba, že nějaká instrukce odkazovala na místo v paměti, ze kterého nejde číst. Zkusil jsem podruhé a to už proběhlo vše bez problémů.
Chtělo to tedy trochu trpělivosti, protože než se spustí instalátor a potom než doběhne k místu, kde nastala chyba, nějakou dobu trvá.

Teď akorát nevím, když mám W10 aktivované, jak se bude postupovat při nové čisté instalaci? Zase budu zadávat kód W7, nebo si musím uložit kód z instalovaných W10, nebo nebudu zadávat nic? Nepamatuji se, jaké tam byly další možnosti, ale myslím, že jenom zadat kód hned, nebo později (v tom případě se objevil i výběr verze Home/Professional).

misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 5.7.2016 12:50  10414
Plus bych to zkusil v Nouzovém režimu.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 5.7.2016 12:49  10413
Tedy dočasně stopnout.

[ 3462 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt