aniž bych s tím měl extra zkušenosti, myslím si, že produkty spalování se asi někde usazují.
Možná je propan-butan čistší, ale ze zemního plnu bylo všechno zasviněné neuvěřitelně odolnou špínou. A nejvíc digestoř.
Spíš byl problém kombinace plynu, páry a prachu a ještě hrubších povrchů.
Ano. Je to kombinace všeho dohromady. A ten sajrajt, tedy spíš takový povlak, se netýká jen sporáku, postupně se to usazuje v celé kuchyni. A jde to dolů jen benzínem. Dnes je plyn možná čistší, sporáky a digestoře kvalitnější, ale stejně je spalování plynu "špinavější" než elektřina, to je prostě fyzika. Nicméně plyn má zase jiné přednosti, o tom žádná.
Jde ale především o to, že tohle celé je jen taková akademická debata. Protože takové nápady jako přecházet v panelákovém bytě/domě zařízeném už od stavby čistě na elektřinu na propanbutanové bomby, plynové sporáky a podobné věci, to je z níže zmíněných důvodů prostě pitomost. Srovnatelná s tím, jak když se před pár lety zdražily vejce, někteří šílenci si v panelákových bytech pořizovali na balkon slepice. Kristepane :-O
Btw, já jsem celý život "panelákový člověk". Z toho půl života v bytě s plynem. Takže mluvit v této souvislosti o nějakých "předsudcích" je vskutku úsměvné :)
|