Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Archiv klubu DrD+ - Zloděj [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Zpět do klubu Dračí doupě Plus.

Téměř finální errata příručky zloděje edice A (po textové stránce úplná)


Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu. Práva vám může přidělit moderátor klubu. Požádejte ho v soukromé poště.

[ 165 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
hannibal 29.6.2006 20:03  167
Co si myslíte o ohebnosti?
Není to přehnaný?
lisak1 25.5.2006 14:21  166
ekousuž mizím. :-)
ekous 25.5.2006 14:14  165
A jak uz jsem se snazil naznacit dole vsechny tyhle nazory muzou byt uplne nejvic super, ale partej jinam!!Co ma uroven postav spolecnyho se zlodejem??Tedy pokud zlodej neni expert a nepoznava u vsech okolo povolani a uroven?
lisak1 25.5.2006 14:07  164
ArankaNikdo jim to nezakazuje, taky jsem to už dvakrát zmínil. Jen jsem na to upozorňoval. :-) A mládežníci si to asi musí projít, většina tak nějak začínala.

Myslím že původně to byla otázka na pravidla a errata to pravidlově jednoznačně řeší. Pokud chce někdo dělat cokoli DÚPJ, tak to už je jen a jen na lidech, jak se spolu dohodnou.
gran 25.5.2006 14:07  163
NoirOhledně nízkolevelových dětí apod.: Myslím, že je to způsobeno tím, že úroveň je určována určitými životními zkušenostmi, ať už je to zabití někoho, seznámení se s něčím či překonání důležité životní situace.
Takže pokud ta stařena bude po celou dobu žít sama v lese a občas na zahrádce sbírat mrkve, může být klidně na nižší úrovni, než chlapec, kterému zabili rodiče, žil v otroctví u zlého pána, kterého pak sejmula banda elfů, která ho provedla přes les a tam posadila na loď a nechala odplout...
ekous 25.5.2006 12:33  162
Zrovna jsem se chtel zeptat proc tohle resite zrovinka tady ale jak se zda Noir uz to tu nastesti ukoncil sam:-)
aranka 25.5.2006 12:32  161
lisak: re: "...to obecně většinu hráčů zanedlouho omrzí..." - to je jejich problém, ne? Připadá mi blbost jim to zakazovat, ať se vyblbnou, nakonec stejně přídou na to, co je nejlepší... :-)))
a ta otázka, kvůli který to celý začalo - "můžou mít postavy na první úrovni něco na mistrovskym stupni"? - to je čistě DUPJ... kolegium zkušených hráčů to sice očividně nedoporučuje, ale...
noir 25.5.2006 12:31  160
Lisak1:
Jde mi o to, aby se hráči bavili. Aby mohli dělat něco, co v reálném světě dělat nemohou. Jednou z cest je to, aby měli výjimečné postavy, a to takové, jaké se jim samotným líbí, a za které by chtěli hrát. Proto jsme si třeba zrušili RPG přístup u hraničáře-hráč se cítil PJ omezován, u kněze nám to zase tolik nevadí.
Dal jsem ti pár pěkných příkaldů, kdy je "výhoda" vlastně nevýhodou. Co ti an nich připadá tak zvýhodňující? Proč by nemohla družinka vypadat jako Freakshow? Je pak kvalita hry horší, než když je družina složená se samých lidí? Uf, tohle mi trošku zavání jakýmsi purismem...
DrD+ není určeno pro začínající hráče, takže ten argument byl vlastně zbytečný.
Netuším, kde se vzala ta fáma, že děti jsou na první úrovni a dospělí na vyšších úrovních. Rádo se to tu tvdí, nicméně nikde jsem v pravidlech neviděl žádný důkaz pro tohle. Úroveň je reflexe schopností postavy, nikoliv jejího věku. T.j. osmiletý kluk může být klidně na desáté úrovni, zatímco osmdesátiletá švadlena jen na první.
Ale už dost OT, tohle není o zloději, klidně se přesuň s reakcí do hlavního klubu, budu tě tam následovat.
lisak1 25.5.2006 12:20  159
Pard GalenNechápu. Proč by propánajána měly být vlastní postavy na první úrovni těmi, kolem nichž se všechno točí? Neměl by to být spíš ten uprchlý princ vedený PJ, než žebrák vykrádající kapsy vedený hráčem? To hru zpravidla shazuje, místo aby jí to přidávalo na zábavnosti.
Postavy se mohou snažit, aby se postupně staly vyjímečnými. A na té patnácté úrovni pak mohou být středobodem rovnováhy a jen na nich může záležet, jak dopadne celá strašná válka. Ale s tím, že se PJ věnuje jejich hráčům a tvoří pro ně příběh ze svého světa to opravdu nesouvisí.

Tvé pravidlo neprojde: Postavy toho z reálií svého světa znají nesrovnatelně víc, než hráč, protože v něm od malička žijí. Mají svůj život, touhy, sny cíle. A hráč se to snaží podchytit. Důležitý pro hru je HRÁČ a jeho zábava nikoli POSTAVA.

Pokud chceš hrát za anime postavičky, tak není problém. Ovšem mluvili jsme tu tuším o DrD+ a pravidlech. PJ sice i tady může stvořit dostatečně ujetý svět, kde je normální, že tam pobíhají neuvěřitelně schopní desetiletí vraždící výrostci, ale já bych v takovém opravdu žít nechtěl. A hrát... snad jen tak na zpestření.
To ale opět není příliš o pravidlech.
lisak1 25.5.2006 12:19  158
NoirAsi jsem nepochopil o co ti vlastně jde. Chceš stvořit družinu Hrdinů (Hérakla a spol) a hrát hrdinské fantasy příběhy (zachraňování světa byl jen příklad podobně vznešených a důležitých úkolů), nebo ti jde o ozvláštnění postav do normálního příběhu nějakým speciálním způsobem?
Bojím se, že v každém případě dostaneš postavu s více výhodami než nevýhodami, které nikdo jiný nemá. Pokud je PJ dá celé družině, tak sice hráči nebudou protestovat (pokud jim nebude vadit, že budou jako chodící panoptikum) a můžete klidně hrát, jen jsem se snažil upozornit na to, že to obecně většinu hráčů zanedlouho omrzí. Každý má jiný vkus, ovšem já bych to prostě ostatním začínajícím hráčům nedoporučoval.

Nejdůležitější padouši by měli dokázat nejméně to, co mají postavy a spíš mnohem víc. Třeba v jiných oblastech, ale nemělo by být snadné s nimi zatočit, proč taky? Jinak to nejsou hlavní padouši. O tom jsem už ale mluvil.
Obecně se začíná s náctiletými, protože ti jsou prostě na první úrovni. Všichni starší jsou na vyšší úrovni. Ti, kteří by nebyli to prostě nepřežili. Středověký svět, podle kterého se zpravidla hraje, byl o dost drsnější než náš. A i ten dnešní ožralý přidavač na stavbě má nějaké specificky rozvinuté schopnosti (odolnost proti alkoholu, skrývání drobných nedostatků ve své práci před šéfem, míchání malty, hod cihlou...).

dead 25.5.2006 10:44  157
preco by to nemohli byt 50 starcekovia ajked 50 rocny obratny zlodej je ... hmm. ale ked si to hrac oddovodni tak preco nie? napriklad bol rolnik a niekto mu vyvrazdil rodinu tak sa dal na cestu agenta alebo vraha...a bla bla bla...
pardgalen 24.5.2006 20:22  156
Jo Noir ma uplnou pravdu. Jen bych to mozna upresnil. Hracske postavy jsou vyjimecne tim, ze je vedou hraci. Oni jsou hlavnimi postavami pribehu na nich vsechno stoji a kolem nich se vsechno toci. Aneb pravidlo: Co se ve hre nerekne a o cem hraci nevedi to neexistuje.

A k tem detem. Asi jste nehrali moc japonskych RPG co? Tam deti zachranuji svet bezne a kolikrat jim je i min nez trinact.
xkiv 24.5.2006 17:15  155
Noir1) souhlas, neni to tema do zlodeje
2) i ti typci na stavbe jsou na vyssi nez prvni ... alespon podle DrD+ (ale vic uz je fakt na PJ)
noir 24.5.2006 16:38  154
xKiv: Když jsem pracoval na stavbách a viděl tam některé ty týpky, kteří uměli jen podávat cihly, chlastat a nadávat na cokoliv, tak mi připadali jako docela solidní příklad pro podobnou postavu.
Nicméně už končím, tohle jsou témata, která do zloděje opravdu moc nepatří...
xkiv 24.5.2006 16:27  153
Noir:S padesatnikem zacit hrat muzes, ale musis nejak zapracovat to, ze ma o 40 let vic zkusenosti nez ty nactileti spratkove, se kterymi se obvykle zacina.
Jednak by uz davno nemel byt na prvni urovni (dozil se Abrahamovin - pravdepodobne do te doby vykonaval nejakou profesi, ve ktere nebyl uplny zacatecnik, jinak by se proste neuzivil - dokonce i bezdomovec muze byt profese, uci se zebrat, vybirat nejlepsi odpadky, vyhybat se hlidkam, ...)
bude mit vic dovednosti
nebude mit rodice, kteri by se o nej starali; naopak, bude se starat o svoje deti (a rodice, pokud jeste ziji)
...

[ 165 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt