Tak popořádku:
1. blokace úderníku není nikde vyžadována. Já osobně sdílím názor OC stran toho, že někdy je její přítomnost velmi žádoucí a někdy irelevantní. Což je ale záležitost kupujícího.
2. Tebou uváděné charakteristiky zápalek mi přijdou jako velmi nízké; já mám čísla o řád vyšší. Ale je možné, že Tvoje hodnoty jsou nějaké opravdu superbezpečné minimum.
3. Tvoje výpočty kinetických energií při pádu jsou sice korektní, ale dle mého názoru pro danou situaci ne zcela relevantní. Problém typicky nespočívá v tom, že by pádurychlil samotný zápalník/úderník (z kontextu jsem tedy pochopil, že se jedna o přímoběžný) a ten pak předal energii zápalce. V praxi je potřeba řešit situace, kdy dojde k nezamýšlenému vypuštění úderníku, třeba proto, že v důsledku pádu dojde k pohybu ozubu, nebo se ve spoušťovém a bicím ústrojí někde něco zlomí. V takovém případě pak úderník žene bicí pružina. U blbě konstruovaných kohoutových mechanismů zase může dojít k pádu na kohout, ve kterémžto případě musíš počítat s kinetickou energií celé zbraně, ne jen zápalníku. atd. atd.
4. Můj již dříve uvedený názor platí - utápíš se v nepodstatných a dávno vyřešených detailech. IMHO vůbec nepotřebuješ plně funkční prototyp, v tuto chvíli potřebuješ to, čemu se říká technologický demonstrátor. Mimochodem, já si myslím, že takový demonstrátor by měl jít sestrojit tak, aby nebyl zbraní ve smyslu platného zákona - vygenerovat mechanickou sílu pro účely ověření funkce nějakého mechanismu jde mnoha způsoby. Na takovém demonstrátoru se dá mechanismus odladit a teprve poté, co bude vše fungovat, jak má, se to dá obalit tou bižuterií okolo, která z toho udělá zbraň.
Samozřejmě, že pokud jsi to už dotáhl do stadia zadatelné výroby, můžeš nechat vyrobit rovnou zbraň. Ale nediv se moc, pokud první prototyp nebude fungovat dle představ a Ty budeš muset platit výrobu dalších kusů (místo toho, abys na demonstrátoru v domácí dílně tu a tam něco „přiohnul“). |