Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: sutkbkf
  [ 16210 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 14.1.2023 16:58  33629
  De facto 15+ (teda dvě báby byly na čáře takže bába + charlie, ale 2 báby s missem)

  Celkem tedy 4 báby, ale poslední překvapivě nejsem:) závody super.
  blacky Blacky volí Generála! - Tady je blackyho 14.1.2023 14:08 - Oblíbené kluby (15:17) 33628
  heheeheheeeh dobrýýý. :) Neterč je +10s? To ještě můžeš dohnat.
  666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 14.1.2023 14:05  33627
  Jsme v půlce závodu a dvě báby… jedna mezi oči… nutno říci, že báby si tu dávají víc ostře na terče než na našich trenincích. Tu první jsem liznul - ta byla těsně, ale tu druhou jsem ani neviděl (hlava na třeci skoro v alfě zespodu).

  Chce to víc trénovat :)
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 13.1.2023 22:16  33626
  Copy of a Knockoff: Chinese Warlord Version of a Bestigui Model H
  666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 12.1.2023 19:46  33625
  ocsAsi je to jen pocit, ale raději dělám komplexnější manipulaci (stavět se ke zbrani bokem, šahat na záchyt závěru) s již nenabitou zbraní. Asi není důvod, ale mám to tak naučený od zkoušek na ZP a vyhovuje mi to.
  666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 12.1.2023 19:41  33624
  Za hard-task-style se omlouvám a Blacky to vysvětlil naprosto přesně. Já tyhle finesy nebo “málo běžné, neobvyklé” způsoby manipulace vidím u lidí, kteří prošli jejich tréninkem, proto tomu tak říkám - nic víc za tím není… (akorát high ready mi už neobvyklé nepřijde, to bych tak neoznačil)

  A rozhodně to vůči HT nebylo myšleno pejorativně - sice mi některé jejich techniky nevyhovují, ale je to spíš určitá lenost a neochota investovat úsilí do o trochu efektivnějšího způsobu když už něco dělám “good enough”. Jinak jsou super.
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 12.1.2023 19:18  33623
  666 přijde mi to bezpečnější — v čem? Nemá smysl se bavit o subjektivních preferencích samozřejmě, ale pokud v tom vidíš nějaký objektivní rozdíl, zajímalo by mne, jaký, neboť já žádný nevidím (tedy jej nejspíše přehlížím).
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 12.1.2023 18:41  33622
  Prostě to jen dělaj a učej Stejně jako prakticky všichni ostatní. Já mám sám dobré zkušenosti s Radkem Libovickým, se kterým jsem tyhle kursy dělal dávno předtím, než nějaký HT vůbec vznikl :) A řekl bych, že vše „neběžné“, o čem se zmiňuješ, je už přinejmenším desítky let naprosto běžné :)
  blacky Blacky volí Generála! - Tady je blackyho 12.1.2023 09:02 - Oblíbené kluby (15:17) 33621
  Mě taky. Ale neříkají tomu tak ani oni sami. V tomhle jsou "nevinne". Říká tomu tak střelecká komunita, která prošla jejich kurzama a tak to asik poprve viděli. Je faktem, ze HT je nejvetsi a hodne dobrá parta instruktoru. Mám jen malou kzusenost jinde a verim, ze jsou i lepsi ( mimo CR urcite), ale taky tuny spatnych. Nejake drobnosti se najdou vsude a sám jako kantor jim píšu nějaké "didakticke" postřehy. Jinak si ale myslím, ze odvadeji moc dobrou praci.

  no a pak tu bude určitá skupina konkurentu, vyhozenych studentu, gaucových pistolniku apod, kterí chteji hanet cokoli a ti mozna v tom pejorativnim vyznamu "HT style" budou označovat cokoli. :)

  Mozná by mohl 666 priblizit, kde to oznaceni HT style slysel, nebo jak ho napadlo. Já to slýchám sem tam ale vlastne na cokoli, co je "nebezne" ale HT to učí. Tj. ne jen to vyhazovani naboje z komory, ale třeba i high ready, prvni brokovej do komory, scan okolí po přeruseni strelby, natakovaní jednoruč o pouzdro apod. heheehehehee Přitom sem nikdy nezažil, že by to HT za své vydával. Prostě to jen dělaj a učej. :)
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 12.1.2023 00:22  33620
  Blacky: jasně, dík. Mně akorát připadá trochu absurdní tomu říkat „Hard task style“, když to ani nevymysleli, ani nejsou naprosto ničím význační oproti celému zbytku světa, který to dělá stejně, dělal dávno před nimi, a nejspíše i dělat bude až ta firma dávno zanikne a nikdo si na ni ani nevzpomene :)
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 11.1.2023 15:43  33619
  Marko Vukovik's Prototype Machine Pistol: the V.M.18
  666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 11.1.2023 08:38  33618
  Včera jsem byl trochu potrénovat ve Staré Boleslavi na té HT vnitřní střelnici - super vnitřní střelnice na dynamiku pro víc lidí (doporučuju!). Časy OK, ale moc netrefuju alfu - hodně mi to lítá do charlie, sem tam delta a jeden miss…

  Nicméně jsem se zamyslel jak vystavuju závěr a máte pravdu, že kdybych měl ve zbrani náboj, tak mi skočí do dlaně naprosto přirozeně. Ale od zkoušek na ZP jsem naučenej naprázdno zatáhnout a náboj vyhodit, stahuju do otevřený až potom - přijde mi to bezpečnější a neuráží mne si ten náboj posbírat ze země.
  blacky Blacky volí Generála! - Tady je blackyho 11.1.2023 07:47 - Oblíbené kluby (15:17) 33617
  OCS, 666ad: 666 Mnoo "Hard task style" je proste způsob, kdy silnou rukou (bez prstu na spousti) rotujes zbran vodorovne a slabou rukou prez zaver ho stahnes tak, ze ti naboj skoci do ruky. Levaci to delaj podobne jen se u toho nemusi tolik tocit telem (zbran vzdy miri dopredu). Urcite si to uz videl. Není to nic, co by HT vymysleli a ani nerikaj, ze to vymysleli. Jen to pouzivaj, protoze jim to prjde uzitecne. Chce to ale trochu cviku a vedet co delas, protoze se snadno dá se zbrani otocit, nebo nechat prst na spousti apod.

  ad to cvakani zaverem. JJ jasny. Je jiny, kdyz vidim cloveka, co je v klidu a jede rutinu a kovbojem co stoji, jako by mel chrestyse pod prdeli, loket jak Izraelec v zakopu a chrasti se zaverem a pritom cumi na ostatni jestli videj, jak je sexy :)

  BTW: vcera jsem docetl Nezamýšlené následky. No pane, kua to bylo boží čtení. Je fakt, ze chvilkama, sem si rikal, ze to je uz trosku "moc" a tak by to ve skutečnosti nemohlo být, ale jinak moc dobrý, realisticky a kdyz vynecham ty politicky zalezitosti, tak zbranovy zalezitosti super. Moc sem si to uzil. Díky
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 10.1.2023 18:24  33616
  Small Arms Primer 169: British Enfield MkII
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 10.1.2023 17:47  33615
  666: co je stáhnutí závěru “hard-task-style”? Pokud to, co jsem psal v 10.1.2023 01:27, tak mi to přijde praktické, pohodlné i jaksi ... samozřejmé, a dělám to tak zhruba o dvacet let déle, než jak dlouho HardTask vůbec existuje :)

  Blacky: netvrdím, že procvaknout závěr dvakrát třikrát je bezpodmínečně nutné, ale — samozřejmě spolu s kouknutím i hmátnutím do šachty i komory — to osobně považuji za vhodné, neboť to bezpečnost opět o něco zvýší a risiko sníží. Šance, že při tom kouknutí přehlédnu a nenašmátnu v nějakém zamyšlení šuple je velmi malá, ale rozhodně nenulová; jsme lidé chybující. Pokud automaticky zacvakám dvakrát třikrát, i tu velmi malou šanci to ještě sníží.

  Přesně z téhož důvodu má smysl zároveň nemířit na nic, co nechci zabít, a také nedávat prst na spoušť, pokud nechci střílet. Jaksi logicky by stačilo i jen jedno z toho, že? Ale dělá se obojí, protože to risiko chyby snižuje.


  [ 16210 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt