Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: cpatimx
  [ 16210 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 27.1.2023 11:14  33657
  Mechanical Nerdery: Front vs Rear Locking Bolt Throw


  In response to some very virulent comments over the years, this video rather proves that point that the bolt throw on a rear locking rifle can be shorter than on a front-locking rifle, aside from a couple of exceptional cases...

  Lee Enfield No.4
  SMLE
  Mauser 98
  Kar98k
  Kar98
  98k
  Swiss Schmidt Rubin 1911 k11 g11 g96/11 96/11 k31
  M1 Garand Carbine M14 BM59 Beretta BM-59
  AK-47 Chinese Type 56 56-2
  FN FAL L1A1 SLR BSA
  Krag Jorgensen 1893 1894
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 26.1.2023 21:04  33656
  A ještě trochu z obecnějšího soudku:Nebýt té podělané legislativy, že vyrobit zbraň může u nás pouze koncesovaný puškař ( a těch u nás není v každém městysi 5 ), troufnu si říct, že by ten prototyp neměl být žádný problém pro kteréhokoliv nástrojaře.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 26.1.2023 20:28  33655
  pardon, opravuji : Ve Sven 33653 - POZE PŘÍMOČARÉ POHYBY UPÍNACÍ STOLICE FRÉZKY
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 26.1.2023 20:23  33654
  zbytek je prakticky už jenom spoušťový mechanismus a hejblátko střelecké pohotovosti a vypouštění zásobníku. Pouzdro pistole v případě prototypu - tisk 3D ( žádná z těch 3 základních součástí na pouzdro nenaráží v přední i zadní úvrati, jsou v pouzdru uloženy jako plovoucí a jejich výchozí poloha je vůči pouzdru zbraně vymezena pouze vratnou pružinou, která se v okamžiku výstřelu od opěrných ploch v pouzdru zbraně odpojuje oběma svými konci) ). V případě seriové výroby potom vstřikovací forma ( to je už ale jiný level ).
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 26.1.2023 20:13  33653
  AnonymMá to 3 hlavní díly : závorník, koš hlavně ( našroubovanou hlavní) a protikus. Na všech těchto 3 dílech připadají v úvahu pouze přímočaré pohyby frézy. Závěr vz.58 je mnohem složitější, o pouzdru zbraně vz.58 ani nemluvě. Prostě jak jsem uváděl níže - srovnatelné s výrobním postupem u té flobertky.
  anonym 26.1.2023 19:59  33652
  PrototypPředpokládám, že víte, jak vypadá závěr z vz. 58. Pomiňme přesné materiálové specifikace, tepelné zpracování, chromování... Troufnul by jste si tenhle tvar zkusit vyrobit nástrojařským postupem na obyč. frézce? A pokud ano, dokážete si to představit bez jednoho či dvou jednoúčelových upínacích přípravků? Já vlastně možná ano. Ale těch hodin! A úspěšný pokus určitě ne na první dobrou. Nebo Váš výtvor podobně tvarově náročnou součástku ani neobsahuje? Přiznávám, netuším, jak je to s 3D tiskem vs CNC obrábění. Ale pokud je nějaké centrum, kterému jen nalejete data a ono se postará naprosto o vše, od výběru nástrojů po finální kontrolu, pak rozhodně nebude na prototypu pracovat za uvedenou cenu. Já spíš myslím, že to centrum vyžaduje dlouhou přípravu, sestavení setu nástrojů, nulování bodů, upínací přípravky... etc.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 26.1.2023 19:04  33651
  ☺ ☺ ☺Jo a jen tak mimochodem - cca před 5-ti lety jsem se narychlo vyučil v tom rychlokvašném jednoročním kurzu na puškaře v Uh. Brodě - každý měsíc cca 4 dny, teorie i praxe a vyrobil jsem, ač nepolíbený nástrojařinou na těch jejich frézkách, co pamatují snad první republiku, přesto úspěšně ročníkovou práci flobertkovou pistoli. No, a aspoň natolik dokážu porovnat náročnost výroby té flobertky s tím mým - žádný rozdíl ( pouze u toho mého o něco více částí zbraně/pistole).
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 26.1.2023 18:53  33650
  Anonym 33649Ne nadarmo se s tím pinožím už 17 let - aby to bylo co nejednoduší jak na počet výrobních operací, tak na celkový počet součástek ( některé mi plní více funkcí ) - viz Sven 33592. Prostě tak, aby to bylo možné vyrobit v malé puškařské dílně ( vrtačka, soustruh, frézka ). No, ale samozřejmě, že jenom program na CNC může stát odhadem něco mezi 30-60 tis. Nejsem natolik odborník přes strojařinu, abych dokázal posoudit, zda nějaký program pro 3D tiskárnu je kompaktibilní se strojem CNC, ale když jsem před pár měsíci konzultoval výrobu modelu na tiskárně 3D, tak dotyčný koštoval sestavení programu pro tu svoji 3D tiskárnu na 100 euro. Což je dost hrubý nepoměr s programem pro CNC mašinu - ačkoliv podle mého laického rozumu musí být ty dva programy prakticky totožné, pouze u CNC programu navíc snad jen volby obráběcích nožů...ale možná, že si to opravdu představuji jako Hurvínek válku... ------------------------- Nějaké přípravky podle mého soudu by přicházely v úvahu až při rozjíždění seriové výroby.
  anonym 26.1.2023 16:19  33649
  Cena prototypuPokud je potřeba nástrojařskými způsoby potřeba vyrábět tvarově náročné součástky, neznamená to, že mi na to stačí svěrák, nebo univerzálka, nebo třeba otočný stůl, nebo dělička. Může to znamenat x pokusů o výrobu upínacího přípravku - spousta času i materiálu. Může to znamenat výrobu speciálního jednoúčelového nástroje - taky drahá sranda. Není to prostě jen o "vyprdnutí" prototypu. Ve výsledku přípravky můžou vážit víc než samotný prototyp zbraně. Možná je to dnes možné v nějakém třidéčku vrazit do CNC a z pětiosého centra budou vypadávat hotové součásky, ale trocu pochybuju, že tento postup by se vešel do uvedených 200k Kč.
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 26.1.2023 01:02  33648
  AnimaceWalther P38: full disassembly & assembly
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 26.1.2023 01:00  33647
  AnimaceHow a Walther P38 works


  The Walther P38 (originally written Walther P.38) is a 9 mm semi-automatic pistol that was developed by Carl Walther GmbH as the service pistol. It was intended to replace the costly Luger P08, the production of which was scheduled to end in 1942.

  The moving-barrel mechanism is actuated by a wedge-shaped hinged locking piece underneath the breech. When the pistol is fired, the barrel and slide recoil together, until the hinged locking piece drives down, disengaging the slide and arresting further rearward movement of the barrel. The slide continues its rearward movement on the frame, ejecting the spent case and cocking the hammer before reaching the end of travel. Unlike most autopistols which eject empty cases to the right, the Walther P38 ejects empty cases to the left. Two recoil springs on either side of the frame and below the slide, having been compressed by the slide's rearward movement, drive the slide forward, stripping a new round from the magazine, driving it into the breech and re-engaging the barrel; ending its return travel with a fresh round chambered, hammer cocked and ready to repeat the process.
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 26.1.2023 00:32  33646
  Why was this the last Webley pistol? With firearms expert, Jonathan Ferguson.


  Post-war Britain was looking for a new service pistol and turned to the tried and test German Walther P38 for inspiration. However, this new weapon's designer, Marion Karol Jurek decided to make a few changes. Jonathan Ferguson explains.
  anonym 25.1.2023 23:57  33645
  Přemrštěná PrototypaVe velké "fabrice" se to bude procesovat ne přes jednoho řemeslníka, ale přes X kanceláří, než se to dostane do dílny. V kancelářích i v dílnách bude X lidí. A ty všechny musí fabrika zaplatit. Stejně tak udržuje/platí stroje, nakupuje/udržuje nástroje... No a taky z toho musí něco mít, proč by to jinak dělala. Musí nacenit včetně odhadu "zabité práce..." Myslïte že když dáte výkres nějakého vymyšlenosti, tak zejména je li tam něco tvarově složitější, tak že se to hned napoprvé podaří? Buďte rád, že se s vámi vůbec někdo bavil.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 25.1.2023 22:37  33644
  OCS 33599Já jem teď cca 3 týdny byl na chatě, mimo dosah internetu, takže poněkud opožděně: S tou 3D tiskárnou to vidím podobně, pouze s tím rozdílem, že pro začátek VŠECHNO ze 3D tiskárny. Už mi zbývá k mé spokojenosti pouze dořešení spoušťového mechanismu, aby to bylo něco na způsob samopalu vz.24 -26, ale ve dvoučinném provedení a s možností vypouštění kladívka + nemožností iniciace zápalky bez plného stisku spouště. Teoreticky to mám jasné, záleží jenom na dopracování geometrie celého mechanisnu. Pokud by se jednalo pouze o semi-auto ( se všemi výše zmíněnými bezpečnostními prvky - to už mám jasné a geometricky vyřešené).
  -----------------
  Po ověření funkčnosti v komplet 3D (☺ samozřejmě nemluvím o nějakém pokusu o vystřel ) nevidím problém v zadání výroby plnohodnotného prototypu - co se týká legality - nám pár kámošů, kteří mají zbroják, takže šedivák a formální držení bez problému na některého z nich.
  ----------
  Ovšem podle mých dosavadních zkušeností s puškaři (a že jsem to už zkoušel v průběhu cca posledních 10-ti let odhadem nejmíň u 6-ti, 7-mi) je ten největší problém, že by se jednalo o výrobu kompletní zbraně a ne o nějakou opravu...všichni z toho vycouvali, zřejmě se na to asi necítili... ( například i ten Zendl..a to jsme se ani nedostali k řeči o ceně). No, a u brněnské Prototypy jsem dostal cca před těmi 10-ti lety nabídku na cca 220 tisíc...což mi přišlo opravdu trochu přemrštěné....
  -----------------------
  ---------------------
  Ale vzhledem k tomu, kolik jsem za těch 17 let zaplatil za patentové poplatky...a navíc - jsem sám zvědav, ☺ jak si ten dotyčný zákon pana Newtona vykládám a pokouším aplikovat, zda to bude, či nebude fungovat, že už mi ani tak v první řadě nějak přestalo jít i o ten eventuelní komerční úspěch..tož tak....
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 25.1.2023 20:03  33643
  Bechowiec: Polish Teenager Makes a Resistance SMG

  The Bechowiec (or Beha) is a fascinating SMG produced in small numbers in southern Poland under German occupation during World War Two. It was made for use by the Bataliony Chłopskie (Peasant Battalions) by a young man named Henryk Strąpoć.

  Henryk built his first (quite illegal) gun at the age of 15 in 1937, and was promptly arrested for it. He avoided prison only on account of being a minor, and promised not to do it again. Well, at least he promised not to get caught again - he built three more guns (two semiauto pistols and a revolver) by the time Germany invaded Poland in 1939. During the occupation he joined the the resistance and set to work doing what he must have fantasized about; building clandestine small arms.

  Being more or less familiar with pistols but having never handled a submachine gun, he made some creative design choices. His SMG is basically a scaled-up Ruby-type action - chambered for 9x19mm with a simple blowback slide, it is hammer fired from a closed bolt. He designed a complex but effective selective-fire trigger system, complete with a correct auto sear. The first gun was ready in the spring of 1943, and he had a makeshift production going by early 1944. A total of 11 of the guns were made by July 1944, some in 9mm (using bored-out WW1 Mauser barrels) and some in 7.62x25mm Tokarev (using Mosin Nagant barrels).

  Only one example survives today, and it is housed in the Polish Army Museum (and sadly, deactivated). Many thanks to the Museum for giving me access to film it for you! Check them out at: http://www.muzeumwp.pl/?language=EN

  [ 16210 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt