Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Omlouvám se ale bohužel jsem musel zakázat psaní anonymům, protože nám tu nějaký sabotér vložil "hack" kvůli kterému nešlo přispívat nikomu. Nevím jestli to pomůže, ale snad nad tímto darebákem budeme mít větší kontrolu.
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
  • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
  • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
  • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com



  •  Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

    Video Alova prototypového samopalu
    Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
    Cowboys



    Cvičně zprovozněna homepage ... :
      Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
    autor: 
    text: 
    vyplnit a 
    Help

    Nemáte právo psát do tohoto klubu.

    [ 17163 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 4.12.2024 19:54  34545
    Stran odkazu, měls napsat, že to tam pro neregistrované zavřeli (OK, já to měl zkusit sám :)), já bych to sem byl býval přepsal, šak to zas tak moc textu není. No, to už je fuk.

    Stran Huntera, to není bowiák ani smykem, bowie má úplně jiný tvar (i účel). Myslím, že v tom odkazu, co jsem dával níž, je i návod, který dost podrobně tu universalitu rozebírá — namátkou třeba nahoře to má hrubé ostří, které lze používat třeba na suky či silné kosti a nevyštípne se. Ale jinak samozřejmě, proti osobnímu gustu není zhola žádná dišputace.

    Podle mého osobního gusta je ale vykosťovák na naprostou většinu prací (vyjma vykosťování, samozřejmě :)) příliš štíhlý a pružný.

    UTON není koncepčně úplně špatný kudel, ale moc universální na přípravu dřeva a práci s ulovenou zvěřinou atd. atp. až po mazání chleba paštikou není, spíš je opravdu dělaný hlavně na to přeříznutí padákové šňůry a zapíchnutí nepřátelské hlídky a tím to tak nějak končí :) Navíc tedy úplně všechny, které se mi kdy dostaly do ruky, byly ze strašně sračkového železa, tupily se úplně před očima; ale to jsem jen asi měl smůlu na blbé kusy.

    Při broušení držím palce, ať se daří!

    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 4.12.2024 14:52  34544
    Moje představa nože:Tvar řezn. vykosťováku - čili bráno od hřbetu čepele - polovina od špice konvexní, přecházející směrem k záštitě do konkávní. Rikaso cca 2 cm. Šířka čepele u rikasa cca 3 cm, celková délka čepele cca 17-18 cm, šířka hřbetu 3-4 mm. Záštita rukojeti pouze směrem k ostří. Délka rukojeti 13-14 cm, na straně hřbetu čepele rovná, na straně břitu velmi mírně a symetricky konvexní. Na konci rukojeti opět pouze na straně břitu záštita proti vyklouznutí z dlaně. Konec rukojeti kovová ploška s trnem - rozbíječ skla (☺ ale taky lebek ☺).
    Pásovinu z kvalitní oceli na to mám, tak v létě na chatě se chystám si to vlastnoručně opatrně vybrousit, abych tu ocel nevyhřál. / Ale už jsem si jednu kudlu - tu vůbec první, v hlubokých 70-kách takhle vybrousil a dnes ji mám schovanou jako svatou relikvii, stejně tak jako vlastnoručně ušitou maskáčovou blůzu, z vlastnoručně vyrobených šmouh kamufláže - základ barva Duha, potisk z barevných tuží - kus násady od smetáku, namočený a do látky krouživým pohybem utřený - vznikne docela zajímavý a dokonce i účinný vzor. Jen už ji cca 20 let jaksi nemohu zapnout...☺ ☺ ☺
    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 4.12.2024 14:15  34543
    Ahoj OCSTern odkaz jsem rozkliknul, ale chtělo to po mě registraci, což se mi nechtělo. Ale nakonec mi to nedalo, tak jsem se tam dostal, takže už je mi všechno zřejmé z popisu.
    Ta finka vypadá moc šikovně, ten White Hunter není moc moje parketa - to už je takovej střední bowiák..ten tvar bowie by měl být zřejmě univerzální, ale nedovedu si dost dobře představit jak.
    Co se týká ideálního tvaru čepele, tak můj názor je ten, že je to tvar řeznického vykosťováku. A na čundr bych viděl něco podobného, jen cca s o 1/2 širší čepelí a tloušťce tak něco mezi 3-4 mm, délka rukojeti min. 12 cm.
    Ta krátká rukojeť mi třeba vadila u čs. UTONU - tak jsem ho dal mladýmu, který ho hned na prvním čundru ztratil. ( ☺ Bylo mu sice tenkrát jenom 13, ale muž si svou zbraň musí opatrovat. Třeba spacák ať vezme čert, ale zbraň je zbraň, tak dostal za to tenkrát trochu slovní kartáč ).
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 4.12.2024 00:57  34542
    Jo, ta fysická knihovna celkem jde (i když taky nejsou technické / střelecké / sběratelské / lovecké knihy úplně ideálně srovnané, halt je ta knihovna malá, a dost určující je taky velikost, no). Děsivý bordel mám ale na disku v té elektronické :) (Ačkoli vlastně spíš :( )

    Ten odkaz na popis nefunguje? Tam to píši — je to Remington M1867 (a mám k němu i tu pušku ;)) Až se dostanu k tomu to přeorganisovat, chtěl bych ji pověsit vedle něj. Ale zatím nejsou lidi :(

    Ta moje FS je taky z Mikova :) Originál jsem si nikdy netroufl koupit, protože stojí jak v Praze dům, a téměř jistě jej vyrobili na Taiwanu v lepším případě v 70. letech, v horším mnohem později.

    Khukri je kus klasiky, ale do našich podmínek je to moc těžké a obecně zbytečné. Na čundry jsem zamlada daleko nejvíc vozíval ty dva Aitory, někde je mám indivindy, momenták... ha, tady. Oba jsou z nějaké bůhvíjakým chromniklvanadem legované oceli, oba vydrží všechno (občas jsem je používal i jako polní lopatku :)), s oběma se pracuje velmi příjemně. Akorát ty plastové střenky trochu kloužou v ruce, když se člověk potí nebo tak podobně. A ten dolní má v pouzdře integrovaný odpalovač světlic, což bylo výrobcem míněno jako survival tool, ale já toho velmi spokojeně užíval na silvestrovských vandrech, dokud jsem nezačal být příliš líný, než abych v té zimě lezl do lesa :)

    Dneska bych si ale na čundr (kdybych se na něj dokázal vykopat) vzal spíš Sissinku, to je podle mne naprosto geniální nůž, neodolal jsem, a koupil jsem si dvě (ale vystavenou zatím nemám ani jednu, jak píši, nejsou lidi :))

    Nicméně úplně naprosto totálně ideální universální nůž na čundr/táboření/lov/cokoli je podle mne White Hunter. Taky ho mám (taky zatím nevystavený :( ), ale normálně jej s sebou na běžné čundry vozit bych se asi bál, kdybych ztratil / zlomil / někdo mi šlohnul Sissinu, mávnu rukou; kdybych ale přišel o White Huntera, to by mne fakt hodně mrzelo.

    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 3.12.2024 23:50  34541
    tAK JAK TAK ZBĚŽNĚ KOUKÁM, TAK TU KNIHOVNU MÁŠ DOCELS SLUŠNĚ TEMATICKY POŘAZENOU ☺ Žádnej bordel v tom nenalézám. Zaujal mě ten jataganový bodák - to je k c.k Werndlovce? Pár nožů a sekyrek mám taky, ale většina je na chatě. FS knife mám jenom no name napodobeninu. Ty kukri , i když s nimi Gurkhové umí zázraky, moc neprožívám, stejně tak, jako klasické bowiáky - zdají se mi moc dlouhé a těžké - to je spíš už kategorie ženistických sekáčů, než nožů...☺ ☺ ☺
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 3.12.2024 22:16  34540
    Děkuji :) Já zas mohu závidět ta skripta; o tom, že jsem jakživo nenavrhl žádný samopal, ani nemluvě :)

    Kdepak schiavona, ta má úplně jiný (mnohem kompletnější a uzavřenější) koš (a ve sbírce ji nemám). Tohle má jen jednoduché obloukové chránítko a ty dva sklopné půlměsíčky dole, a je to docela obyčejný úřednický kord M1890. Ono je to blbě vidět, já fotil hlavně ty knížky (a ani ty nejsou, když jsem se teď na to koukl, kdovíjak dobře čitelné :( )

    Nože jsou kapku lépe vidět na starší fotce tady (to byla ještě v levé části knihovny věda; teď tam stěhuji některé pušky, ale taky to ještě zdaleka není hotové, jde to všechno hrozně pomalu :( ) Popis tady v druhé polovině příspěvku („Simiolus:“), snad je pořád ten klub veřejně přístupný. Ostatně přeskládat ty kudly lépe a radostněji se taky už chystám asi třetím rokem... nojo, nejsou lidi :(

    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 3.12.2024 18:54  34539
    NÁDHERA!!!Lugse vidím hned vedle Žuka ☺, , úpolové disciplíny samostatně nahoře - takže pořádek!
    ----------Ta sbírka nožů vypadá taky hodně dobře a dovol mi dotaz - ten jakoby palaš v rohu je italská schiavona? ☺ ☺ ☺ A kdybych byl závistivý, tak bych Ti i záviděl ☺ ☺ ☺.
    --------------------
    Já zase disponuji několika skripty z bývalé VAAZ Brno (vojenská akademie a. Zápotockého), která nebyla určena pro veřejnost, autoři většinou páni plukovníci Fišer a Popelínský
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 3.12.2024 18:52  34538
    SVD Dragunov: The First Purpose-Built DMR

    The development of the Dragunov designated marksman’s rifle was spurred by the NATO adoption of the 7.62x51mm cartridge. The Red Army had standardized on a new suite of infantry weapons using the intermediate-sized 7.62x39mm round, and feared being out-ranged in open terrain by NATO units. The Soviet squad needed some way to reach out and engage a NATO machine gun or antitank weapon that might be beyond the range of their RPD light machine gun. And so in 1957, specifications were issued for a new 7.62x54Rmm precision rifle.

    Three designers responded with proposals; Dragunov, Konstatinov, and Simonov. The Simonov was not really suitable (it was ascaled-up SKS in essence), and the Konstantinov was not as accurate as the Dragunov. And so, Evgeniy Dragunov’s rifle was adopted in 1963 as the SVD. Dragunov himself was a talented competitive marksman, and this experience undoubtedly contributed to the quality of hhis design. The SVD is a rotating bolt rifle with a lightweight short-stroke gas piston and a light-be-accurate barrel. It was issued to ever squad in mechanized infantry units, and was an important part of infantry armament, still in service today.
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 3.12.2024 17:52  34537
    Ano, mám ji už dávno, a druhou mám po RMPovi, dej mu Pámbu věčnou. Aktuální stav fysické knihovny je zhruba takovýto (klik pro zvětšení):

    v elektronické toho je samozřejmě víc, ale v té mám taky mnohem větší bordel, a nějak furt nejsou lidi, abych to pořádně uspořádal :(

    Mimochodem, doplňujete-li kdokoli knihovnu, osobně bych doporučil nezapomenout na toho aktuálního Gawrona.

    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 3.12.2024 17:36  34536
    Teď si vzpomínám, že v tom knihkupectví/antikvariátu jsem
    taky před cca 15 lety koupil BALISTIKA od Kneubuehla (Brno, alfa-pasáž) - ale tu máš myslím ☺ taky .
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 3.12.2024 17:26  34535
    Jojo, je to moc hezké vydání. Text je na běžném papíře, ale na křídě jsou ilustrace (jsou — jak bývalo tehdy zvykem — v samostatném oddílu).

    Brandejs je superklasika. Flayderman taky, ale za vodou; a ještě jsem zapomněl ze superklasiků na Greenera, taky za vodou, byť užší poněkud :)

    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 3.12.2024 17:02  34534
    OCSDěkuji Ti. Když jsem si to rozkliknul, tak je to přesně ono - nakladatelství Svojtka 2003. Každopádně jsem ale při náhledu na stránky antikvariátu nabyl dojmu, že je to snad na křídovém papíře nižší gramáže - prostě luxusní svazek.
    ----------------------
    Žuka mám oba, o těch dvou dalších pánech jsem zatím ani nezaslechl. Děkuji za nasměrování!
    Sven
    ocs ocs sine ira et studio - OCSite 3.12.2024 15:52  34533
    Zhruba před 20 lety vyšel fotoreprint a dal se tehdy bez problémů koupit; sám je mám právě od té doby.

    Každopádně velká gratulace; je to hodně základní dílo (spolu s Žukem a Brandejsem a Flaydermanem :))

    sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 3.12.2024 11:50  34532
    ☺ ☺ ☺Tak jsem v jednom brněnském antikvariátu našel poklad, po kterém jsem asi 20 let marně toužil - Jaroslav Lugs RUČNÍ PALNÉ ZBRANĚ, oba díly, v češtině a jako nové! Sice je to skoro za majlant ( 4000,-) ale už je to objednané na dobírku a za ty love mi to rozhodně stojí!!!! ☺ Budu mít pěkný dárek pod stromeček ☺
    Sven
    el_diablo El_Diablo Veškerá nepodstatná elektronická zařízen - mimo provoz, včetně kontroly pravopisu. 2.12.2024 16:56  34531
    The Hungarian Alternative: G98/40 Rifles in German Service

    The German Wehrmacht was always hungry for more rifles during World War Two, and adopted substitute designs made in friendly (or subservient) countries when possible. Almost all of these were minor variations on the Mauser 98 system, but the Hungarian G98/40 was an exception. This was a Mannlicher system, with zero parts interchangeability with the K98k. Specifically, the G98/40 was the result of the FEG factory taking their 35M Hungarian standard service rifle (chambered for 8x56R) and adapting it to use the German 8x57mm cartridge, along with German stripper clips, slings, and bayonets. Production began in 1941 and continued into 1944 with a total of about 148,400 manufactured in total.

    [ 17163 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

    (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
    Kontakt