Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 05:02
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: lwhvriu
  [ 16351 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 5.5.2023 23:17  33804
  (Pokud někdo klepne, čtěte odspoda; na horním kraji stránky už debata neprobíhá.)
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 5.5.2023 23:16  33803
  Chochocho, pokud dobře vidím na té fotce, ten strašlivý Philips tam je furt :)
  puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 5.5.2023 15:49 - Oblíbené kluby (18:52) 33802
  Pavel věnoval Zelenskému pistoli - Novinky
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 26.4.2023 21:29  33801
  Gnome et Rhône R5: A Foiled Communist Arms Plan  The R-5 was a French-made copy of the Sten produced after the 1944 liberation of France. It was built by Gnome et Rhône, a French company best known for making aircraft engines. The Sten was familiar to French forces, as many had been supplied as military aid to the Free French as well as Resistance organizations - and it was also a simple and cheap weapon to make.

  In the aftermath of Liberation, there was a lot of political jockeying for power in France. Many different factions had armed themselves during occupation, form the far right to the far left, and everyone wanted to be in a position of power in post-war France. Gnome et Rhône was contracted to make 20,000 of the R-5 submachine guns specifically for the PCF, the French Communist Party (Parti communiste français). The Gaullist government found out about the production and took the guns for itself before any reached the PCF.

  The R-5 (named because it was produced in Limoges, in the 5th Region of France as organized during the Resistance) was parts-interchangeable with the standard British MkII Sten, despite having a number of unique features. The R5 used a barrel 60mm (2.5 inches) longer than the standard Sten barrel, a solid wooden stock of the same shape as the MkII, and a vertical front grip inspired by the Thompson. Although missing on this example, it also had a rotating receiver cover that could be used to lock the bolt in the forward position.

  Of the 20,000 R-5s ordered, only 8,000 were delivered as best we can tell today. They were used by the military within France and also in Indochina and even into Algeria. In the immediate postwar years France was heavily dependent on US and UK war material, but wanted to equip a larger force than the Anglo-American allies were planning to supply. The R-5 made a useful interim weapon while the French arms industry reestablished itself and eventually developed the MAS-49 rifle family and the MAT-49 submachine gun.

  The R-5s were mostly used until utterly worn out, and are extremely rare today. I am grateful for the cooperation of the IRCGN (Institut de Recherche Criminelle de la Gendarmerie Nationale) in having access to film this example for you!
  666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 22.4.2023 14:29  33800
  Právěže nikoho neznám, kdo by měl ComTacy :(
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 22.4.2023 12:43  33799
  Já mám Sordiny léta a jsem s nimi naprosto spokojený. Mikrofon či propojení s vysílačkou apod. k nim myslím lze přikoupit, leč potřebu toho jsem nikdy nepocítil; zato střílím z pušky, která mi dobře tvarované Sordiny neodstrčí z ucha. (Což zrovna Tobě bude hádám asi jedno.)

  Nějaké laciné Peltory (tuším cca za 2-3 KKč) jsem míval kdysi dávno, a spokojený jsem s nimi nebyl — tlumily málo, elektronika zdaleka tak dobře vnější zvuky nepředávala, a s pažbou pušky se dost nepříjemně přestrkávaly. Ale tyhle drahé ComTacy vůbec neznám, třeba budou mnohem lepší... přinejmenším by měly mít nominálně větší tlumení než Sordin podle specifikací. Ideálně kdybys našel někoho, kdo je má, mohl si je půjčit a vyzkoušet.

  666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 19.4.2023 13:58  33798
  Přemýšlím nad nějakýma lepšíma sluchadlama. Kolem mne si všichni chválí Sordiny, ale já celkem pokukuju po ComTac

  někdo nějaký zkušenosti? Stojí za to si připlatit za ComTac nebo jsou Sordiny fakt nej? (mikrofon a propojení s vysílačkou je fajn bonus, ale nutně to nepotřebuju)
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 16.4.2023 19:42  33797
  Hi-Point Leading the People: The New 3095 Carbine (Audio Fixed)


  Hi-Point has chosen to release a new carbine, the Model 3095 - in 7.65mm French Long! Well, not quite...it's actually in .30 Super Carry. But it will run 7.65mm French Long, so I clearly need to have one...

  If you are familiar with the other carbine Hi-Point makes, you will find no surprises in this one. It's the same simple blowback action, with 10-round single-stack magazines (which are specific to .30 Super Carry, and not interchangeable with 9mm).
  666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 14.4.2023 16:35  33796
  Tak mám za sebou druhej závod LOSu a dobrý - překvapivě to není o nic složitější než si s kamarády děláme sami. Naopak jsem čuměl, že rozhodčí tolerují třeba prst na spoušti při přebíhání mezi kryty a co se týče kvality krytí, tak tam odpouští opravdu hodně.

  Pořídil jsem si na závody (a i na nošení praktičtější) malou 1911 v 9mm. Na jednu stranu mne bavilo jak se všichni strašně podivují nad mojí velkou 1911 v .45, ale nutnost přebíjet přidá zbytečně čas - to sice s malou budu muset dělat taky, ale ve kategorii malá pistole to musí dělat všichni a budou rovné podmínky.

  Ještě pouzdro od KM Saddlery s monogramem a jde se na další závody :)
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 12.4.2023 23:52  33795
  The 10 barrelled, bolt-action, self-defence pistol with firearms and weapon expert Jonathan Ferguson


  This week, Jonathan is joined by a quintessential What is this Weapon firearm. Designed early in the 20th-century, this self defense pistol still incorporates a hammer ignition system, while being locked in place by something resembling a bolt-action system.
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 10.4.2023 16:38  33794
  ocs [33792]: Třeba ho Ian nezná, nebýt tebe taky bych o něm nevěděl...
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 10.4.2023 16:27  33793
  Tallassee Carbine: The Confederacy's Last-Ditch Effort

  In 1863, the Confederate military decided to design a new standard pattern of cavalry carbine. The designs was put together rather quickly at the Richmond Arsenal; a 25 inch barrel, brass furniture, and Enfield type lock. Before production could begin, however, Richmond was deemed too risky of a location. The CSA went looking for new Arsenal sites deeper within the Confederacy, and farther from the threat of Union raids. One site found was Tallassee Alabama - a large cotton mill complex on a river and only 6 miles from a significant railway. The CSA arranged to take over one of the old mill buildings, and there is set up the Tallassee Arsenal.

  It took a long time to get equipment moved to Tallassee, to get the building renovated for use in firearms production, and to source the materials necessary for carbine production. Somewhere between a few hundred and 500 carbines were completed by April 1865, but they never saw service as the Confederacy crumbled. Their ultimate fate is unknown, with various theories suggested including that they were used as reinforcements in the rebuilding of the mill. Today less than a dozen are known to survive, almost all of them in museum collections.
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 10.4.2023 12:53  33792
  33790: Jistě, to tam píší, a je to i pravda. Ale jak to souvisí? Vyrábět definitely too heavy for practical use se může leccos (.950 JDJ chochocho), ale šlo mi právě o nepravdivost té konkrétní citované věty, neboť Baker actually used in the field, opakovaně (byť zřídkakdy) k lovu v Africe, kulovnici ráže větší než 4-bore.
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 9.4.2023 23:41  33791
  Semi Auto Revolver?

  Ok, this is one of the coolest gun designs I've seen in a long time! Really gets my gun designer wheels turning! Based loosely on the GB-22, it's basically a revolver that uses a slide for firing the round and allowing the cylinder to index. Very out-of-the-box thinking on this one! This video is basically a teaser for a much more in-depth video that I'll be doing soon. Enjoy, fellow gun nerds!
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 9.4.2023 13:37  33790
  ocs [33789]:
  However, there have been a number of gunsmiths who have built 2-bore rifles, like this example named "Double Deuce" by its maker, Stolzer & Son of Kansas. At 44 pounds, this behemoth is definitely too heavy for practical use, but it sure is an impressively huge piece of work! It fires a 1.33" (33.8mm) ball weighing 3500gr (227g) at about 1250fps (380 m/s)...if you can hold it on target long enough to get an accurate shot.

  [ 16351 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt