Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Co právě...Film-diskuse [ŽP: 4 týdny] (kategorie Film) moderují tuvok07, Douglas.
Archiv
V dosavadním záhlaví Tuvok sliboval, že se v klubu nebude mazat, ale asi nastal čas oficiální pravidla trochu zpřísnit a konkretizovat. Jakkoli se tedy lze ztotožnit s tím, že diskuze nebudou cenzurovány, mám poměrně jasnou představu o tom, jak taková diskuze vypadá.

To znamená, že takzvaný gaychat (= prázdné internetové plkání, tupé řetězení příspěvků bez jasného cíle) bude mazaný od okamžiku, kdy:

A) přestane být zábavný
B) zábavný vůbec nebude
C) nebude bavit moderátora
D) dosud nepřítomný moderátor přijde a spráskne ruce nad tou spouští
E) bude naznačovat intelektuální nesmělost některých diskutujících a implikovat tedy snížení průměrného IQ diskuze v klubu.

(Možnost doplňovat další body je vyhrazena.)

Provokující identity budou zabanované. A jak už to ve světě internetových diskuzí chodí, provokující či jinak běh diskuze narušující identity určuje moderátor (resp. jeden z nás).

De facto se v běhu klubu nic nezmění, ale protože občas některé identity začnou vyřvávat něco o záhlaví... ať vyřvávají. ;)

Nepište zbytečné spoilery (tj. neprozrazujte podrobně děj filmu)
Pokud je však třeba kvůli argumentaci napsat musíte, použijte bílé písmo, které uzavřete do závorky. Bíle se píše takto:

<font color="white"> toto bude bíle</font>

A tudy vede cesta zpět do klubu Co právě... film
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 3372 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 14.5.2021 10:20 - Odhlášení (18:47) 37512
Přesně tak :) Za soudruhů byl zlý Severoatlantický pakt a hodná Varšavská smlouva :)
apache Apache I'm back! - C'mon baby, don't fear the reaper 14.5.2021 07:44  37511
taipanVaršavský pakt?
To kdybys napsal někde veřejně před čtyřiceti lety, tak poznáš co je to peklo na zemi. :-)
Paktovali se jen zlí imperialisté.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 14.5.2021 00:07 - Odhlášení (18:47) 37509

Oxygen - Kyslík (2021) Spoilery bíle!
WEBRip
Sci-fi novinka od Netflixu. Dost divný film, komorní drama takový pseudosurvival US/francouzské provenience, se sympatickou Melanií Laurent ve one woman show. Celé to lze shrnout asi tak, že hlavní hrdinka se probudí připoutaná v těsné a porouchané kryokomoře, dochází jí kyslík a vůbec neví, která bije. Relativně zajímavý a neotřelý nápad, taky režisér Aja už má celkem slušné jméno, poťouchlý počítač MILO byl poměrně vtipný, ale celkově tomu aspoň pro mě nějak chyběl břink a drive. A taky mi není jasné, * proč se ta kosmická loď (byť nabouraná asteroidem) nejdřív motala 12 let pár kilometrů od země, než zapla ten warp a odfrčela do tramtárie. A ještě na konci by mě zajímalo, co na té planetě ti kolonisti asi tak budou dělat takhle nalehko, když je tam mateřská loď vyprdla jen v pyžamech v těch kryomorách. Nevypadalo to, že by tam zároveň přistála nějaká nákladní loď s vybavením, zásobami a proviantem. * Ale takové prkotiny scénárista a režisér asi neřeší, hlavně když to má ten „umělecký dojem a hloubku“…
- 50%

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 11.5.2021 18:29 - Odhlášení (18:47) 37508
PetOK, tak aspoň na něčem že se shodneme. Recenze bys moh psát samozřejmě proto, abych moh do tene taky rejpat, to dá rozum :)
Já ty svoje hodnocení píšu proto, protože za a) mě to baví; za b) třeba to někomu pomůže s výběrem, protože se je snažím psát pozitivně a nikoliv negativně, pokud to není opravdu ukrutná blbost. A taky to tu chtělo trochu oživit.

Ty dva posledně hodnocené filmy beru tak, že sice nejsou ideální, mohly být lepší, ale v dnešní době jsem rád i za ně (však jsem napsal, že WR bylo takové poněkud nevýrazné a chyběl tomu břink). Ale nic mi v nich vyloženě nevadilo a nenasralo a bavily mě. Filmů se dnes točí hodně, ale když odečtu žánry, které mě vyloženě nezajímají, filmy uvědomělé, aktivistické, multikulturní a diverzitní, plné negrů a teploušů v rolích, kam se nehodí a filmy komiksové a s různými super hyper hrdiny, kde se posouvám od "nebaví" k "nesnáším", tak toho ke koukání moc nezbyde.
Naštěstí za 55 let života nějaké ty zkušenosti a přehled mám, takže se ve výběru seknu fakt málokdy. A jak píšeš ty, někdy jdu do něčeho kvůli oblíbenému herci/režisérovi, ale už dopředu počítám s tím, že to bude hovadina. A to se pak taky potvrdí.

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 11.5.2021 18:08 - Odhlášení (18:47) 37506
TexAno, v případě Stowaway jsi opravdu o nic nepřišel :) Já mám Anču Kendrick docela rád, ale tady je za uvědomělou multikulturní soudružku a to teda bylo na mě moc. I když jinak to původně nemusel být špatný film, kdyby ho nezmrvili tím dnešním trendem.
tex Tex wubalubadubdub 11.5.2021 17:06  37505
Stowaway jsem nějak přešel jen co jsem zahlídl otravnou Annu Kendrick. Asi toho nemusím litovat :)
pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 11.5.2021 16:16 - Oblíbené kluby (18:10) 37504
taipan: Vyjadruju se k tvemu nazoru zde, ktery se tentokrate dost odlisuje od meho, protoze jindy se extra nelisime a mam celkem podobny vkus. Nic vic. Nevim, proc bych mel psat nazor svuj. Necitim potrebu. Doby, kdy jsem recenzoval hry/filmy/hudbu jsou davno ty tam a kratky (radobyvtipny/vystizny/pocitovy) komentar, pokud mam extra potrebu, zanecham na CSFD.

Ad Wacoslav1 a Without Remorse komentar: Je mi lito, ale proste nesouhlasim. Ten film je promarnena sance na fajn retro vzpominku, takovy ten smutny hybrid fajn becka a nudneho ambiciozniho studioveho nalesteneho h*vna z poslednich let, kdy stredne rozpoctove kinovky pomalu mizi z kin a nevi, kam patri.

Ohledne predem spatneho filmu mam vic pristupu:

1. Jdu do nej kvuli (kdysi) oblibenemu herci ci tvurci, abych si doplnil jeho filmografii nehlede na jeho kvality. Ano, pak se v nem nimram.

2. Jdu do nej kvuli necemu, co me zaujalo (myslenka, namet, technicka ci jina originalita, reference, neco unikatniho) a budu doufat, ze mne to TO zaujme a bude se mi libit.

3. A zridka takove to "novinarske" GP "neverici Tomas". Film/epizoda/porad je dle obecneho nazoru velmi spatny, jdu se presvedcit, ze tomu tak je, abych to pak odstrelil a pridal se k davu, pripadne by mne na tom neco zazrakem zaujalo. Toto delam absolutne minimalne, takze mozna i z toho duvodu mam obecne vysoke procento pozitivnich hodnoceni.

Jinak se Stowaway a Pieces of a Woman souhlas. Typicky k uzoufani nudny NF filmovy produkt (navic s trapne korektnim CZ a antispoileroidnim nazvem), ktery zaujal jen diky covid suchu a nezazivne destruktivni temer indie drama, ktere u mne ale herci (jak Vanessa, tak Shia) zvedli hodne vysoko.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 11.5.2021 14:42 - Odhlášení (18:47) 37503
Progresivní Tom Cruise vrátil tři Zlaté Glóby. Vadí mu nedostatečná diverzita

Boha jeho, to je kokot :-O Jestli je to pravda, tak se Cruise úspěšně zařadil po bok dalších ultramagorů v Hollywoodu, v čele s Netflixem. Nechť si další MI a další výtvory vetkne diverzitně do zadku :-/

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 11.5.2021 14:36 - Odhlášení (18:47) 37502
Without Remorse na CSFD asi nejlíp vystihnul tenhle člověk, s tím souzním:

Wacoslav1: Víte co? Jděte všichni do hajzlu i se slavným verbalem. Já jsem dostal příjemnou vzpomínku na dobu bohužel už dávno minulou kdy se ještě točily poctivý špionážní akční thrillery a ne ty super trouper rychlokvašky co dneska ze kterých jsou všichni udělaný. Nepochopím to hodnocení tady a kdo dal míň než 3 hvězdy už asi zapomněl jak vypadal tenhle žánr v dobách kdy se neřešily píčoviny. Člověk prostě vypnul mozek a bavil se a hlavně to byla poctivá filmařina! Dál už tady nebudu orodovat a ti dotyční ať si to srovnají, ale já to mám stejně v prdeli. 80%

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 11.5.2021 14:34 - Odhlášení (18:47) 37501
Hele, a co kdybys místo nimrání třeba taky napsal nějaký hodnocení, cos viděl? A já do toho pak budu šít, a to víš, že se něco najde.

Popravdě řečeno, nikdy jsem nechápal, proč někdo jde do filmu s tím, že místo aby si ho užil, bude se v něm nimrat a hledat nějaké údajné chyby a blablabla, aby byl in. Pro tyhle lidi by snad bylo lepší se nějakými filmy prostě netrápit a sledovat v klidu raději Ordinaci a Slunečnou, není-liž pravda...

Neznamená, že když filmům, co vidím a líbily se mi, dám vysoký hodnocení, že to platí pro všechny filmy. Je spousta filmů, kterým bych nedal ani nulu, spíš mínus. Hlavně takový ty "umělecky hodnotný", to je většinou čirá nekoukatelná hrůza. Jen se na ně nedívám. Ale taky se občas seknu. Naposledy mě takhle "dojmulo" Stowaway a nedávno nejvíc asi Střípky ženy. To byla ukrutná blbost, jediný, co na tom za něco stálo, byla samotná Vanessa Kirby. Ale Marauders? Ti jsou úplně v pořádku.

pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 10.5.2021 22:56 - Oblíbené kluby (18:10) 37500
Ok, asi jsme tentokrat videli oba dva jine filmy.
Od Without Remorse jsem cekal fakt hodne (tech zvucnych jmen a profesionalnich tvurcu!), v kine bych se asi casto koukal z nudy na hodinky.
Marauders jsou ale filmarsky fakt spatny - o tom zadna. Miller proste neumi tocit - videl jsem od nej 4 filmy... a stacilo. To je vylozene material pro nimrani a hledani chyb a much. Svym "talentem" mi pripomina beckovejsi verzi packala John Moorea, ktery shodou okolnosti (zatim) pohrbil Willisovu Die Hard serii.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 10.5.2021 22:43 - Odhlášení (18:47) 37499
Pet1. To je tvůj názor. OK. Já mám svůj.
2. Viděl jsem všechny clancyovky a většinu jsem i přečet.
3. Nic nenadhodnocuju, hodnotím tak, jak to cítím a vnímám.
4. Což je způsobeno nejspíš tím, že si vybírám filmy podle svých kritérií a vkusu a pokud už do nich jdu, tak s tím, že si je pokud možno užiju a ne že se v nich budu programově nimrat a hledat nějaké chyby a mouchy, abych jako ukázal, jak jsem "in" a "znalec". To je debilita.
5. A buď bez obav, je dost věcí, jež mě dokážou ve filmech a seriálech nasrat a totálně mi to znechutit. A myslím, že víš moc dobře, které to jsou.
Without Remorse i Marauders jsou ale z tohoto hlediska úplně v pohodě a rozhodně neurazí. Ve srovnání s mnoha dnešními dílky, především těmi, jež vynáší tzv. "odborná kritika", jsou to ještě majstrštyky.
pet Pet V Číně jsem ještě nebyl. - Je to tam hezký? 10.5.2021 22:29 - Oblíbené kluby (18:10) 37498
taipan: Videl jsi ostatni clancyovky? I ta nejslabsi od Branagha je vedle tohohle posledniho veledila zrala na Oscara. Without Remorse mi nejvice pripada, jako kdyby se snazili Lundgren/Seagal/Van Damme natocit spionazni film, nejakym zazrakem natocili svuj nejlepsi film za poslednich 10-15 let. To ale porad nedela film klasickou dobrou akcni zabavou. A Marauders jakbysmet (klasicka willisovka z poslednich let, zaslouzi si cerna cisla). U ostatnich filmu nadhodnocujes s mirou, ale tady jsi to hodnoceni opravdu obratil o 180 stupnu, promin. :)
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 10.5.2021 22:19 - Odhlášení (18:47) 37497

Without Remorse – Bez výčitek (2021)
WEBRip
Akční špionážní thriller podle předlohy Toma Clancyho, natočený takovým old school stylem. Clancy je většinou zárukou kvality už sám o sobě, v knižní podobě a většinou i ve filmech podle jeho románů natočených. Michael B. Jordan v hlavní roli se do role člena NAVY SEAL vyloženě hodí a působí vcelku uvěřitelně (samozřejmě v mezích filmu), jeho parťačka je sympatická a vlastně i Jamie Bell s tím svým krysím ksichtem jako agent CIA a Guy Pearce jako ministr vlády. Děj je klasicky studenoválečný, i když se odehrává už v nové době – zrada, spiknutí, hrozba konfliktu mezi velmocemi. Natočené je to poctivě – bitky, souboje, zbraně a všechno ostatní, i když celou dobu jsem měl trochu pocit, že je to takové lehce nevýrazné. Přesto toho není moc co vytknout, prostě klasická dobrá akční zábava.
- 70%

Marauders - Záškodníci (2016)
WEBRip
Akční krimithriler, v němž se původně obyčejná bankovní loupež, zakončená vraždou managera a provedená čtyřmi profíky s vojenským výcvikem nakonec ukáže být něčím úplně jiným a hlavně mnohem větším. Opět tu platí, že věci nejsou takové, jakými se původně zdají být, děj je pořádně zamotaný, postavy se člověku pletou, ale nakonec to do sebe všechno zapadne. Nikdo není vyložený klaďas a naopak někteří záporáci jsou nakonec docela fajn. V hlavních rolích agent Chris Meloni, Bruce Willis v slušné roli (ne jako ve svých posledních filmech), sympaťák Adrian Grenier a Dave Bautista. Poměrně nízké hodnocení na CSFD nechápu (nic nového pod sluncem), je to natočené více než solidně, děj má celkem spád, přestřelka v bance nemá chybu a režisér Miller se rozhodně nemá za co stydět.
- 70%

kocharowski99 Kocharowski99 10.5.2021 14:42  37496
Chlast je jedním slovem VYNIKAJÍCÍ!

[ 3372 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt