Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 64327 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 27.2.2024 23:38 - Oblíbené kluby (23:38) 88966
Je to jeden z důvodů proč nevolit estabilishment strany. Tohle sice udělal politik CDU, ale jen a pouze proto, že díky takové politice může porazit AfD - kdyby AfD nehrozila, tak bude CDU stejně vykleštěná jako byla za Merkel nebo jako jsou britští pseudokonzervativci.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 27.2.2024 22:38 - Oblíbené kluby (23:17) 88965
Hartmann [88964]: Já taky... ale to by se různí "ochránci lidských práv" posrali do vejšky, co si budem... Dospělej zdravej člověk prostě makat může, tak pokud není důchodového věku či invalida, ať maká. Dobře, dáme ti třeba měsíc, než tě ubytujeme, zvykneš si a tak... a pak něco dělej.

Jenže to jsme u toho, co píšu... hovnomety... ochránci práv netáhel se do tebe pustěj, hafo lidí se k nim přidá, chytnou se toho média a za hajzla bude kdo? Ne ti, co sem nepřijeli za prací a dobrým životem, ale za dobrým životem bez práce... oni ne...
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 27.2.2024 20:35  88964
Zidane [88962]: Já nechápu, jak může být žadatel o azyl tak sprostej a nehlásit se do takové práce okamžitě po vstupu do země dobrovolně.

Rozhodovat to já, tak nikdo jiný než výše zmínění by azyl nedostali.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 27.2.2024 19:43 - Oblíbené kluby (23:49) 88963
Ovar - Fico - Orbán = revoluční trojka. Nebo snad kontrarevoluční?
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 27.2.2024 19:34 - Oblíbené kluby (23:17) 88962
Průlom. V Německu nařídili uprchlíkům pracovat

Tak kdypak to tam někdo napadne, že to je "rasízmus a dyškrymynácyjáááá" nebo tak něco?
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 27.2.2024 19:31 - Oblíbené kluby (23:17) 88961
Babišovo mírové pnutí nabývá nových rozměrů

No jo, blížej se volby, je potřeba nahonit politické body, co?
Radit umí, ale aby řekl něco konkrétního, to ne...

Několikrát pak výzvu premiérovi a prezidentovi na plénu ještě zopakoval. Na dotaz Novinek, kdo čeká, že by se z ruské strany mírové konference zúčastnil, už ale neodpověděl a dotaz na svůj nápad hodil na ostatní ústavní činitele. „Zeptejte se prezidenta a premiéra, oni se mají angažovat za mír, a ne za válku, a mírový summit zorganizovat,“ řekl pouze.

Chytrej jak rádio a jak to udělat, ať vymyslej ostatní, že? Ja som poradil, čo urobiť, predsa něbuděm aj vymýšlať, ako to urobiť, čo mám robiť všetko?

Mír samozřejmě, válku snad nechce nikdo krom Putina, ale tyhle prázdný tlachy... honí politické body, aby mohl říct, že ON nechce válku, ON chce mír, pezidentovi s premiérem to je asi jedno, když se stará len ON...
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 27.2.2024 19:25  88960
U Zemana se sešli pýsmejkři
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 27.2.2024 19:17 - Oblíbené kluby (23:49) 88959
HartmannMy máme nějaký lodě? Po veleúspěšném velkopodnikateli, kamarádovi Tuneldědka, slavném Koženém?
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 27.2.2024 19:10  88958
Rusové tlačí u Avdijivky. Ukrajinci potvrdili ztrátu další vesnic

Zdá se, že Rusko je schopno konsolidovat územní zisky za Avdiivkou. Nevypadá to, že by ukrajiští vojáci "ustopili do předem připravených pozic."

Tyhle územní zisky jsou docela významné v tom smyslu, že zatímco z Avdijivky se dalo na Doněck střílet div ne z praku, tak nyní odsunuli Ukrajice o pekných pár km vzad, což případné ukrajinské operace proti Donecku v budpucnosti podstatně komplikuje.

hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 27.2.2024 19:08  88957
Chování Rusů je úplně jiný svět, říká český podnikatel na Ukrajině

Ukrajinská mentalita je mnohem blíž té naší. Ukrajinci jsou evropský národ a znají kompromis, umí spolupracovat. Zatímco u Rusů ten kompromis není přirozený. Rus vás buď porazí a budete jeho otrokem, anebo prohraje on. Rus nerozumí tomu, že ve spolupráci se buduje bohatství. On vnímá to „zbohatnu, když ti něco ukradnu“.

Mimochdem, máme za sebou velký zářez českého námořnictva. První loď s obilím, která prorazila ukrajinským obnoveným černomořským koridorem, byla česká a byla tohoto podnikatele.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 27.2.2024 19:02 - Oblíbené kluby (23:49) 88956
P.S.: Myslím, že Germáni používali i praky. Stará, jednoduchá, levná a účinná zbraň. Dostat kilovým šutrem s patřičnou rychlostí kamkoliv udělá své (a archeologicky se to dá doložit maximálně frakturami).
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 27.2.2024 18:41  88955
Doufám, že Ukrajina nikdy nebude v Evropské unii, řekl Babiš ve Sněmovně
Doufám též, ale bylo by fajnové, kdyby to říkala i nějaká jiná relevantní politická síla, než Babiš.
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 27.2.2024 18:32  88954
DelandelDěkuji opět za legie, je to opravdu fajnové čtení.
delandel Delandel 27.2.2024 18:03  88953
Var vrací mi legie! - 6

8. září Římané shromáždili svůj tábor a pokračovali v cestě. Římští legionáři nosili brnění, své zbraně, štíty, střelivo a mnoho dalšího vybavení. V případě potřeby mohl kterýkoli legionář rychle vyndat z vaků veškeré vybavení a připravit se na bitvu.

Základem německé armády jsou barbarské milice. Mají málo brnění. Jít do bitvy proti nejobrněnější pěchotě té doby je sebevražda. Arminius to evidentně věděl a spoléhal na boj na dálku. Arminius, který sloužil v římské armádě, znal slabiny legionářů. Samozřejmě slyšel, jak byla před 60 lety římská armáda o čtyřiceti tisících zcela zničena parthskou pojízdnou jízdou, používající jako zbraně luky. Parthové zároveň před bitvou nashromáždili velké množství šípů a jejich válečníci, kteří vyčerpali své rezervy, se vrátili do konvoje, doplnili své toulce šípy a šli znovu do bitvy. Parthové tak postříleli Římany téměř bez ztrát na jejich straně. Arminius s tím také počítal a vyrobil proto pro své vojáky velkou zásobu vrhacích šipek.

Jakmile legionáři opustili tábor a vstoupili do lesa, byli napadeni německými válečníky z barbarského kmene Brukterů. Dělali nájezdy a nesnažili se zapojit do dlouhé bitvy. Římané se dostali pod palbu. Moderní historici se domnívají, že Němci v bitvě téměř nepoužívali mnoho bojových šipek. Protože byly drahé. A standardní německý válečník zpravidla šel do bitvy vyzbrojen kopím a štítem. To rozhodně není pravda. Bojová vrhací šipka s kovovou špičkou prorážející pancíř byla samozřejmě drahá zbraň. Ne však v takové míře jako kopí a hlavně jako meče.
Daly by se připravit ve velkém množství. Takže Němci měli šipky s ocelovými hroty a bylo jich hodně. Navíc každý normální starověký vojevůdce ví, že v případě nouze je docela možné vyrobit obyčejné dřevěné šipky s nabroušenými ostrými konci, sušené nad ohněm na tvrdost. Jejich bojová účinnost je nízká.
Jejich výroba ale nic nestojí, zvláště pokud jste v lese. Pokud máte čas, můžete takové munice vytvořit obrovské množství a pak s ní celý den střílet nepřátele.

Germáni zaútočili na kolonu, vyvolali paniku a donutili Římany k boji, odrazili dalekonosné útoky zleva i zprava. Legionáři se nemohli normálně zformovat do bojových formací, ale byli nuceni bránit kolonu uprostřed silnice. Legionáři se seřadili v několika řadách po obou stranách silnice vlevo a vpravo, uprostřed byl konvoj, který chránili. Němečtí šarvanci se přiblížili k Římanům a házeli na ně šipky po horní dráze, zasáhly ty, kteří jim čelili a bránili se štítem. A zasáhnout legionáře, kteří byli na druhé straně silnice a stáli k nim zády, v tu chvíli zaměstnaní odrážením útoku z jiného směru.

Zásah šípem prorážejícím brnění s ocelovou špičkou může proniknout štítem a zranit legionáře a se štěstím může prorazit i římskou zbroj. Jednoduchá dřevěná šipka samozřejmě nepronikne do legionářského brnění. Pokud ale propíchne ruku nebo nohu, způsobí vážnou ránu. Dřevěná šipka by mohla být potřísněna jedem nebo odpadními vodami. A pokud zraněnému vojákovi okamžitě neposkytnete lékařskou pomoc, další den jeho rána začne hnít a nevyhnutelně zemře.

Když Římané vstoupili do lesa a trochu se prošli, ocitli se pod těžkou palbou šipek. Bohužel pro Římany začal silný déšť a cesta se změnila v bláto. Římané se tedy rozhodli zastavit a zřídit opevněný vojenský tábor, aby se v něm bránili. Římané utrpěli těžké ztráty v bitvách 8. září. Většinou zraněný.

V táboře na vojenské radě se římské velení rozhodlo počkat na příchod Arminiových jednotek. V bitvách na nerovném terénu je pro legionáře zásadní mít krytí před lehce ozbrojenými mobilními válečníky, kteří v lesích bojují efektivněji. Varus proto očekával, že jeho přítel Arminius brzy povede lehce vyzbrojené jednotky Cherusků do tábora a vše bude rychle hladší.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 27.2.2024 17:15 - Oblíbené kluby (23:47) 88952
Další Su-34 sestřelen. Rusy přešla chuť používat drahé letouny včasné výstrahy - Novinky

[ 64327 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt