že jaksi přímo vybízí k lehkovážnosti a skutečně není zdrojem štěstí - v tom se právě nesmírně pleteš. Pilulka a potraty jsou především osvobozením.
Nebyl bych si tím až tak jist. Osvobozením například od čeho?
A vzhledem k tomu, že tady to už nemá s vědou jako takovou nic společného, neb se jedná o psychiku (psychiku matematicky nespočítáš - i když, ty to jistě dokážeš), chtělo by to spíše nějakého psychologa a psychiatra a podrobnější rozbor. (Psychiku lze vědecky zkoumat, ale neplatí v ní zákony typu zákona přitažlivosti.) Co se probíralo, tak pilulky a potraty skutečně vedou k větší lehkovážnosti, což ovšem neznamená, jak se asi pokoušíš naznačit, že všechny holky jsou proto lehkovážné. Nicvíce, docela dost to nahrává prostituci (a dál už si to jistě domyslíš). V jednom us seriálu byla k slyšení věta: "Tys ještě nebyla na potratu? Skoro všechny holky už potrat měly." Pro tebe je to asi vpořádku, mně to přijde přinejmenším zarážející a beru to právě jako doklad lehkovážnosti a jeho odraz v umění. Nutno ovšem dodat že v tom díle dotyčná zase až tak blbá nebyla, narodilo se jí krásné miminko (kupodivu vůbec nebylo degenerované ani postižené) a ty slepice okolo se mohly rozplynout nad miminkem.
Chlap tohle řešit nikdy nemusel - oplodnil a zdrhl. A holce zůstalo na krku mimino.
Michvole o mně rozhlašuje, že nenávidím ženy. Ty zřejmě nenávidíš muže. Ano, někdy se to stává, občas taky zdrhne ta ženská. Jindy se snaží těhotenstvím chlapa donutit k sňatku, v další variantě "ji neustále bolí hlava" a tak si chlap najde náhradu, která s ním to miminko chce mít. A jiní chlapi to řeší regulérním postupným mnohoženstvím aniž by přitom své děti opouštěli. Svět není tak úplně jednoduchý.
ta "sofistikovaná" záležitost vypadá tak, že se oddělí kus embrya a z každýho kusu vznikne samostatnej jedinec. Dokonce je na to poměrně široký okno (1. - 9. den po oplození), ...
Ze zkušenosti víme, že se to zasa až tak extrémně často nestává (a vsadím boty, že mi nejsi schopná říci proč se to jedenkrát stane a 1000× nikoliv) a taky je z toho patrné, že například 12. den už to nejspíš vůbec není možné. A ve třetím měsíci ani omylem.
Ale proč bychom to dělali?
Pro jistotu. ... Dále následuje sci-fi na téma obdobné klonování, navíc jednodušší, a množení vzácných či nadřazených ras. ;-) Náckové by nepochybně tímto směrem dokázali jít.
Moje dnešná já je pokračováním mého včerejšího já, ale není to přesně to samé já. Zcela jistě mám jiný počet buněk, jiné nervové spoje...
Vtipný. Můj dnešní počítač taky není přesně ten dnešní co včerejší a to jsem s ním celkem ani nic nedělal. Ovšem kdybych koupil nový, vypadalo by to jinak.
Ovšem, máš-li pocit, že tvůj dnešní jedinec Jelena je jiný tvor než ten včerejší, je možná na čase pokecat si s psychiatrem. *-D
pulec A může umřít jako pulec
Mimino ("chuchvalec") může umřít jako mimino a nikdy se dospělosti nedožije.
pulec A může umřít jako žába
Chuchvalec může umřít ve 115 letech.
pulec A (zřejmě) může nastartovat svůj vývoj směrem k žábě, pak si to rozmyslet, a vrátit se to stadia pulce (třeba u mloka to bylo pozorováno)
No, až tak doslova tohle u člověka možné není, ale po stránce psychické by to sedělo taky. Ovšem zajímavé by bylo vědět, jak je taková věc v souladu s evolučním bojem o přežití, v čem je ta evoluční výhoda.
pulec A (je-li k tomu evolučně vybaven) může furt jako pulec dosáhnout pohlavní dospělosti, a rozmnožit se, ač se nikdy nestane žábou (neotenie je u některejch obojživelníků docela populární - viz axalotl)
U lidí běžné - po stránce psychické. *-D
pulec A, kterej má předpoklady pro neotenii, se ale i tak může rozhodnout stát žábou
To už je složitý i na mne. Hlavně ten pojem "múže se rozhodnout". Beru ho doslovně.
... pulci mají tolik možností.
Lidi taky. Ale pořád jde o to, že, z jakéhosi důvodu, pulec ropuchy je furt ropucha a nebude z něj skokan zelený. Stejně tak miminko rodu homo sapiens sapiens není dospělcem homo neadrthalensis ...
Ostatně viz předchozí bod: při IVF z embrya odebíráme pár buněk pro testy. Těchto pár buněk by se teoreticky rovněž mohlo stát novým embryem (jen v určitých stadiích, abych nezjednodušovala příliš). Tj. vlastně vytváříme z jednoho embrya... rovnou dva lidi? Je těch pár buněk oddělených na testování dalším zabitým člověkem?
Vidíš jak je to složitý. Ale dle tvé filosofie mezi člověkem a chuchvalcem v podstatě není žádná souvislost, takže proč se rovnou nevytváří embrya druhého měsíce, případně proč se z jednoho embrya nevypěstuje třeba nosorožec? *šklíb* (Jasně je to ryzí provokace a není za tím zapotřebí hledat Boží zásah.) |