Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub recepty a popisy [ŽP: neomezená] (kategorie Koníčky) moderují Scalex, Anka.
Archiv

Weby pro mlsné huby:

Na talíři - Lopuší kuchařka
www.scuk.cz - Scuk je průvodce po místech, kde se dobře jí a nakupuje.
www.recepty.cz
www.labuznik.com
Pan Cuketka, nejznámější český foodbloger
Světová jídelna (blog s nápaditými a netradičními recepty na lehká jídla)
Koření od Antonína, e-shop s báječným kořením
www.vareni.cz
Dadalova kuchařka


Kuchařky pro mlsné huby:

Roman Vaněk - Poklady klasické české kuchyně
Jana Zatloukalová - Kuchařka pro dceru (Recepty napsane srozumitelne, vcetne teplot a casu peceni, zadne "a upeceme do zlatova". Pro me vyborna, vse, co jsem zkousela, se povedlo.)
Iveta Fabešová - Iveta a sladká Francie
Iveta Fabešová - Slavností pečení s Ivetou
Jaroslav Vašák - Ottova Kuchařka velká hrníčková
Paul Gayler - Steaky (Kuchařka o hovězím. Na úvodu je část o mase samotném a jak s ním zacházet, recepty na smažení, grilování, pomalé dušení, marinády, omáčky a glazury. Celkem 140 stran.)
Barbara Myšičková, Aleš Pavlíček – Biomenu (Touto knihou jsme chtěli ukázat, že česká kuchyně připravená z kvalitních místních surovin může mít vysokou úroveň, srovnatelnou s evropskou gastronomickou špičkou.)
Joza Břízová, Maryna Klimentová – Vaříme zdravě, chutně a hospodárně (Klasická kuchařská kniha čerpající především z tradice české gastronomie a prověřená desetiletími je klenotem, který se dědí z generace na generaci.)
Jana Vašáková a Zdena Skokanová N. - Jezte česky - rok v naší kuchyni (Česká sezonní kuchařka. Používané suroviny jsou snadno dostupné (sezonně), recepty nejsou nijak složité, ale rozhodně zajímavé.)

Spřízněné kluby:

Koktejly
Labužník
Co právě jíte
Víno
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 21131 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 1.7.2015 11:36  26212
Jo a ta levandule asi může fungovat, pokud jí máš hodně a dostatečně blízko. U mě to fakt vliv nemá.
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 1.7.2015 11:36  26211
Tigo [26208]: Já jsem bordelář, takže já to na podzim, když začanou odcházet, prostě přestanu opečovávat a nechám to do jara být. Jara se zatím dožil jen ten tymián. Ostatní vyhodím a koupím nové. Klidně by se to dalo vyhodit už na podzim ;)

Rozmarýn, tymián, pažitka, hladkolistá petržel, máta, šalvěj (kvůli tomu, že se strašně blbě kupuje v obchodě, takže i když má téměř nulové využití, mám ji na saltimboca připravenou na balkoně), bazalka, bobkový list (ten si pořiď jen pokud ho můžeš zazimovat, vyšlo by dost draho kupovat ho pokaždé znovu), libeček nebo maggi. Měla jsem majoránku, ale nevyužila jsem ji. Bezva je koriandr, ale ten se na balkon moc nehodí, leda ten keřový "vietnamský", ale ten zase má tuhé listy, takže je spíš jen na vyvaření.

Já také furt měla pocit, že to chce něco nového. Jenže jsem přišla na to, že není co :) A když to vymyslíš, tak pak zjistíš, že za to jedno použití za sezónu to nestálo :)

Sázím to do takové hlíny, kterou zrovna mají v Penny :) Těch pár měsíců to prospívá ve všem.
klupi klupi velké a ještě větší - štěstíčko 1.7.2015 11:24  26210
na zahradě mi zimu zvládá tymián, oregáno, máta, šalvěj, levandule, libeček a pažitka a cibulka ... o bazalku se tam už nesnažím skrz slimáky a rozmarýn mám v květináči a vždycky po určité době umře
mrcos mrcos Tma, zima a hlad. 1.7.2015 11:10  26209
Tigo [26203]: IMHO nejlepší je (jak píše Anka) koupit v zahradnictví pár bylinek v květináči, vcelku jedno jaký. A když je budeš kupovat v nějakým tom zahradnictví, tak by ti na místě měli poradit, jak se o ně starat. Klasika je bazalka, tymián a rozmarýn. Rozmarýn a tymián jsou navíc docela odolný a dají se používat do ledasčeho. Osobně se mi nejvíc líbí přístup "pořídím si bylinky a budu zkoušet kam se co hodí". Prostě naučit se s nima pracovat. A když je budeš mít doma pořád, tak to časem přijde samo (IMO).
tigo Tigo Ironical, pedantical, cynical bitch - who wants to touch me? ‹(•_•)› 1.7.2015 11:04  26208
Jo, o levanduli jsem taky uvazovala, nejak mi uvizlo v hlave, ze by snad mela pomahat proti breberam a taky se mi libi.

Anka [26205]: Takze vzdycky kupujes novy bylinky nebo je jen na zimu prendavas nekam dovnitr?

ziggy [26207]: Jasne, ty uz mam vybrane, ale urcite existuji i nejake jine, ja mam jen par tech klasickych druhu a chtela bych zkusit neco noveho, tak me zajima, na co ktere bylinky jsou, podle toho bych i potom zkusila nova jidla.
ziggy 1.7.2015 11:01  26207
jinak Tigo: myslim ze je asi spis lepsi vedet co a jak varis a podle toho zasad bylinky ne?ne naopak..
ziggy 1.7.2015 10:58  26206
neodhani tyhle mrchy levandule?ted fakt nevim ale myslim ze jsem to kdysi videla nekde,ze se ma k bylinkam prisadit levandule,ze tu vuni ty litavy skudci nemaj radi..
me teda bazalku zerou mravenci,svine nenazrany..
anka Anka Když je někde něco dobrého k sežrání, - tak je rouhání to nesežrat. 1.7.2015 10:38  26205
Tigo [26203]: Nakonec jsem se dopracovala k tomu, že pokud nemáš záhon, je zbytečné to prožívat. Je lepší nakoupit klasické výpěstky ze zahradnictví, než chlazené rychlokvašky ze supermarketu, protože ty jsou určené na rychlou spotřebu a zahynou ti skoro hned (akorát bazalka mi často rostla dost pěkně dál).

Co mi přežilo i zimu na balkoně v truhlíku (bez jakékoliv péče zhruba od října do dubna), je tymián.

Spolehlivě mi to už několik sezon ničí nějaké breberky, které olepí celé listy. A mšice. Letos jsem si v zahradnictví nechala poradit nějaký postřik, který je bio, druhý den to můžeš normálně jíst. Asi to zatím celkem funguje, ale je potřeba šplíchat často. Jakmile jsem se na to 14 dní vyprdla, hned jsem na mátě našla mšice. (Po postřiku zhynuly.)
muflonek muflonek z Perníkového lesa - srazy východočeské příjemné.o) 1.7.2015 10:17  26204
TigoAno, to se mi bude také hodit.o)

tigo Tigo Ironical, pedantical, cynical bitch - who wants to touch me? ‹(•_•)› 1.7.2015 10:15  26203
Pro bylinkoznalce - nez zacnu googlit a prokousavat se tunami stranek, neznate nekdo nejakou stranku/knihu, kde je strucne a prehledne popsano, jak se starat o bylinky a k cemu se jake hodi? Chci si zalozit na balkone bylinkovy truhlik, tak aby mi to do tydne nepomrelo a taky abych si vybrala, co by se mi tak hodilo. Doted jsem krome maty do mojita zadne cerstve bylinky nepestovala.
Diky moc.
ziggy 1.7.2015 10:02  26202
jo,ten lilkovej tatarak/kaviar jsem sem myslim davala ja,nebo me mozna nekdo predbehl..to je velky hit nasich grilovacek.ale dneska potrebuju neco k veceri a ten kaviar by filip nesnedl,to by radsi pozrel slimaka :)
jelena Jelena Přednášky nyní ve Viničné - Pátečníci a mnohem víc! 1.7.2015 09:41  26201
skvělý je grilovaný. Ostatně jako cuketa. (Na plátky, sůl, koření, olivový olej). A ta pomazánka, jak zmiňuje zblunce, ta je vynikající!
zblunce zblunce Já jsem geniální - i když jsem normální! 1.7.2015 09:35 - Oblíbené kluby (16:45) 26200
pecena zelenina vyborna, da se udelat lilkova pomazanka - rozkrojit, nechat upect v troube do cerna, vydlabat a s dalsimi prisadami rozmixovat (hledej tady v klubu lilkovy kaviar), miluju grilovany v troube se syrem, ted jsem delala lilkove "minipizzy" - sardelka divna, jinak moc dobre, jen se to musi trochu dele pect.
Nebo ho upect s cesnekem.
Musaka vyborna, ratattouile...
ziggy 1.7.2015 09:32  26199
jo, musaka byla právě minulej tejden a tenhle jeden mi zbyl ..
asi udělám ty těstoviny jak píše Borrasca, dokonce tu mám všechny ingredience co píše.
to mrcosovo zní dobře, to si schovám, dík, dneska by mi to ale děti nejedly :)
mrcos mrcos Tma, zima a hlad. 1.7.2015 09:04  26198
Zrovna včera jsem dělal zapejkaný lilky a cukety. Překrojit podélně napůl, vydlabat, naplnit a zapéct.
Vnitřek z cuket (jádřince) vyhazuju, z vnitřku lilků nakrájim drobný kostičky, který trochu vyždímu v papírový utěrce. Lodičky lilku a cukety plnim směsí mletýho masa (tentokrát krůtí), cibule, lilkových kostiček, česneku, soli pepře, bylinek (tentokrát hodně čerstvý saturejky a přiměřeně šalvěje). Trocha římskýho kmínu tomu taky neuškodí a na finiš nasypat navrch třeba parmazán taky není špatný.
Ale to neni na jeden lilek... Nejlíp je takhle jeden asi nakrájet na kolečka, posolit, nechat vypotit, otřít a na olivoleji opéct.
Případně se dá nasypat do směsi pečený zeleniny - papriky, rajčata, cukety, lilky, ... prostě co zrovna je, šup na plech a do trouby (+ sůl, pepř, rozmarýn, tymián, trošku balzamikovýho octa a olivolej). A kdo má houby, může tam dát houby (třeba hlíva u nás jede). A teď pozor, kdo nemá žádný houby, tak ať si tam nedává žádný houby.

[ 21131 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt