Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GENESIS [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují Vaklaf, Bubla, PepaNovacek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 64515 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
pepanovacek PepaNovacek 8.12.2024 09:11  85028
The Aristocrats - Duck právě podruhé dohrálo. Na koncert téhle kapely bych s chutí zašel.
pepanovacek PepaNovacek 8.12.2024 08:41  85027
Často přemýšlím o bubenících, myslím jako o jejich věku a fyzičce a o tom, jak dlouho jsou a budou schopni hrát, když třeba provozují podobně náročný styl, jako Nicko McBrain, kterého mám hodně rád. Je mu dvaasedmdesát, takže mě jeho rozhodnutí ani moc nepřekvapilo.
pepanovacek PepaNovacek 8.12.2024 08:40  85026
Nicko McBrain
pegas Pegas 7.12.2024 21:56  85025
D ProjectNový singl The Road Through The Night
https://open.spotify.com/track/6xkciepWCiFn88gmm2aPNf?si=841fbdf584424f63
pepanovacek PepaNovacek 6.12.2024 18:52  85024
Mně trochu baví ten názor, že je potřeba mnoho poslechů, aby člověk pochopil to které album, ale platí to jen u těch oblíbených kapel, o kterých konkrétní člověk píše a vychvaluje je až do nebe, u ostatních stačí pak poslech jediný (a někdy ani netřeba slyšet celé album), abychom bezpečně poznali, že to stojí za hovno, hehe. Já třeba teď poslouchám The Aristocrats - Duck (už mi to hraje asi čtyřicet minut) a moc se mi album líbí.
keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 6.12.2024 18:30  85023
Jinak ono video zde: Wheel Of Prog: Opeth Albums Tier with Mike Portnoy
keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 6.12.2024 18:29  85022
No, ono to Miro není tak úplně jednoduchý u skupin, které se v čase žánrově posouvají. To, že "většina fans" uctívá Blackwater Park vůbec nic neznamená pro lidi, jako jsem já, kteří neposlouchají vůbec žádný death metal. Mě prostě to nekonečné zahuhlané riffování podladěných kytar esteticky neoslovuje a vždycky se po nějaké době přistihnu, že už to vlastně ani nevnímám a těším se, až to skončí. Kdysi strašně dávno jsem poslouchal všechno, co Opeth vydali (hlavně kvůli tomu, jaký to mělo pozitivní ohlasy) a vždycky to pro mě skončilo jedním poslechem. Dokonce i vyměklé Damnation mě skoro unudilo k smrti. To se změnilo až s vydáním Ghost Reveries, kde je naprosto geniálně vmísený death metal do pro mě velice chutného progresivního metalu, či rocku. Až teď jsem prostě zjistil, že tenhle proces započal už na Blackwater Park a dokážu si z toho vyzobat hodně věcí, které se mi líbí. Nemyslím si ale, že by to někdy překonalo moje favority jako Ghost Reveries, Watershed, In Cauda Venenum, či dokonce novinku. Tolik chuti k opakovaným poslechům prostě nemám, na rozdíl od těch zmiňovaných. Ostatně z toho videa Prog Reportu je vidět, jak různorodou mají Opeth fanouškovskou základnu, když tam jeden borec z redakce zařadil Ghost Reveries do skupiny A (S - A - B - C - D) a Mike Portnoy a ostatní málem vyskočili z kůže, protože to přeci patří k tomu úplně nejlepšímu od Opeth. A ten samej člověk by Orchid hodil do stejné skupiny, zatímco ostatní do nejhorší skupiny D. Tak asi tak.
mayak1 Mayak1 I live in a progg bubble ... 6.12.2024 17:25  85021
Ivan, MarekCelkom vážne, albumy "Still Life" a "Blackwater Park" sú pre väčšinu fans (v podstate aj pre mňa) absolútny TOP v tvorbe Opeth - jediný rozdiel v nich je, že "Still Life" je "predwilsonovský" a "Blackwater Park" je prvý "wilsonovský" - inak nič rozdielne - invencia a nápady vrámci fúzovania death metalu a art rocku sú tu celkom na vrchole pyramídy ...

Mikael Akerfeldt má dvoch mimoriadnych priateľov - invenčných Supermuzikantov - Jonas Renkse (Katatonia) a Steven Wilson (Porcupine Tree), ľudsky i hudobne ho najviac ovplyvnili, mimo toho, že on sám je fenomén ...

keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 6.12.2024 17:09  85020
Jo, Miro super. Já se teď dostávám do Blackwater Park a zjišťuju, že je to fakt skvělá deska. Tyhle starší kusy si nechám úplně na konec, ale zase tolik od toho neočekávám.
artfan Artfan 6.12.2024 16:47  85019
Miro, napsal jsi to hodnocení CD Opeth, tak hezky, až to u mě vyvolalo chuť si to poslechnout. Prozatím jsem odolal, ale Opeth zůstávají v mém zorném poli a brzy se chci vrátit k jejich deskám z progového období.
artfan Artfan 6.12.2024 16:45  85018
Jordan Rudess - The Road HomePříjemné překvapení pro mě. I když se jedná až na jednu vyjímku o covery, které já úplně nevyhledávám, zhostil se toho Jordan dobře. Jsou zde slavné skladby slavných Genesis, ELP, Gentle Giant, Yes a King Crimson. Jedná se o výňatky či útržky skladeb, ale Tarkus je zde ve své celé dvacetidvouminutové délce. K dobrému výsledku příspělo i hejno kvalitních spolupracovníků, mezi nimi Nick D´Virgilio, Neal Morse nebo Steven Wilson. CD má výborný zvuk, pěkně odsejpá a dobře se poslouchá.
mayak1 Mayak1 I live in a progg bubble ... 6.12.2024 15:43  85017
Opeth – My Arms, Your Hearse (1998)

Tretí štúdiový album Opeth prináša niekoľko zmien. V prvom rade istá tvorčia nespokojnosť Mikaela Åkerfeldta s tým čo kapela dosiaľ nahrala včetne celkového soundu, viedla najprv k prepusteniu Johana De Farfallu po dohode s Peterom Lindgrenom z pozície basgitaristu, na čo okamžite reagoval aj bubeník Anders Nordin a sám opustil tiež Opeth. Na uvoľnené pozície nakoniec prijali dvoch uruguajských rodákov i rovesníkov - Martina Mendeza (basgitara) a Martina Lopeza (bicie). Obaja mali už skúsenosti z iných švedských metalových súborov.

Album ešte nahrávali pre Candlelight Records, avšak pre istú časovú tieseň sa Martin Mendez nestihol naučiť basgitarové party, tak to urobil kompletne sám Åkerfeldt, všetky bicie už stihol nahrať Martin Lopez. Album teda celkove nahrali traja hudobníci, ale globálnym zvukom, kvalitou, hutnosťou a dynamikou rapídne predstihli prvé dve štúdiové diela. Zásadný posun je evidentný aj vo vokálnej zložke – Mikael je oveľa výraznejší, istejší a presvedčivejší tak v growlingu, ako aj v čiste spievaných pasážach. Tu je už Opeth dobre rozbehnutý vlak, letiaci v ústrety celosvetovej známosti i obľube ...

Na rozdiel od albumu „Morningrise“ žiadna kompozícia tu nepresahuje hranicu desiatich minút, teda filozofia skladania songov do definitívneho tvaru je radikálne iná. Peter Lindgren je spoluautorom hudby v "Demon of the Fall" a autor front coveru albumu – všetko ostatné, včetne kompletu textov zložil sám Mikael Åkerfeldt. Producentom celej nahrávky je Fredrik Nordström (spolu s Åkerfeldtom) a nakoniec napriek tomu, že „My Arms, Your Hearse“ nahrali ešte koncom leta roku 1997, fyzicky vyšiel na nosičoch až v srpnu / auguste 1998. V koncertnej podobe ho teda zainteresovaní (skalní) fans poznali už s oboma novicmi z rytmickej sekcie už hodne slušne. Osobne vnímam, ako obrovské plus fakt, že na albume nemám jednoznačného „obľúbenca“ - track, lebo celý album považujem za tak vydarený, že na ňom nepočujem žiadnu slabinu. Na ploche 52 minút sa formálne nachádza devät rôzne dlhých kompozičných útvarov (od minúty po takmer deväť minút), ale dynamika celej dosky má spád dravo tečúcej rieky a celý hudobný produkt zbehne ... skutočne, ako valiaca sa voda ...

Podotýkam, že „My Arms, Your Hearse“ som si vypočul (samozrejme s istou dlhšou prestávkou) skutočne nespočetne veľa krát (čo je tiež zásadný faktor) a trúfam si povedať, že ho poznám veľmi dobre a v aktuálnej dobe viacnásobného posluchu u mňa ešte vyrástol o nejaké tie stupienky nahor ...



9,5 / 10
keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 6.12.2024 13:07  85016
Kde je Honza?
pepanovacek PepaNovacek 6.12.2024 04:02  85015
Marku, děkuju, snad poslechnu dneska večer. Teď jsem si dal Still Life od Opeth a i když s každým dalším albem se mi jejich hudba líbí víc, tak pokud bych napsal, že jsem na větvi, nebyla by to pravda, hehe.
keysersoze KeyserSoze - kronikář klubu Genesis 6.12.2024 00:12  85014
NovinkaThe Aristocrats - Duck

Aristocrats

Mezinárodní
Progresivní rock


Novinka to až taková není, protože to vyšlo letos už v únoru, ale až teď jsem se k tomu dostal (protože jsem na to prostě zapomněl). The Aristocrats jsou v podstatě superskupinou, která zahrnuje tři muzikanty - Bryana Bellera, Guthrieho Govana (ano, toho Govana, co vykouzlil ono famózní a dechberoucí sólo v Drive Home od Stevena Wilsona) a nám známého Minimana, tj. Marco Minnemanna. Pustil jsem si zatím jenom první skladbu, abych zjistil, jestli má smysl to sem postovat a líbilo se mi to. Zaujal mě také obal a názvy některých písní. Duck by asi měl evokovat Duke od Genesis, protože např. jedna skladba má název And Then There Were Just Us / Duck's End, hehe.

[ 64515 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt