Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 05:02
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: snfxcgi
  [ 16307 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 10.3.2023 22:49  33761
  DShK-38: The Soviet Monster .50 Cal HMG


  In 1925 the USSR began a program to develop a heavy machine gun for antiaircraft use. After some initial experimentation with a converted Dreyse machine gun, they brought in Degtyarev to scale up his recently-adopted light machine gun to the task. Degtyarev’s first design was ready in 1930, and underwent testing until 1933. It was designated the DK, and used a 30-round drum magazine. This contributed to an unacceptably low rate of fire (~360 rpm), and the feed system was replaced by an ingenious development of Georgiy Shpagin to use belts instead.

  Fitted with the Shpagin feed system, the DShK finished field testing in 1939 and was adopted as the model 1938. Production was slow, and the guns were not used on anything like the scale of American M2 use during World War Two. A total of about 9000 were in use at the end of the war, although the subsequent update to the DshKM (aka DShK 38/46) pattern would see it fitted to many armored vehicles, and total production eventually topped one million.

  This example is a very early production 1939 example, most likely a Finnish capture piece from the Winter War or Continuation War.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 10.3.2023 02:22  33760
  ☺ Ostatně - lapidárně a stručně to řekl pan Samuel Colt ( pardon, jestli to nebude úplně přesně ) : BŮH STVOŘIL LIDI SILNÉ I SLABÉ - JÁ JSEM TEN ROZDÍL ODSTRANIL.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 10.3.2023 02:11  33759
  Lidi jsou jenom lidi a totéž o morálním profilu, jak to docela přesně vystihuje OCS o policajtech, nebo i o těch gestapácích platí stejnou měrou i pro řadové občany. Co se týká těch občanských milicí - problém vidím v tom, že tam by už kontrola nějaké nadřízené složky nepřipadala v úvahu vůbec. U policie je alespoň ta GIBS...A stejně tak, jak se vždycky najde někdo, kdo dokáže zneužít a překroutit JAKOUKOLIV ideologii ve svůj prospěch ( křesťanstvím počínaje a komunismem konče ), by to dopadlo i s těmi občanskými milicemi - podle mého názoru...Jediné východisko vidím v tom, že snad nějaký jakž-takž pořádek my mohl fungovat, kdyby měl zbraň každý ( dokonce možná by to měla být i spíš povinnost - a nosit ji viditelně na veřejnosti)... ☺ ☺ ☺
  taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.3.2023 20:23  33758
  Ano, pod to bych se 100% podepsal. Protože právě v tom je jádro pudla.
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 9.3.2023 19:54  33757
  Jinak v zásadě máte pravdu oba. V řadách policie je dost osobně relativně slušných lidí, kteří rádi pomohou, vidí-li, je-li to třeba.

  (Nejméně dva jezdí na mé střelnice, a tam ses s nimi, Taipane, mohl i setkat. Myslím, že tam nikomu neublížili, akorát se možná jeden z nich na Placech jednou kapku pohádal s Bóďou. Jelikož Bóďu dobře znám /jak ji mám rád!/, nejsem si vůbec jist, zda byla chyba na jeho straně...)

  Problém je, že tito lidé resignují na vlastní morální kompas a jsou ochotni se podřídit rozkazům nějakého shora dosazeného ksindla; a to procento až tak morálních mezi nimi, kdo když dostanou rozkazy svinské, praští služební zbraní a odznakem o stůl a odejdou středem, je naprosto mizivé :( V tomto a právě v tomto smyslu platí ACAB: ne že by nutně každý policista svinstva dělal, ale prakticky každý (až na naprosto nepatrný počet výjimek, jichž je tak strašně málo, že je můžeme zanedbat BÚNO), každý z nich je ochoten svinstva dělat, jakmile k nim dostane rozkaz :(

  Naprosto jisté je tolik, že současné postavení policistů je totálně svinské. Mají oproti běžným občanům spoustu práv, jichž (mnozí z nich, ne úplně všichni) brutálně zneužívají. Jedině rozumné — ale žel, v té zkurvené všeobecné demokracii totálně politicky neprůchodné — by bylo policii jako takovou zcela zrušit; pro zajištění pořádku by mohli místní dobrovolníci za odměnu placenou přímo místnímu občany (v žádném případě ne prostřednictvím výpalného berní!) zajišťovat pořádkovou službu, majíce přitom naprosto přesně stejná práva a povinnosti jako každý druhý.

  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 9.3.2023 19:40  33756
  (Zajímalo by mne, kolik by se ve 40. letech našlo případů. že příslušník Geheime Staatspolizei někomu osobně pomohl, donesl kýbl s vodou, když někde hořelo, a tak podobně... Dneska už to dohledat nejde, ony halt tehdy nebyly tyhlety internety; ale sázel bych se, že docela dost. No akosi....)
  blacky Blacky - Tady je blackyho 9.3.2023 13:47  33755
  Straznici hasili tramvaj plnou lidi Jo jasny ti pitomci MP. Ale proste se na to nevykaslali a pokusili se pomoci.
  taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.3.2023 13:03  33754
  Malá bezvýznamná a dokonce i významná plus. Vidím, že ses v jejich hledání našel :) Ovšem to soudruhy sice šlechtí, ale neomlouvá. Bohužel jedna vlaštovka jaro nedělá, jak víme. A policajti tato občasná drobná pozitiva umí spolehlivě zazdít různými excesy jako dům, jako někoho někde bezdůvodně zmlátit, zabít, zešikanovat, utéct od přestřelky či každodenní buzerací lidí na silnicích, korupcí, spoluprací se zločinci, atp. Jejichž vyhledáním bych taky mohl trávit svůj drahocenný čas, ale škoda ho. Městapo v bleděmodrém. A to je potom těžký.
  blacky Blacky - Tady je blackyho 9.3.2023 11:34  33753
  Tady 2 v jednom. Kočička zachráněna a lump zadržen. Je fakt, že někdo může tvrdit, že by z tech 5 metrů dokázala skočit sama.
  blacky Blacky - Tady je blackyho 9.3.2023 11:33  33752
  No podívej. Zachraňujou i kočičky
  blacky Blacky - Tady je blackyho 9.3.2023 09:07  33751
  Policiste zachtranili dva lidi před uhořením Co tohle? Narušení policejní psychopati? Proč ty lidi šli zachránit? Prosím rozbor.
  blacky Blacky - Tady je blackyho 9.3.2023 09:04  33750
  Taipan ale kdež. Nevíš o čem mluvíš. Resp. tvé "nepomáhající" představy ti zamlžují úsudek. Ale je mi jasné, že tomu sám nevěříš, jen to schválně opakuješ.

  To mi teda řekni, co si myslíš o hasičích?

  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.3.2023 23:17  33749
  AK-50 V3 Update - The Parts Are DONE


  We’re finally back with a major update on the AK-50! We’re here with @TITANSofCNC who we’ve partnered with to help with prototyping on the AK-50 checking out our finished parts!
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.3.2023 20:40  33748
  The reversible barrel Bren Machine Gun? With firearms and weapon expert, Jonathan Ferguson


  In an attempt to minimise barrel wear, Britain looked at the possibility of a reversible Bren barrel. Jonathan examines whether this was feasible and why you haven't heard more about this novel concept?
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.3.2023 20:15  33747
  FG-42: Perhaps the Most Impressive WW2 Shoulder Rifle

  The first production version of the FG42 used a fantastically complex milled receiver and a distinctive sharply swept-back pistol grip. A contract to make 5,000 of them was awarded to Krieghoff in late spring of 1943, but by the fall its replacement was already well into development. The milled receiver used a lot of high-nickel steel which was becoming difficult for Germany to acquire, and it was decided to develop a stamped receiver to ease production obstacles. Ultimately only about 2,000 of the early Type E FG42 rifles were actually made, and only 12 or 15 are registered in the US. They are a remarkably advanced rifle, and extremely interesting.

  [ 16307 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt