Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: eqjzexf
  [ 16524 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 19.11.2023 11:50  33988
  Sven ad laser pointer typ 303Zkusil jsem k tomu pointeru dohledat technické specifikace, ale je to složité. Jak je to Made in China, tak dobrat se věrohodných údajů bývá často nesplnitelný úkol, neb nejsou.
  Tedy: uvedený údaj 500 000mW je správně takto: 500.000mW, takže by mělo jít o max 0.5W laser. Z videí, které jsem k tomu viděl, bych tomu věřil - borec si nablízko hrál s nalezením ohniska a použil k tomu matný černý plast dodánané dobíječky akumulátorku. Na plastu pak bylo vidět slabé gravírování od paprsku, takže to pohltivý materiál sice slabě, ale napalovalo.. Tohle už bude laser třídy 3B, takže při přímém zásahu oka je jeho poškození prakticky jistota. Při delší expozici bude reakce i na kůži - spálenina. Difuzní odrazy nevadí. Tento laser už by uměl iniciovat hořlavé materiály. Okem detekovatelný dosvit v noci budou jednotky kilometrů. Pokud si to spřáhneš s dalekohledem, při čistém ovzduší za noci najdeš "bod" ještě tak v pěti kilometrech.

  Co se týká akumulátoru: 3.7V x 6800mAh = 25,16Wh, uvedeným údajům pro případ výpočtu budeme věřit, v praxi bych byl skeptický. Ty nejlepší průmyslové lasery dosahují účinosti konverze elektrický tok na fotonový tok 50%. Dobrá, řekněme tedy, že při výkonu 0.5W to bude odebírat 1W, pak by to ten akumulátor měl utánout 25 hodin.. ( v praxi bych 12 hodin považoval za úspěch)


  Rady:
  Má to pouze pasivní chlazení. V kontinuálním režimu to nepouštěj na víc než minutu, max. dvě.
  Ten "srandaklíček" je tam kvůli tříde laseru - tato již dle normy musí být vybavena určitou pojistkou znemožňující nahodilé či snadné spuštění. Toto již není hračka a neškodné blikátko.
  Pokud by se Ti stalo, že po aktivaci nevidíš zelený paprsek, rozhodně nekoukej do výstupní apertury. Primárním zdrojem paprsku bývá infračervená laserová dioda. Teprve za ní je optika s krystalem, který násobí frekvenci, tedy "zkracuje" vlnovou dílku na výsledných 532nm, tedy zelené světlo. Viděl jsem pár případů, kdy byl problém právě v části s krystalem a pointer nevydával zelené světlo. Ale výkon v infračervené částí spektra tam na výstupu byl, jen to lidské oko nevidělo..

  A jsme kluci, takže s opatrností: stará auta mají v předních světlometech parabolu a před ní bohatě rýhované a profilované sklo. Taková Škoda Favorit je v tomto směru můj oblíbenec. Teď si představ situaci, kdy jdeš večer po ulici a Favoritu se zničeho nic fantasticky rozzáří světlomet zelenou barvou a hraje všemi světelnými interferenčními jevy. Nechápeš, nebooť netušíš, že z okna o půl kiláku dál do reflektoru někdo posvítil laserovým pointerem. :)
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 18.11.2023 18:43  33987
  Anonym a samozřejmě i kdokoli jiný, kdo by k tomu měl co říci :) Jo, tak k tomu FL/neck. Já osobně, jak už jsem psal, preferuji jen krček (ostatně nejinak to dělával RMP), a přijde mi to rozumné. Vám FL zmenšilo skupinky? Čím si to vysvětlujete? Jediné, co napadá mne, je špatná komora se špatnou soustředností — tam pak má FL víc vůle si lehnout správně, kdežto neck tam je natěsno a nesrovná se. Uniká mi nějaké jiné vysvětlení?

  V jiném klubu někdo psal, že se při neck-only neustále mění headspace, ale mně se to nezdá — moje osobní měření* to nepotvrzuje, a ani mi to nevychází teoreticky: po prvním výstřelu se hilzna protáhne na maximum, a pak už na něm zůstává, protože v komoře nemá místo, aby rostla dál. Nejvýš by snad mohla nějaká mosaz přetéci do krčku, tedy zvýšit celkovou délku (což pořeší trimmer), ale jak by mohl růst headspace, tomu nerozumím :( Roste? A jak je to možné? Jasně, i komora je pružná; ale mosaz je mnohem pružnější, takže se musí finálně vždy smrsknout na menší headspace, než má komora. Leda snad u nějaké zbraně, co má hodně velký vakl závěru... Co mi uniká?

  Mně připadá, že při střelbě moc neroste ani ten krček; ten se pak ovšem protahuje při formátování, a to při FL mnohem víc než při neck-only. Měl jsem k tomu někde šlohnutý z jednoho fóra moc pěkný obrázek, momentík... tady:

  * Které samozřejmě mohu dělat blbě. A taky jsem toho zatím nepřeformátoval nijak moc.

  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 18.11.2023 15:28  33986
  Hangfires & Ballistics Gel: Czech vz.52 at the Range


  Yesterday we took a look at the vz.52/57 rifle in 7.62x39mm, and today I have one of its 7.62x45mm predecessors out at the range. Not so much to do some shooting, as it turns out, but to fix malfunctions and wait for hangfires and duds...

  However, we did have enough success to put some 7.62x45mm into ballistics gel and see what it does.

  If you want a nice small resource on the 52 and 52/57, check out Donald Woolley's book: www.blurb.com%2Fb%2F10653307-the-vz-52-rifle-series
  el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 18.11.2023 08:03  33985
  Czech vz. 52/57: The SKS We Have At Home

  We don't need the SKS, we have gun designers at home! In the early days of the Cold War, the Czechoslovak communist party was on very good terms with Josef Stalin, and were able to design and use their own small arms. A whole new slate of small arms were developed in the early 1950s, with a rifle, pistol, and light machine gun all adopted in 1952 as vz. (model) 52. The rifle used a short-stroke annular type gas piston that was located around the barrel. It was chambered for a proprietary Czech 7.62x45mm cartridge, as was the vz.52 light machine gun.

  When Stalin died in 1953, the new leaders of the USSR were much less tolerant of Czech small arms independence. They allowed the country to continue to use non-standard arms, but required them to convert to the 7.62x39mm cartridge. This led to the vz.52/57 rifle, which went into production in 1957 and ceased production in September 1959, replaced by the vz.58. The only substantial change to the 52/57 was the chamber, and a slightly adapted magazine with a spacer in the front to better fit the shorter 39mm cartridge. The 52/57 magazines are recognizable by their flat floor plate, where the vz.52 magazine has an upward bend at the front of the floor plate.

  A total of 99,475 vz.52/57 rifles were made, all at the CZ Uhersky Brod factory. Original vz.52 rifles were not converted to the 7.62x39mm pattern; they were all left intact. Both vz.52 and 52/57 rifles were distributed widely as military aid after the adoption of the vz.58. Many of them went to Cuba, and thence to many other places in central and south America.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 18.11.2023 05:06  33984
  oprava:0,27 hod = zhruba 16 minut.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 18.11.2023 04:45  33983
  Ten udávaný výkon se mi ale zdá úplně mimo mísu ( nabíjecí baterie 3,7 V, kapacita 6800 mAh).
  Pokud jsem použil správné vzorce ( elektřina není zrovna moje hobby ) - tak při 100% účinnosti by to mělo vydržet svítit cca půl hodiny....no, nevím, nevím.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 17.11.2023 21:12  33982
  Jo, a má to dětskou pojistku - zamykání spouště na klíček.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 17.11.2023 21:10  33981
  divia, OCSTedy fakt to svítí "jako sviňa". Délka vlny by měla být 530 nm, co je to za třídu, to nevím, zapálit s tím papír jsem zatím raději nezkoušel. I za slunečního světla (skoro jasno, 12,00 hod ) ten zelený bod je vidět i na BÍLÉ fasádě domu, vzdáleném cca 50 metrů, na větší dálku nebyl vhodný objekt. Bohužel - dovoz opravdu from China - ale řemeslné zpracování - žádný aušus. ( Mimochodem - mám třeba vzduchovku "Raven" - taky vyrobenou v Číně, ale ta firma Raven je německá a provedení tomu opravdu odpovídá). U laseru jsem výrobce nezjistil, je na něm jenom napsané: JY-Laser 303. cena laseru - cca 300,- Kč, ☺☺☺ cena dovozu cca 1000,- Kč, čekací lhúta cca 3 týdny.
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 17.11.2023 19:06  33980
  Z mého pohledu se sem lasery rozhodně velmi dobře hodí, ať už zaměřovací, nebo jako samostatné zbraně. OnT :)

  Mám zatím furt chvat, ale nedá mi to nezdůraznit, že dívat se do laseru, byť i nízkovýkonného, je zhruba stejná pitomost, jako koukat zepředu do laufu nabité zbraně, byť i třeba jen flobertky nebo vzduchovky; nebo třeba jako koukat puškohledem na Slunce. Kdo to dělá, ten si neradostné následky plně zaslouží. Kdo svítí — byť i nízkovýkonným — laserem do očí ostatním, ten patří do přesně stejné kategorie, jako ten, kdo po nich střílí, byť i třeba jen vzduchovkou.

  diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 17.11.2023 18:21  33979
  Sven - OTTeď jsem si k tomu ještě přikoupil zelený laser o výkonu 500000 mW (alespoň tak to udává výrobce), tak si ho k ní někdy přimontuju.
  500000mW = 500W. Laserem o 500W posazeném v IR oblasti (1070nm, kvůli dobré absorpci materiálem) zvládneš řezat jedno, dvou milimetrové plechy. Rychlost řezu nebude světoborná, ale půjde to.
  Tzv. laserové pointery - ukazovátka, mají výkon do 1mW (a divergující svazek). Měl jsem možnost se z pěti metrů za denního světla kouknout na tečku na bílé zdi ze zeleného laseru 30mW. To, co šlo do oka, nebylo světlo přímé, ani odražené, ale zatlumené částečnou pohltivostí zdi a difundované do poloprostoru. Koukat na tu tečko nešlo, pupily hned zabraly a oko spustilo obrané reflexy bránící poškození. Jas jako svině.

  BTW, na pointery pozor, zejména tam, kde je nápis Made in China. Z nálepky se dozvíš, že to je laser třídy 2, tedy max. 1mW. Když tím blikneš na měřák výkonu, 2-3mW skutečnost. Tohle už by oku při přímém zásahu dobře neudělalo..
  anonym 16.11.2023 20:55  33978
  vulgo AnonymVlastně největší problém v tom vidím to arduino naprogramovat.
  anonym 16.11.2023 20:30  33977
  vulgo AnonymMno, koukám. Takže - ten motor tam je číncký, ty jsem kupoval pro bulletfeedery. Cena - podle voltů a převodovky - do 500 Kč. Pár arduino modulů... jen vědět jak je zapojit. To není nepostavitelný na koleně. Matrice jsou LE WILSON.
  ocs ocs sine ira et studio - OCSite 16.11.2023 17:33  33976
  Tady je žihadlo; moc se mi líbí technické provedení podavače nábojnic, připomíná mi jaksi staré verneovky, počítačovou tiskárnu Merkur Alfi, Wichterleho a podobné konstrukce. Akorát ty ceny :(

  Tady je lis, u toho jsem cenu už ani nehledal :)

  K FL vs neck-only se ještě vrátím později, až budu mít víc času, podrobněji, to bych docela rád probral. Osobně preferuji jen krček, ale je tam samozřejmě ukrutná spousta otázek a proměnných.

  anonym 16.11.2023 08:08  33975
  vulgo AnonymŽíhám "na prásáka" PB hořákem od oka. Spolu s upuštěním od používání krčkovací (jednoduché RCBS, po té co jsem zavrhnul kleštinový paskvil od LEE) matrice a pořízení FL Forster matric, spolu s Forster usazovačkami, to bylo to nejlepší, co jsem pro stažení soustřelů udělal.
  anonym 16.11.2023 08:04  33974
  vulgo AnonymAMP lis neznám. Měl jsem na mysli hřebenový KM, který je myslím v základu jednoduchý, v nabušené verzi tam je "á-la indikátor" budík ukazující, jaká síla byla nutná k usazení, resp. jak velký odpor bylo nutné překonat. Úplně extra detailní záznamy nevedu, ze školního sešitu jsem přešel na google tabulku. Bohužel, nezvládám pokročilejší funkce, takže neumím vyjet sumarizace např. celkem přebitých nábojů, nebo nábojů v jedné konkrétní ráži.

  [ 16524 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt