Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dračí doupě Plus [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Tento klub je určen výhradně diskusi o DrD+, pro jiná RPG témata je zde obecný RPG klub. A úplně jiná témata zde nemaji co dělat. Nepatřičné príspěvky budou odstraněny.

Pro diskuse o konkrétních povoláních jsou určeny samostatné kluby - Bojovník, Čaroděj, Zloděj, Theurg, Hraničář, Kněz.

Stránky vydavatele s informacemi o DrD+ - články o vývoji, ukázky z pravidel, figurky.

Aplikace DrD+ pro Asterion naleznete na homepage klubu.

Než se začnete ptát na něco, co považujete za chybu, přečtěte si (provizorní) errata (na homepage klubu).

Pro důležité dotazy použijte dotazový formulář na webu Altaru. Jen tak budete mít jistotu, že se váš dotaz dostane k autorovi příslušné příručky. Nepočítejte však s odpovědí obratem, ba ani do 24 hodin.

Příspěvky příliš prozrazující schopnosti jednotlivých povolání nebo obsahující informace, které by hráči vůbec neměli znát, patří do příslušných klubů pro jednotlivá povolání. Zde mohou být smazány, i kdyby 99 % textu bylo neškodných.
Stejně tak budou v rámci přehlednosti mazány příspěvky vulgární, mimo téma, s nulovou informační hodnotou či takové, které již pozbyly platnosti či aktuálnosti.

Na dotazy a připomínky, z nichž bude zřejmé, že dotyčný se ani neobtěžoval přečíst si a pochopit příslušnou pasáž v pravidlech, není nikdo povinen reagovat.

Uzavřený klub pro PJ. O povoleni ke vstupu žádejte id APEXX, DODO nebo PECA. Vstup bude povolen po ověření vašeno PJovství.

Homepage klubu - kromě errat i mnoho různých užitečných odkazů.

Témata, která jsou zde zapovězena, neb již byla prodiskutována do takové hloubky, že další diskuse by již nic nového nepřinesla:
- luky, kuše, praky a další střelné zbraně
- kotlíky
Pokud vás některé z těchto témat zajímá, použijte vyhledávání.
Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 5158 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 26.1.2009 14:16  24313
Takze veskere diskuse (krom te uzavrene pro PJ) uz jsou zprovozneny na RPG Foru, kam vas timto srdecne zvu. Zdejsi kluby budou samozrejme nadale fungovat jako archiv pro cteni, dokud se nepodari nejakym zpusobem premigrovat starsi prispevky na RPG Forum nebo najit jine vhodne reseni.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 26.1.2009 09:13  24312
Tak k jednotlivym povolanim uz se bude diskutovat na RPG Foru. Tenhle klub mi da trochu vic prace vzhledem k rozsahlosti zahlavi a homepage.
celebrindol 25.1.2009 18:07  24311
Díky. Myslím, že to celkem sedí...
xkiv 24.1.2009 23:21  24310
Taky uz nevim kde.

Velikost = (Vyska + Sirka)/2 [v bonusech]

+- nejake upravy za stavbu tela ... teoreticky by melo platit, ze Velikost*2 = Prurez
(kdyby nestvura byla krychlova, byla by Velikost rovna Delce jeji hrany)
celebrindol 24.1.2009 22:05  24309
VelikostMožná už to tu někdy bylo, ale potřeval bych vědět, jak z rozměrů nestvůry spočítám její velikost. Myslím, že už jsem ten vzorec někde viděl, ale fakt nevím kde:-(
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 23.1.2009 21:17  24308
DavecNa RPGF je trochu jina hierarchie, nicmene da se to tak rict - budu patrit k moderatorum sekce DrD+.
davec 23.1.2009 18:20  24307
Bouchi [24303]: Budeš to tam adminovat ty?
romik 23.1.2009 15:45  24306
Jsem samozřejěm pro :) protože RPG F je dobré a já nestíhám sledovat více jak jedno forum - a raději si vyberu to pehlednější :)
feanor 23.1.2009 00:03  24305
Taky si myslim ze je to rozumny krok. A pokud se zachova i historie zdejsiho dis. klubu tak to bude perfekni.
Hlavne se tesim na ty novy oddeleny specializovany diskuzni mistnosti.
Super!
dante 22.1.2009 23:18  24304
Super, myslim, ze to je dobre reseni. PhpBB jsou dneska standard a myslim, ze neni cloveka, kteremu by se podarilo jim jeste dnes stale branit :)
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 22.1.2009 23:08  24303
informace o stehovaniDohodli jsme se s provozovateli RPG Fora o premisteni oficialnich altarich diskusi (dosud fungujicich na Lopuchu) k nim. Vim, ze nekteri nemaji phpBB fora radi, nicmene domnivam se, ze vyhody prevazi. Zejmena by melo dojit k zprehledneni diskuse diky moznosti oddelovat specializovane tematicke debaty do samostatnych threadu,v nichz se bude podstatne lepe orientovat. Taky by se mely podstatne zlepsit vyhledavaci moznosti.
Budeme se taky snazit premigrovat veskere zdejsi dosavadni prispevky tam, aby se o nic neprislo. V praxi to znamena, ze nekdy v prubehu pristiho tydne budou zdejsi diskuse prepnuty na rezim pouze pro cteni a zaroven se rozbehnou identicke diskuse na RPG Foru. Behem unora pak probehne (doufam) ta migrace zdejsich starsich prispevku, v te dobe budou zdejsi kluby fungovat coby archivy, aby se neztratil kontext.
anonym 22.1.2009 14:56  24302
ShadoWWWNejvíc jsme hrávali na Asterionu. V době, kdy vyšel, skoro nikdo nehrál na nějaký propracovaný svět a byla to velká změna. Asterion je opravdu hodně propracovaný svět ze všech hledisek. Doporučil bych ho hlavně hráčům, kteří hrají často a mít velkou variabilitu a propracované prostředí, kolem nichž se točí příběhy a dobrodružství. Pak jsme zkoušeli i Tarii (tu novou, co psal Charlie). Taria má úplně jinou filozofii. Je to hra na příběhy, kolem nichž se točí všechno ostatní. Příběh na prvním místě. Rozhodně doporučuji všem PJ, co hrají podle DrD nebo DrD+. Je v tom hodně zábavy a zajímavých postupů ve hře. A hlavně skvěle napsaná dobrodružství. Svět není tak propracovaný, ale tento setting určitě stojí za to. Hlavně pro ty, co hrají méně často.
jena 22.1.2009 14:52  24301
Ad DajenOno se pak díky tomu střídání PJ může stát, že když postavy přijdou na místo, které v nějakém dřívějším dobrodružství vymyslel jiný PJ a ví o něm kdejaké detaily, tak na něm občas musí úřadující PJ nechat popsání případně dovysvětlení některých jevů, i když je ten člověk zrovna hráč:-)

Samozřejmě jenom, když jde o něco podstatného. Teď se nám to stalo zrovna o víkendu a byla to docela sranda :-)
dajen 22.1.2009 14:13  24300
My hrajeme ve vlastním světě. A protože se v PJování střídáme, tak ten svět vlastně vzniká tak trochu za pochodu, jak si každý PJ tu a tam něco přidá, vymyslí si podrobnosti o nějakém kraji, kudy postavy projíždí, nebo kde se dobrodružství odehrává a postupně se v závislosti na zápletkách a dobrodružstvích trochu mění i politická situace (vzhledem k tomu, že postavy byly nedávno povýšeny do šlechtického stavu a dostaly se do královy přízně).
kouba 22.1.2009 13:50  24299
Z našeho hraní jsem totiž zjistil, že mi občas chybí některé takové detaily jako: vztahy mezi rasami, nějaké větší možnosti znalosti dějepisu, legend, panovníků atd. Taky božstva, pravidla pro nošení zbraní, ekonomické rozdělení krajin atd. To vlastně Asterion má. Nevím proč podle něj nehrajem. Krom toho, že náš PJ má vlastní svět, nikdo nemá ty příručky a taky nejsou nejlevněší (pokud by někdo chtěl vlastnit všechny)

[ 5158 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt