Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Omlouvám se ale bohužel jsem musel zakázat psaní anonymům, protože nám tu nějaký sabotér vložil "hack" kvůli kterému nešlo přispívat nikomu. Nevím jestli to pomůže, ale snad nad tímto darebákem budeme mít větší kontrolu.
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
  • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
  • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
  • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com



  •  Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

    Video Alova prototypového samopalu
    Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
    Cowboys



    Cvičně zprovozněna homepage ... :
      Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
    autor: 
    text: 
    vyplnit a 
    Help

    Nemáte právo psát do tohoto klubu.

    [ 17015 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 13.11.2023 17:58  33946
    666: jedna věc je, že vlastnoručně si dokážeš vyladit mnohem přesnější střelivo. Spíš tím neušetříš, přinejmenším pokud započteš vynaložený čas; čistě na finančních nákladech to proti opravdu kvalitnímu továrnímu vyjde asi o něco levněji.

    V dnešní době můle mít jistý smysl možná i to, že se lépe skladuje deset tisíc (normálních civilisovaných olověných) střel než deset tisíc nábojů pro případ, že ti kreténi olovo zakáží...

    Ale hlavně je to přebíjení skvělá zábava, žejo :)

    Sven: ale jo, tenzi krčku taky ovlivníš, samozřejmě :) Lepší formátovací matrice mají výměnné bushingy s přesným vnitřním rozměrem odstupňovaným po tisícině palce, takže si prostě naměříš tloušťku mosazi v krčku, zdvojásobíš, přičteš průměr střely, odečteš požadovanou tenzi (většina lidí dává .001*, tu a tam někdo víc), vybereš odpovídající bushing a formuješ :)

    * Celou dobu mliuvíme o přesných puškách s odsuvným závěrem. Samonabíječky nebo pákovky jsou jiná pohádka, protože tam se ještě musí krimpovat...

    666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 13.11.2023 16:09  33944
    tak nějak jsem rád, že si můžu dovolit (a vyhovuje mi) tovární střelivo...
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 13.11.2023 15:53  33943
    OCSDíky za rozvedení dopodrobna - ale měřit každou hilznu, pak to dát do softverového počitadla, potom navážit na možná setiny prachovou náplň, potom nastavit lis na projektil zase na každou hilznu zvlašť to musí být strašnej opruz a počítám, že produktivita -tak 4-5 patron za hodinu a tu sílu (tenzi) mezi krčkem a projektilem už neovlivníš vůbec - no děkuji pěkně....☺ ☺ ☺
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 13.11.2023 15:40  33942
    Anonym: v zásadě tak, ovšem nejde jen o simulaci*, ale také o roztřídění nábojnic do „stejných“ skupin. Co se týká vážení...

    tested 400 cartridge cases ... found that case weight was not as good a way to control group sizes, volume was better.

    Ano, samozřejmě navážka, hloubka usazení, tense krčku a spousta dalších věcí má ještě větší efekt na komorový tlak a úsťovou rychlost, o tom není sporu (a co teprve hloubka usazení zápalky :)), a vždy je otázka, co stojí komu za to a co ne.

    Objem je vskutku poměrně málo významný faktor, obzvláště když se měří vodou (opruz je naplnit přesně, ubírat/přidávat, dokud není hladina přesně rovná, dát si pozor aby to nepřeteklo, a také na bublinky, vylít, vysušit...); pokud by ale existovalo zařízení, které jej měří spolehlivě, pohodlně, a hilznu dá za pár sekund, pak by mělo rozhodně smysl podle něj třídit místo vážení (nebo spolu s ním, ale to se zdá skutečně už zbytečné).

    Sven: v zásadě tak, akorátže objemové měření prachu (se běžně používá, ale) tak moc přesné není, lepší je jej vážit.

    A jistě, hloubka usazení střely má hned po navážce vliv určitě největší — jak vzhledem ke změně objemu nábojnice, tak ale také, pokud se bavíme stále o jedné a téže zbrani, také proto, že mění bullet jump (vzdálenost, kterou střela proletí volně, než se zařízne do drážek — to je taky kus černé magie). Ale zase hloubka usazení se celkem snadno měří i nastavuje, na to se dělají mikrometrické usazovací matrice. Na milimetrové tolerance zapomeň, měří se to na setiny (a někdy tisíciny) palce :)

    * Simulace ovšem neuškodí, obzvláště proto, že přebíjecí manuály obsahují data získaná pro nějakou hilznu, pro kterou sice obvykle napíší ttl, ale už ne objem; a člověk jej těžko může znát, pokud náhodou právě takovou nemá doma. A ty rozdíly mohou být poměrně monstrózní — třeba mezi různými generacemi hilzen Lapua byl rozdíl až 3 grány H2O, což už dokáže hnout komorovým tlakem (při ostatních parametrech neměnných) snad o 10k PSI, a to už je hodně znát.

    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 13.11.2023 09:34  33941
    Já osobně s přebíjením nábojů nemám vůbec žádné zkušenosti. Takže pouze teoretizuju. Ale na druhou stranu je mi naprosto jasné ( i když připustím absolutně stejné množství prachové náplně - což bych mimochodem provedl nasypáním při konstantní výšce prachového zásobníku do nějaké odměrky a kupičku nad okraj stáhnul tenkým plíškem ), že při hoření a vývoji rány hraje stěžejní roli objem spalovacího prostoru. A tady vidím ten kámen úrazu - tedy dodržení stejné hloubky osazení projektilu do krčku - i 1/2mm tolerance, ☺ neřku-li 1 mm udělá s objemem mnohem větší paseku, než tolerance ve vnitřním objemu nábojnice jako takové....
    ------------------------
    ☺ Ale znovu zdůrazňuji - v problematice přebíjení jsem naprostý laik ☺.....
    anonym 12.11.2023 23:14  33940
    Simulace se udělá pro hilzny o změřeném objemu. Když si zvážíte samotné hilzny a rozdělíte do skupin, je už jedno, že je mezi skupinami rozdíl (nepatrný) jejich objemu. Každá skupina má ten rozdíl malý a tedy by měly poskytovat co možná nejvyrovnanější podmínky hoření. Otázka je - máte takovýhle ultra-hi-end přístup vůbec pušku? Optiku? Komponenty? Fakt to potřebujete? 3 rány do0,6-0,75 MOA se dá bez toho, aby tím jeden strávil mládí...
    anonym 12.11.2023 23:02  33939
    Měřidlo objemu2Sven - nijak si to s tím neporadí. Není oblast zájmu. Má to vyprdnout hodnotu, která se následně vloží do simulátoru, např. Quickload nebo Gordon's. To je to co přebíječ potřebuje. Osobně - nevím, co je na vodě za opruz. Stačí změřit třeba 5 hilzen a zprůměrovat.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 12.11.2023 13:51  33938
    Breda 37: Italy's Forgotten Heavy Machine Gun

    The Breda Model 37 was Italy's standard heavy machine gun (which meant a rifle-caliber gun fired only from a tripod) during World War Two. It was chambered for the 8x59mm cartridge, as Italy used a two-cartridge system at the time, with 6.5mm for rifles and the heavier 8mm for machine guns to exploit their longer effective range. Production began in 1937 and continued until the end of the war, with a batch being made for German use after the Italian armistice in 1943. Pre-war it was also sold to Portugal as the m/938. It remained in Italian use after the war as well, eventually replaced by the MG42/59.

    The Breda 37 is a durable, reliable, and overall very good design. It uses 20-round feed strips, with the quite unusual feature of placing fired cases back into the strips rather than ejecting them out of the gun. It is a relatively unknown gun today, but this is not because of any inferiority on its part.

    Breda PG rifle:
    https://youtu.be/0utf9Wu--W8


    Fiat-Revelli Modelo 1914 HMG:
    https://youtu.be/wmymjvYZEps
    j_j J_J 8.11.2023 21:03  33936
    OC: vyzkoušené to nemám, ale nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat s rozumnou přesností. A mohlo by to jít vyrobit relativně snadno z běžně dostupných součástek.

    Nejsem si tedy moc jistý tím, jak hodně velké ty rozdíly v praxi bývají a jak hodně, resp za jakých podmínek, se to projeví na přesnosti.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.11.2023 20:12  33935
    Why is this Sten MK.II full of holes? With firearms expert Jonathan Ferguson


    We quite literally peak behind the curtain in this week's episode to examine why making a semi-automatic firearm (like the Sten) is so much more difficult than one that's purely automatic (like the MP 40).
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 8.11.2023 19:46  33934
    Madsens in the Favelas: The LMG Still Going Strong With Rio's Military Police

    The Madsen LMG was first introduced in 1902, and it is still in use with police forces in Brazil today. The Madsen was not very popular with major European armies, but it sold extensively in South America, with Brazil acquiring batches in 1932, 1935, and 1949. These were converted to 7.62mm NATO in the 1950s, and the military kept them in inventory until 1996. At that point they were given to the police, in particular the Rio de Janeiro state police. There, they were put to use providing cover and supporting fire for officers with M16 and FAL rifles. The sound of a Madsen firing bursts apparently has a substantial moral impact on the drug gangs that have made the Rio favelas a virtual war zone.
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 8.11.2023 00:52  33933
    Bylo-li to na mne — jak si to poradí s čímkoli, to mne právě enormně zajímá :)

    Nicméně na zmíněné otázky je odpověď jednoduchá, ať už jakýmkoli způsobem, objem se jaksi z principu vždy měří na prázdné hilzně, kde není ani prach, ani projektil, a ideálně ani žádný bordel uvnitř :)

    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 8.11.2023 00:14  33932
    technickáA jak si to poradí s hloubkou usazení projektilu? Eventuelně i s mírou stlačení prachové slože?
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 7.11.2023 23:30  33931
    Nemáte náhodou někdo vyzkoušený tento zázrak?

    Měřit objem vodou nebo jiným prachem je poměrně otravné. Ale zase tohle je kapku drahé na to, aby si to člověk koupil jen tak na vyzkoušení; a Net je nějak podezřele prázdný co do reviews...

    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 7.11.2023 19:34  33930
    Adventures in Surplus: From German Imperial Navy to Ethiopia

    I really enjoy finding guns that can be positively traced through multiple different parts of history, and Lugers can be a great source for that sort of story. Today I have a Luger from Royal Tiger Imports that has an incredible amount of history to it...

    The upper assembly of this Luger was built in 1917 for the Imperial German Army, then property marked by the Weimar Republic, then rebuilt by Mauser and used in World War Two, then rebuilt again and used by East Germany before being supplied to Ethiopia as military aid, probably in the 1970s. The frame of the gun has an even more interesting history, as it actually began as a P04 Naval Luger, marked as part of the Wilhelmshaven naval arsenal.

    [ 17015 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

    (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
    Kontakt