Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Náš Lopuch Vám
vytře zrak

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu Dračí doupě Plus [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Tento klub je určen výhradně diskusi o DrD+, pro jiná RPG témata je zde obecný RPG klub. A úplně jiná témata zde nemaji co dělat. Nepatřičné príspěvky budou odstraněny.

Pro diskuse o konkrétních povoláních jsou určeny samostatné kluby - Bojovník, Čaroděj, Zloděj, Theurg, Hraničář, Kněz.

Stránky vydavatele s informacemi o DrD+ - články o vývoji, ukázky z pravidel, figurky.

Aplikace DrD+ pro Asterion naleznete na homepage klubu.

Než se začnete ptát na něco, co považujete za chybu, přečtěte si (provizorní) errata (na homepage klubu).

Pro důležité dotazy použijte dotazový formulář na webu Altaru. Jen tak budete mít jistotu, že se váš dotaz dostane k autorovi příslušné příručky. Nepočítejte však s odpovědí obratem, ba ani do 24 hodin.

Příspěvky příliš prozrazující schopnosti jednotlivých povolání nebo obsahující informace, které by hráči vůbec neměli znát, patří do příslušných klubů pro jednotlivá povolání. Zde mohou být smazány, i kdyby 99 % textu bylo neškodných.
Stejně tak budou v rámci přehlednosti mazány příspěvky vulgární, mimo téma, s nulovou informační hodnotou či takové, které již pozbyly platnosti či aktuálnosti.

Na dotazy a připomínky, z nichž bude zřejmé, že dotyčný se ani neobtěžoval přečíst si a pochopit příslušnou pasáž v pravidlech, není nikdo povinen reagovat.

Uzavřený klub pro PJ. O povoleni ke vstupu žádejte id APEXX, DODO nebo PECA. Vstup bude povolen po ověření vašeno PJovství.

Homepage klubu - kromě errat i mnoho různých užitečných odkazů.

Témata, která jsou zde zapovězena, neb již byla prodiskutována do takové hloubky, že další diskuse by již nic nového nepřinesla:
- luky, kuše, praky a další střelné zbraně
- kotlíky
Pokud vás některé z těchto témat zajímá, použijte vyhledávání.
Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 17646 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
dante_the_blue 1.7.2006 01:45  18839
No s tim autorskym zakonem...co se tyce balroga, tak toho uz jsem videl v lecktere PC hre, hobita taktez, a s tim entem...snad to nikomu vadit nebude a zatim stejne navic muzeme doufat, ze co oci nevidi to srdce neboli...ale na ceskem trhu se Altar do budoucna podle me nemuze naplno uzivit.
anonym 30.6.2006 17:59  18838
bestiarad autorska prava: proc resit ted tuhle kravinu? Poku chcete lozit do prava, tak to by altar (a jine hry) mohly byt uz desetkrat stihany )prave kvuli slovum hobit atd.) A nejsou, takze proc to resit? Bavme se o bestiari!!! Ukazky: Moc pekne. Z tech zmenenych popisku vlastnosti jsem byl nejprve taky trochu zmateny (a nebudu asi jediny, protoze edici B podle me vetsina majitelu Drd+PPH nevlastni). Nicmene provedeni nestvur je svele. Paradni vec je setkani, je to velmi inspirativni, stokrat lepsi nez odstavecek "reakce" v puvodnim bestiari z PPJ. Pokud se navic propletaji, tak to bude jedine zajimave. (setkani u Stinu/rozhovor na hrbitove v uvodu, setkani u medvedodlaka/priklad zmena postavy... a mozna jine, kterych jsem si nevsiml). Velmi originalni je popis snove mury - jak asi budou vypadat dalsi bytosti v pribezich? Obrazky jsou nadherene, hlavne se mi u nich libi, ze nejsou prehnane akcni (pro me vcelku poutavejsi nez samotna obalka). Obecny text o vedeni hry je vynikajici. Sice patri spise do prirucky PJe, nicmene zacatecnikum muze opravdu hodne pomoc a zkusene inspirovat. Dojem z ukazek je velmi dobry. Na bestiar se uz moc tesim a autorovi i ilustratorovi gratuluji.
noir 30.6.2006 16:50  18837
Jerson: Co vím, tak oni žaloby nepodávali, jen "přátelsky" TSR upozornili, že hobity, balrogy a enty by si měli z pravidel odstranit...
dajen 30.6.2006 15:55  18836
Jerson: Vůbec nehodnotím ničí subjektivní postoje k této věci. Navíc celou věc uvádím slovem KDYBY. Jen říkám, jak se věci mají z právního hlediska.
jerson 30.6.2006 15:53  18835
DajenOsobně si myslím, že Tolkienovi dědici by byli pěkní pitomci, kdyby chtěli žalovat každého, kdo do své hry dá jméno tvora z Tolkienova díla
dajen 30.6.2006 14:46  18834
Bouchi: Podle mě to není tak jednoznačné, vzhledem k tomu, že se nejedná o rasu existující (ve smyslu, že se vyskytuje i reálné světě), nýbrž o autorem vytvořenou rasu vytvořenou tvůřčím způsobem.

Noir: Ano přesně tak. Neříkám je to tak nebo onak, ale kdyby se někdo rozhodl žalovat ALTAR, tak bych si výsledkem nebyl tak úplně jistý.
noir 30.6.2006 14:28  18833
dajen: Ne, Tolkien nebyl první, kdo s bytostí "ent" přišel. Je to staroanglické slovo pro obra, nicméně v kontextu "oživlý strom" byl Tolkien první. Takže se to tím pádem ještě víc komplikuje. Stejný problém bude tím pádem asi i s hobit, ne?
Erric: Pěkné, pěkné!
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 30.6.2006 14:28  18832
Dajen [18831]: Ent neni jmeno postavy, ent je nazev rasy. Jmeno postavy je treba Frodo.
dajen 30.6.2006 14:26  18831
Ad autorská ochrana slova EntJeště bych se jednou vrátil k tomuto tématu...
Předně chci upozornit, že patentová ochrana nemá s autorskoprávní ochrannou příliš společného. Patentovat lze objevy a jedinečná technická řešení, kdežto autorskoprávní ochrana se vztahuje na autorská díla.

Nicméně nejsem si tak zcela jistý, jestli ALTAR neporušil český autorský zákon. Spíše bych si dovolil tvrdit, že ano. Podle § 2 odst. 3 AZ se autorské právo vztahuje mimo jiné i na jména postav použitých v literárním díle, pokud splňují podmínku jedinečnosti (tzv. vnější autorskoprávní ochrana). A řekl bych, že jméno Ent tuto podmínku splňuje, vzhledem k tomu, že pan Tolkien byl patrně první, kdo s takovou bytostí a jejím jménem přišel. Je tedy splněna podmínka jedinečnosti, když jméno Ent je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je výjadřeno ve smysly vnímatelné podobě.

Tudíž pokud nemá ALTAR licenci na použití jména Ent od autora (teda dnes už jeho dědiců), porušuje autorský zákon.
erric 30.6.2006 14:22  18830
NoirBezmala 120
noir 30.6.2006 14:16  18828
Bouchi+Erric:
Rozhodně díky za odpovědi.
1/Hm, mě teda připadalo lepší mít počet "životů" u bojových charakteristik (jako boj), ale to je asi u každého jinak. Byla to reakce na stížnosti majitelů PPJ, nebo krok autorů?
2/Aha, to ovšem bez Errat nemohu tušit...
3/Vynikající! Hm, +koví draci budou pěkní macci-obyčejný bazilišek na první úrovni má 20 metrů, klobouk dolů před těmi opravdu velkými!
4/Paráda!
6/Jen mi připadá, že prvních sedm stran je až moc podobných tomu, co je v PPJ. Jak jsem psal, jedná se o můj názor a můj pohled. Nepopírám, že začátečníkům to něco přinese, mě jen málo.

Dotaz: Kolik nestvůr/bytostí/CP/nevímčeho vlastně v bestiáři je?
xkiv 30.6.2006 14:08  18827
Noir2/ Ochrana prece zmizet nemohla? Misto Meze zraneni je Odolnost, protoze
a) nektere mechanismy vyzaduji primo Odolnost
b) lip se pak pocitaji zmeny Meze zraneni s rostouci Sil (no shvalne, rekni mi, jakou Mez zraneni ma potvora A se Sil 10, kdyz se Sil 9 ma Mez zraneni 19?)
Navic pribyla Vydrz (ze ktere se normalne odvozuje Mez unavy), protoze nejenom postavy se unavuji.

3/ Neni to "jakysi vzorec na vypocet Velikosti" je to *ten* vzorec na vypocet Velikosti, tj. je tam jenom pro referenci, aby kvuli nemu zapomnetlivy PJ nemusel pokazde listovat nekam do obecnych pravidel
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 30.6.2006 14:03  18826
Noir1) Nevim co myslis zmenou formatu. Jedina zmena je zapis hlavnich vlastnosti, a to z duvodu zvyseni prehlednosti.
2) Ano, byly, uz jsou zmenene v PPJ v edici B. Delalo to problemy.
3) Protoze drak se muze rozmerove velmi lisit v zavislosti na stari, tudiz i jeho Velikost se bude lisit a musi se dopocitat.
6) Ze je neprinesl tobe neznamena ze je neprinese rade jinych.
erric 30.6.2006 13:55  18825
Erric1/ Co myslis za format?

2/ To je tusim zmena uz v edici B, takze ne jen v Bestiari.

3/ Protoze draci rostou a rozdily v jejich velikostech jsou prilis velke, aby se daly zapsat jednim cislem. JInak je to popsane v obecnem textu u draku, takze na ten si pockej.

4/ Jsou propojena vsemozne a ruzne, krizi se a propletaji, setkavaji a rozdeluji.
6/ tobe nic noveho prinest nemusel, protoze se v RPG svete pohybujes nejspis dost dlouho, ale je treba myslet i na ty 14tilete kluky co nevi ktera bije.
noir 30.6.2006 13:46  18824
Bouchi: Jak jsem psal už v 18817, AZ neznám. Nepochybně v něm něco špatného bude.
Jsem rád, že Altar zákon neporušil.
A teď, když jsem si prostudoval Bestiář blíž, se mohu konečně jasně vyjádřit.
1/Vadí mi změna formátu nestvůr. Pptč se změnil ten, co byl v PPJ?
2/Průšvih IMHo je změna terminologie-najednou neexistují parametry Ochrana a Mez zranění, ale jsou tam jakési Odolnost a Výdrž. Proč, byly ty termíny špatné?
3/U zemního draka je jakýsi vzorec na výpočet parametru Velikost, proč? Je to nesystémové, zhoršuje to práci s nestvůrou, jinde to v ukázkách nevidím.
4/Líbí se mi "Setkání", je to dobrý nápad, jak se mi zdálo, jsou i jaksi propojená (popis u medvědodlaka navazuje na vyprávění v Úvodu), což je skvělé.
5/Obrázky: Krkavec moc dobrý, zemní drak zajímavý, medvědodlak dost nepovedený (ten postoj je fakt divný, pohyb pravé nohy v prostoru komický, co má s rozkrokem?), krvavý běs je působivý (až na ty absurdní zoufalce v pozadí), stín je skvěle atmosférický, můra zajímavá.
6/Úvod je dobře napsaný, ale trošku zbytečný-mě nepřinesl žádné nové informace, nic, co bych nevěděl, nebo co by nebylo v PPJ.

[ 17646 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt