Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 66608 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
ujo Ujo In God we trust. 18.6.2024 00:42  91415
2. valka v Iraku byla absolutni nutnosti kvuli September 11.

Saddam s nim nemel nic spolecneho, ale za Clintona vyrostl v symbol v muslimskem svete, ze je mozne se vysmivat povinnostem a nic se nestane.

Tehdy bylo navic bezne, ze kdejaky muslimsky stat financoval jako konicka nejake sve teroristy, at uz to byli nejaci Palestinci, Al Kajda, nekdo jiny, nebo ruzne kombinace. Tomu bylo potreba ucinit pritrz.

Kdyz po September 11 vystoupil G.W. Bush se svym slavnym "Either you are with us or you are against us.", existence Saddama coby symbolu z toho delala plane gesto. Saddam musel bud zacit naprosto presvedcive spolupracovat a dodrzovat sve zavazky, nebo musel byt zlikvidovan. Byla to jeho volba, nepochopil situaci, vybral si spatne.

selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 17.6.2024 15:59  91414
TaipanJe to poučení pro další budoucí satrapy - s Američany je lepší být zadobře.
Tak satrapové dostali varování a ty jsi v důsledku toho dostal imigranty. Jestli se ti první líbí, proč si stěžuješ na druhé?

(Souhlasím s tebou, že pro Američany je to win. )
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 17.6.2024 15:05  91413
Taliban nevzniknul ze vzduchoprázdna. Vznikl z mudžahedínů, které vyrobila ruská invaze do Afghánistánu v roce 1980. A i kdyby ses na hlavu postavil, vždycky tomu tak bude. Zavinili to tví milovaní rusáci. Jako všechno, vždy a všude.

Místní satrapové, především Salám a plukovník Kaddáfí neměli v první řadě nasrat amíky akcemi proti americkým zájmům a poštvat je proti sobě. Pak už nebylo cesty zpět. Je to poučení pro další budoucí satrapy - s Američany je lepší být zadobře. Pak mohou být u koryta napořád.

selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 17.6.2024 14:47  91412
TaipanHnutí Taliban vytvorila pakustanska tajna sluzba za doby vlady pakistanske premierkybenazir Bhuttove.
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 17.6.2024 14:46  91411
TaipanSamozřejmě, že barevná havěť nezdrhá před žádnou válkou, ty si ve svých zemích vyvolali sami. Táhnou se do Evropy za penězma od místních daňových poplatníků.

To he systém tlak-tah. Ven je tlačí mizerie v původní zemi, táhne je blahobyt v Evrope. Oboje se musí zkombinovat:Nebýt válek nebyla by mizerie tak mizerná a evropský blahobyt by se nezdál tak blahobytny.

Jinak nepredpokladam, že když někdo zdrhá před válkou, že příliš řeší, kdo za to může. Řeší spíš to, že má hlad a jde mu o krk.

Vysledkem je, že kdybysme nevedli války v Lybii, iraku a Syrii, mistni satrapove by se udrzeli snadno u vesla, valky by byly mnohem kratsi a imigrace mnohem mensi.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 17.6.2024 12:27  91410
91407O tom, že by byl v Pákistánu, opravdu velmi silně pochybuju. V Pákistánu v té době vládl Mušaraf, velký spojenec USA, dostával štědré finanční dotace a nemyslím, že by něco takového riskoval. A během operace proti Talibanu se schovával v Tora Bora. Měli ho zabít už tam.

Kristepane, jasně, že speciálové byli vysláni toho hajzla zlikvidovat. Někdo by snad očekával něco jinýho, to jako vážně?? Zabil bych ho na fleku, i kdyby tam klečel nahej na kolenou a škemral o život. Bez váhání.

Ale ať si každej věří čemu chce.
Nicméně - pokud někdo válčí čistě z imperialistických důvodů, je to rusko, dříve CCCP. Takže pokud je někdo opravdu satan rohatý chlupatý, je to rusko. Amerika má svoje mouchy, a má jich hodně, ale rusákům nesahají ani po kotníky.

zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 17.6.2024 12:12 - Oblíbené kluby (03:47) 91409
Tex [91401]: Jistě, že není.
Těm se velice hodí, aby zrovna Německo. Protože v sousední zemi z nich moc nadšení nejsou, přijímat je moc nechtějí a když už by je vzali, daj jim základní bydlení a tak a starej se sám, zadarmo tě živit nebudem.
Však proč taky za "uprchlické krize" "uprchlíci" daní třeba do Polska zdrhali do Německa?
Inu, za štědrými sociálními dávkami a pečenými holuby do úst, v Polsku by dostali bydlení a prá... cože, práci, no to teda ne, za prací jsme sem neuprchli...
zidane Zidane Nevážená ČT a ČRo, zakódujte se konečně - a přestaňte vymáhat to své výpalné!!! 17.6.2024 12:09 - Oblíbené kluby (03:47) 91408
selit [91399]: Jo, války bez našeho přispění, to někde uměj.
Protože neuměj nic jiného než válčit.
Třeba zrovna Afghán... vyhnali Sověty a potom?
"Tyvole, co mám najednou dělat, vždyť nic jinýho než ratata z kalacha neumím... aha, už to mám, já sunnita, ty šíita... ty hajzle kacířskej, jak si dovoluješ žít?" a jedeme dál...

Některé národy prostě nic jiného, než válčit, už prostě neuměj a důvod k válce se vždycky najde. I třeba to, že kdyby si pěstovali obilí, musej to 24/7 hlídat před sousedem, kterej nepěstuje a má na jejich obilí zálusk... no tak radši udělaj ratata na souseda preventivně, mrtvej neohrožuje.
tex Tex wubalubadubdub 17.6.2024 12:01  91407
91406: Bin Ladin údajně byl celou dobu v Pakistánu.

Jak navy seals zastřelili Bin Ladina za Obamy, že se kryl za ženu a střílel na americké vojáky je taky vyvrácený mýtus. Vojáci byli vysláni s cílem ho popravit a zbavit se těla. Bin Ladin nebyl ozbrojen.

Prostě USA válčí, aby ukojili zbrojaře. Dělají to neustále v novodobé historii.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 17.6.2024 11:44  91406
Útočníci byli odevšad, ale Taliban jim (Bin Láďovi) v Afghánistánu poskytl základnu, zázemí a logistickou podporu. To nebyl dobrý nápad.

1. válku v Iráku vyvolal a zavinil Salám. 2. válka byla zbytečnost a chyba. Možná byla důvodem opravdu zbrojařská lobby v USA.
Tak teď mohou vyrábět naplno a dodávat na Ukrajinu.

tex Tex wubalubadubdub 17.6.2024 10:58  91405
Já měl za to, že Taliban se neúčastnil 9/11 útoků, že byli ze Saudské Arábie, Emirátů, Egypta a Libanonu.

Doteď není jasné, proč USA zaútočili na Irák a Afganistán :) Teda indicie tam jsou (profit, profit, profit). Byl docela nedávno rozhovor s nějakým americkým generálem, že některé války se začínají jen aby se ukojili rozpočty zbrojařských firem z USA.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 17.6.2024 10:48  91404
selitSamozřejmě, že barevná havěť nezdrhá před žádnou válkou, ty si ve svých zemích vyvolali sami. Táhnou se do Evropy za penězma od místních daňových poplatníků.

Válku v Afghánistánu vyvolalo a mudžahedíny a budoucí Taliban tak stvořilo rusko, resp. CCCP. A že Taliban následně svou podporou a účastí na 11. září na sebe přivolal hněv Ameriky, to je jich hloupost a zodpovědnost. Víš to ostatně moc dobře, tak ze sebe nedělej blbce :-/

taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 17.6.2024 10:43  91403
Ale jasně, že jsou. To se jen tak veřejně občas vyhlásí, aby se postrašil protivník, dodala váha svým slovům a zaharašilo se zbraněma. Ruský fašisti dělají to samé.
tex Tex wubalubadubdub 17.6.2024 10:39  91402
Stoltenberg: Musíme ukázat sílu, jaderné zbraně NATO půjdou do pohotovosti
se docela divím, že jaderné zbraně nejsou "v pohotovosti" neustále.
Zpráva na úrovni, že teda po letech jednotlivé státy co se chlubí nebo jen prostě disponují jadernými zbraněmi udělají inventuru a zjišťujou, jestli jsou schopní ty rakety odpálit.
tex Tex wubalubadubdub 17.6.2024 10:34  91401
91399: u toho narážím na "uprchlík" a standard první bezpečné země. Těžko se dá argumentovat, že u Afgánců nebo lidí ze Súdánu či Nigerie je první bezpečnou zemí pro status uprchlíka Německo.

[ 66608 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt