Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Komu se nelení,
tomu se zelení.

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dotazy [ŽP: 10 týdnů] (kategorie Život (nejen) Lopušáků) moderují Shelle, Kdokoliv, Scalex, Tessien.
Archiv

Účelem klubu je využít vědomostního a zkušenostního potenciálu několika tisíc registrovaných identit při řešení našich problémů a zodpovídání otázek.
Čím víc lidí sem bude chodit, tím rychleji a spolehlivěji dostane každý odpověď na svůj dotaz. Otázky je možné pokládat naprosto jakékoli, prosím však o jistou soudnost při jejich výběru - zejména prosím, abyste před položením dotazu zde věnovali alespoň několik minut pokusu o vymyšlení a následně použití vhodného dotazu na Google nebo jiný podobný vyhledávač.
Klub není určen k exhibování a demonstracím vašeho ostrovtipu.

Dříve než se zeptáte - seznam užitečných linků:
Kategorie Počítače
Kategorie Programování
Klub Hardware
Klub Software
Hledání klubů
Klub Windows XP
Klub MS Office
Klub Web
Klub Bankovnictví
Klub Daně a účetnictví
Klub Domácnost
Klub Informace
Klub Čeština
Download.com
Jyxo.cz
Google.com

Žádost moderátora:
Pro snadnější orientaci v desítkách příspěvků dávejte do titulku svých dotazů psali klíčové slovo Dotaz, bude se pak lépe vyhledávat a odpovídat.
Taktéž dotazy na ruzne systémové věci a kluby směřujte do pošty moderátorům nebo do specializovaných klubu, zde nebudou trpěny. Plati i pro dotazy na server Lapiduch .
Všem návštěvníkům děkuji.

Tento klub má oblíbený právě 247 lidí.

Upozornění: V tomto klubu byla zahájena politika nulové tolerance. Kdo místo rozumně míněné odpovědi napíše nějakou strašně třeskutě vtipnou blbost, dostane zákaz psaní. Vtipy pište do klubu o Vtipech.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 15535 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 6.12.2010 21:41  39178
MarshallSam jsem stravil prodiranim se webem CSU takoveho casu a zcela suverenne mohu rict,ze neznam vice frustrujici ukol,nez tam neco vyhledat:
Jejich vyhledavani nefunguje,web je priserne neprehledny,data nahodne roztrkana do zcela nahodnych lokaci.CSU evidentne tvori svoje prezentace pro sebe,vubec nepredpoklada,ze by je nekdo mohl taky hledat a chtit nejak pouzivat.Je zcela paradoxni,ze v pripade jeich webu je dokonce mimoradne obtizne najit stranku,kterou jsi uz jednou nasel,vis co obsahuje a snazis se ji hledat znova.
Je to ucinena katastrofa.Neni mi zcel jasne,jak to delaji,ale v jeich pripade selhaval i google.

Jaky rozdil proti takove obdobe v USA,kde proste clovek zada to,co hleda a vyjede mu seznam,kde hned nalezne,co hledal (a co jsem treba u CSU hledal nekolik hodin)

Cili pokud propadas zoufalstvi,nejsi sam a lepsi to nebude.Doufam,ze te to oklidnilo.:-)
ziggy 6.12.2010 15:31  39177
zblunce: bych tam zkusila vrazit i bez účtenky :-) nevim teda co kytka stála, jestli to stojí za to ..
zblunce zblunce Já jsem geniální - i když jsem normální! 6.12.2010 15:21  39176
ziggy [39175]: no to me samozrejme napadlo taky, jen nemuzu najit doklad (to bych se neptala...)
ziggy 6.12.2010 15:14  39175
zblunce: reklamovat
zblunce zblunce Já jsem geniální - i když jsem normální! 6.12.2010 14:16  39174
Dotazkoupila jsem si kytku a po týdnu mi takhle zplesnivěla... dá se s tím něco dělat?
nelde 6.12.2010 13:38  39173
Marshall
Také by mělo jít zjisti median od správy sociálního zabezpečení jako x-násobek mediánu zaplacených odvodů.
marshall Marshall Defend forever! 6.12.2010 13:12  39172
odpovedSám si odpovídám, pokud by to někoho zajímalo.

Proč vlastně ČSÚ nevyhoví svým kritikům a nepublikuje i mediánovou mzdu? Protože nemůže. ČSÚ vypočítává průměrnou mzdu z výkaznictví firem, které mají informační povinnost a dodávají mimo jiné objem vyplacených mezd a počet zaměstnanců. Zatímco celorepublikový průměr lze z těchto dat lehce vypočítat, celorepublikový medián tímto způsobem vypočítat nelze. K tomu by musely firmy statistickému úřadu hlásit mzdu každého jednotlivého zaměstnance. A to se nedělá.

Mediánová mzda se přesto získává na základě výběrového šetření, které provádí pro Ministerstvo práce a sociálních věcí. Trexima – tato data následně zveřejňuje i ČSÚ. Problém je v tom, že jsou to data výběrová a tedy zatížená větší chybou, a i jejich zpracování déle trvá. Každý si je ale může dohledat.
marshall Marshall Defend forever! 6.12.2010 13:06  39171
DOTAZ - upresněníideálně bych chtěl histogram (datovou řadu) platů v ČR. Ještě lepší by bylo, kdyby to byla čistá mzda. Hrubá zkresluje. Bože!!! Ještě jednou uvidím slova "průměrná mzda" grrrrrrrrr
marshall Marshall Defend forever! 6.12.2010 12:38  39170
DOTAZKde bych mohl sehnat aktuální verzi tohodle. Jde mi hlavně o to rozdělení (histogram) - aspoň za rok 2009. Googlim, hledám i na ČSU, ale dnes prostě není můj den.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 5.12.2010 23:13  39169
jo, dík
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 5.12.2010 22:59  39168
themajkl [39167]: to z Facebooku jsou snad ty klasický ikonky na sdílení na facebook, obrázky mi hází bad request a nezobrazují se.
themajkl themajkl All those moments will be lost in time - like tears in rain. 5.12.2010 22:55  39167
Dotazfunguje vám http://halbot.haluze.sk/?id=5129 normálně? Tam vidím cosi zamíchaného s facebookem a nevidím obrázky, tak jestli je to jen u mne, nebo se jim tam něco pokazilo. Ale mám to tak ve FF i v IE, takže jsem z toho vo¾aaký zmätený.
misa Misa Záviďte mi - máte proč :o) 5.12.2010 16:16  39166
selit [39165]: dole na liště pravý tlačítko, zobrazit panel nástrojů - panel jazyků. Na něm pak pravý tlačítko a Nastavení, tam Přidat. Píšu to podle českých, ale v anglických to bdue stejně.
selit selit Jen jedno jest jisté - post coitum omne animal triste! 5.12.2010 16:10  39165
DotazJak se prida do anglickych windows XP ceska klavesnice?
uz jsem to kdysi delal,ale zaboha si nemuzu vzpomenout,kde se to pridava...
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 4.12.2010 23:14 - Oblíbené kluby (15:15) 39164
Pegas [39159]: Tak mě by úplně stačilo placebo :-p

Díky za tipy... Je pravda, že normálně nepiju ani kafe, takže by možná i to mohlo stačit.

[ 15535 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt