Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Omlouvám se ale bohužel jsem musel zakázat psaní anonymům, protože nám tu nějaký sabotér vložil "hack" kvůli kterému nešlo přispívat nikomu. Nevím jestli to pomůže, ale snad nad tímto darebákem budeme mít větší kontrolu.
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
  • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
  • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
  • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com



  •  Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

    Video Alova prototypového samopalu
    Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
    Cowboys



    Cvičně zprovozněna homepage ... :
      Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
    autor: 
    text: 
    vyplnit a 
    Help

    Nemáte právo psát do tohoto klubu.

    [ 17003 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 27.11.2023 14:22  33995
    Hotchkiss Portative: Clunky But Durable

    The Portative was an attempt by the Hotchkiss company to make a light machine gun companion to their heavy model (which had found significant commercial success). The Portative used the same feed strips, albeit loaded upside down, and the same gas piston operation, but a very different locking system. Instead of a tiling locking block the Portative had a "fermeture nut" that rotated to lock onto the bolt with three sets of interrupted thread locking lugs. In addition, many of the traditionally internal parts were mounted externally on the Portative, and it was quite the awkward gun to use.

    The Portative was adopted by the American Army as the Model 1909 Benet-Mercié, and by the British early in World War One as a cavalry and tank-mounted gun. The remainder of Portative contracts were relatively small from second-tier military forces, including several South American countries.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 25.11.2023 14:40  33994
    Ballard .41 Rimfire Derringer: An Old West Boot Gun

    Charles H. Ballard is much better known for his single shot rifle design, but he also designed, patented, and produced a .41 rimfire caliber derringer. These were popular concealed weapons during the 19th century, and remain in production even today (though no longer in .41 rimfire...). Production began circa 1870, and a few thousand of Ballard's derringers were made.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 22.11.2023 22:22  33993
    FN Model 30: The First Belgian BAR

    FN played a role in the production of Polish wz.28 BARs, and in the process obtained a copy of the technical package for the weapon, and converted it to metric measurements. Under the supervision of Dieudonne Saive, this was used as the basis for FN's own BAR production, called the Modelé 30. Production was done with a license from Colt, who owned the rights to Browning's patents on the BAR.

    The Model 30 was basically a Colt R75 (Model 1925), but incorporated a few improvements. Most significantly, the male and female parts of the gas system were swapped, which prevented carbon from building up and eventually jamming the gas piston. In addition, the bolt removal latch was improved form he US pattern, and the Polish wz.28 style rear sight was used. Lastly, a rate-reduction mechanism oil the fire control group gave the gun "slow" and "fast" settings, of roughly 350rpm and 600 rpm instead of the traditional semi and full auto settings.

    Production began in 7.65mm, and the Belgian Army adopted the weapon, taking deliveries form 1930 until occupation in 1940. The Model 30 was also made in 8mm Mauser, and exported to China and Ethiopia. The design was fairly quickly supplanted in 1932 by the FN Modelé D, which added a quick-change barrel mechanism to the design, and this pattern sold more widely.

    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 22.11.2023 00:05  33992
    The Gun Science Says Can't Work: Madsen LMG Mechanics


    The Madsen LMG is generally considered an extremely complex and confusing system - but is it really? Today we are taking one apart to see just how it actually works. Because in fact, it's a very unusual system, but not really any more complicated than any other easy self-loading action.
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 20.11.2023 21:06  33991
    diavia [33988]: Primárním zdrojem paprsku bývá infračervená laserová dioda. Teprve za ní je optika s krystalem, který násobí frekvenci, tedy "zkracuje" vlnovou dílku na výsledných 532nm, tedy zelené světlo.
    Aha! To je zajímavá informace!
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 20.11.2023 21:05  33990
    Colt's .41 Derringers: Buyout and Innovation

    When Colt decided that it wanted a piece of the Derringer market, it used a tactic we are used to seeing today: it found an existing manufacturer and just bought them outright. This was the National Firearms Company, which was manufacturing a Derringer designed by Daniel Moore in 1861. Moore made the guns himself until 1865 when he sold the rights to National, and they made them until being purchased by Colt in 1870. This design then became the Colt 1st Model (and 2nd Model) Derringer. It used a knife blade type extractor, and was offer in all-metal construction (the 1st model) or with wood or ivory grip panels (the 2nd model). Both of these Moore designed types were made until about 1890, with about 15,000 total being made.

    In about 1875, Colt engineer F. Alexander Thuer (who previously designed Colt's cartridge conversion for percussion revolvers) designed his own Derringer. This used a barrel that open to the side, and a spring extractor. It was more efficient to produce than the Moore design, and it became the Colt 3rd Model Derringer. It was produced until 1912, with about 48,000 total made. Production of a 4th Model actually began in 1959, with periodic production runs. These last guns were in .22 rimfire.

    The first three Colt Derringers are all chambered for the common .41 rimfire cartridge, with occasional very limited production in .41 centerfire. The standard barrel length was just 2.5 inches, although many variations exist in small numbers.
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 19.11.2023 12:25  33989
    diaviaDěkuji Ti za podrobné a zasvěcené informace - určitě mi to rozšířilo moje obzory. Ten výkon je pro moje potřeby naprosto dostatečný - šlo mi o to, abych ho mohl použít jako zaměřovač i při denním světle a za slunečného počasí - což bude splňovat s naprostou dostatečností. A hlavně Ti děkuji za tu informaci o primárním zdroji - té laserové infradiody - že to nemám obracet na sebe, když nevidím zelený bod. Sice by mne to ani ve snu nenapadlo, pokud bych měl prst na zmáčknutém vypinači - ale v tomto případě není varování a bezpečnosti nikdy dost, pokud jde o zrak.
    -----------------
    Ještě jednou děkuji a pozdravuji Tě. Sven
    diavia diavia Špatná zpráva je, že čas letí. - Dobrá zpráva je, že ty jsi pilot. 19.11.2023 11:50  33988
    Sven ad laser pointer typ 303Zkusil jsem k tomu pointeru dohledat technické specifikace, ale je to složité. Jak je to Made in China, tak dobrat se věrohodných údajů bývá často nesplnitelný úkol, neb nejsou.
    Tedy: uvedený údaj 500 000mW je správně takto: 500.000mW, takže by mělo jít o max 0.5W laser. Z videí, které jsem k tomu viděl, bych tomu věřil - borec si nablízko hrál s nalezením ohniska a použil k tomu matný černý plast dodánané dobíječky akumulátorku. Na plastu pak bylo vidět slabé gravírování od paprsku, takže to pohltivý materiál sice slabě, ale napalovalo.. Tohle už bude laser třídy 3B, takže při přímém zásahu oka je jeho poškození prakticky jistota. Při delší expozici bude reakce i na kůži - spálenina. Difuzní odrazy nevadí. Tento laser už by uměl iniciovat hořlavé materiály. Okem detekovatelný dosvit v noci budou jednotky kilometrů. Pokud si to spřáhneš s dalekohledem, při čistém ovzduší za noci najdeš "bod" ještě tak v pěti kilometrech.

    Co se týká akumulátoru: 3.7V x 6800mAh = 25,16Wh, uvedeným údajům pro případ výpočtu budeme věřit, v praxi bych byl skeptický. Ty nejlepší průmyslové lasery dosahují účinosti konverze elektrický tok na fotonový tok 50%. Dobrá, řekněme tedy, že při výkonu 0.5W to bude odebírat 1W, pak by to ten akumulátor měl utánout 25 hodin.. ( v praxi bych 12 hodin považoval za úspěch)


    Rady:
    Má to pouze pasivní chlazení. V kontinuálním režimu to nepouštěj na víc než minutu, max. dvě.
    Ten "srandaklíček" je tam kvůli tříde laseru - tato již dle normy musí být vybavena určitou pojistkou znemožňující nahodilé či snadné spuštění. Toto již není hračka a neškodné blikátko.
    Pokud by se Ti stalo, že po aktivaci nevidíš zelený paprsek, rozhodně nekoukej do výstupní apertury. Primárním zdrojem paprsku bývá infračervená laserová dioda. Teprve za ní je optika s krystalem, který násobí frekvenci, tedy "zkracuje" vlnovou dílku na výsledných 532nm, tedy zelené světlo. Viděl jsem pár případů, kdy byl problém právě v části s krystalem a pointer nevydával zelené světlo. Ale výkon v infračervené částí spektra tam na výstupu byl, jen to lidské oko nevidělo..

    A jsme kluci, takže s opatrností: stará auta mají v předních světlometech parabolu a před ní bohatě rýhované a profilované sklo. Taková Škoda Favorit je v tomto směru můj oblíbenec. Teď si představ situaci, kdy jdeš večer po ulici a Favoritu se zničeho nic fantasticky rozzáří světlomet zelenou barvou a hraje všemi světelnými interferenčními jevy. Nechápeš, nebooť netušíš, že z okna o půl kiláku dál do reflektoru někdo posvítil laserovým pointerem. :)
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 18.11.2023 18:43  33987
    Anonym a samozřejmě i kdokoli jiný, kdo by k tomu měl co říci :) Jo, tak k tomu FL/neck. Já osobně, jak už jsem psal, preferuji jen krček (ostatně nejinak to dělával RMP), a přijde mi to rozumné. Vám FL zmenšilo skupinky? Čím si to vysvětlujete? Jediné, co napadá mne, je špatná komora se špatnou soustředností — tam pak má FL víc vůle si lehnout správně, kdežto neck tam je natěsno a nesrovná se. Uniká mi nějaké jiné vysvětlení?

    V jiném klubu někdo psal, že se při neck-only neustále mění headspace, ale mně se to nezdá — moje osobní měření* to nepotvrzuje, a ani mi to nevychází teoreticky: po prvním výstřelu se hilzna protáhne na maximum, a pak už na něm zůstává, protože v komoře nemá místo, aby rostla dál. Nejvýš by snad mohla nějaká mosaz přetéci do krčku, tedy zvýšit celkovou délku (což pořeší trimmer), ale jak by mohl růst headspace, tomu nerozumím :( Roste? A jak je to možné? Jasně, i komora je pružná; ale mosaz je mnohem pružnější, takže se musí finálně vždy smrsknout na menší headspace, než má komora. Leda snad u nějaké zbraně, co má hodně velký vakl závěru... Co mi uniká?

    Mně připadá, že při střelbě moc neroste ani ten krček; ten se pak ovšem protahuje při formátování, a to při FL mnohem víc než při neck-only. Měl jsem k tomu někde šlohnutý z jednoho fóra moc pěkný obrázek, momentík... tady:

    * Které samozřejmě mohu dělat blbě. A taky jsem toho zatím nepřeformátoval nijak moc.

    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 18.11.2023 15:28  33986
    Hangfires & Ballistics Gel: Czech vz.52 at the Range


    Yesterday we took a look at the vz.52/57 rifle in 7.62x39mm, and today I have one of its 7.62x45mm predecessors out at the range. Not so much to do some shooting, as it turns out, but to fix malfunctions and wait for hangfires and duds...

    However, we did have enough success to put some 7.62x45mm into ballistics gel and see what it does.

    If you want a nice small resource on the 52 and 52/57, check out Donald Woolley's book: www.blurb.com%2Fb%2F10653307-the-vz-52-rifle-series
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 18.11.2023 08:03  33985
    Czech vz. 52/57: The SKS We Have At Home

    We don't need the SKS, we have gun designers at home! In the early days of the Cold War, the Czechoslovak communist party was on very good terms with Josef Stalin, and were able to design and use their own small arms. A whole new slate of small arms were developed in the early 1950s, with a rifle, pistol, and light machine gun all adopted in 1952 as vz. (model) 52. The rifle used a short-stroke annular type gas piston that was located around the barrel. It was chambered for a proprietary Czech 7.62x45mm cartridge, as was the vz.52 light machine gun.

    When Stalin died in 1953, the new leaders of the USSR were much less tolerant of Czech small arms independence. They allowed the country to continue to use non-standard arms, but required them to convert to the 7.62x39mm cartridge. This led to the vz.52/57 rifle, which went into production in 1957 and ceased production in September 1959, replaced by the vz.58. The only substantial change to the 52/57 was the chamber, and a slightly adapted magazine with a spacer in the front to better fit the shorter 39mm cartridge. The 52/57 magazines are recognizable by their flat floor plate, where the vz.52 magazine has an upward bend at the front of the floor plate.

    A total of 99,475 vz.52/57 rifles were made, all at the CZ Uhersky Brod factory. Original vz.52 rifles were not converted to the 7.62x39mm pattern; they were all left intact. Both vz.52 and 52/57 rifles were distributed widely as military aid after the adoption of the vz.58. Many of them went to Cuba, and thence to many other places in central and south America.
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 18.11.2023 05:06  33984
    oprava:0,27 hod = zhruba 16 minut.
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 18.11.2023 04:45  33983
    Ten udávaný výkon se mi ale zdá úplně mimo mísu ( nabíjecí baterie 3,7 V, kapacita 6800 mAh).
    Pokud jsem použil správné vzorce ( elektřina není zrovna moje hobby ) - tak při 100% účinnosti by to mělo vydržet svítit cca půl hodiny....no, nevím, nevím.
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 17.11.2023 21:12  33982
    Jo, a má to dětskou pojistku - zamykání spouště na klíček.
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 17.11.2023 21:10  33981
    divia, OCSTedy fakt to svítí "jako sviňa". Délka vlny by měla být 530 nm, co je to za třídu, to nevím, zapálit s tím papír jsem zatím raději nezkoušel. I za slunečního světla (skoro jasno, 12,00 hod ) ten zelený bod je vidět i na BÍLÉ fasádě domu, vzdáleném cca 50 metrů, na větší dálku nebyl vhodný objekt. Bohužel - dovoz opravdu from China - ale řemeslné zpracování - žádný aušus. ( Mimochodem - mám třeba vzduchovku "Raven" - taky vyrobenou v Číně, ale ta firma Raven je německá a provedení tomu opravdu odpovídá). U laseru jsem výrobce nezjistil, je na něm jenom napsané: JY-Laser 303. cena laseru - cca 300,- Kč, ☺☺☺ cena dovozu cca 1000,- Kč, čekací lhúta cca 3 týdny.

    [ 17003 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

    (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
    Kontakt