Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Což takhle
dát si Lopuch?

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 57302 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 9.6.2023 16:15 - Klub Politika a dění ve světě (16:15) 81526
666Konvenční názor-ke kterému se přikláním- je, ze to odpalili Rusove, aby si uvolnili zdroje z teto části fronty pro zbyvajici usek.

Tedy i na tomto useku fronty se zřejmě změní situace zásadně.

Krom toho dalším motivem mohlo být-zde již spekuluji- že i Rusové to nevyhodili jen pro srandu kralikum, ale protože meli zpravodajské informace, ze se cosi chystá právě na tomto úseku fronty.

Po zatopeni prehradou nic není, jak bylo, nikde.
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 9.6.2023 15:36 - Úvodní stránka (15:57) 81525
MindutonBitvu u Kurska to nepřipomíná vůbec v ničem. Tu paralelu nechápu.
Nehledě na to, že tohle: Tak dlouho čekal Áda na ten správný okamžik (čekal i na víc zázračných zbraní ze "západu" - další paralela), až ho prosrál je při nejlepším zkreslující, nebál bych se to nazvat ahistorickým blábolem.

1) Němci (Adolf Hitler) na nic "nečekali" a už vůbec ne na "správný okamžik". Kdy byl podle tebe "lepší" okamžik? Ve skutečnosti žádný "lepší" okamžik v roce 1943 nebyl a úspěšná německá ofensiva byla neproveditelná.
2) Jaké zázračné zbraně, navíc "ze západu"? Ze západu byly masivně vyzbrojeni Rusové - jinak by to neustáli ani v roce 1943 (natož 1942). A pokud myslíš těch pár Tigrů, Pantherů a Ferdinandů, tak tam žádná paralela s masivním vyzbrojením Ukrajinců západními zbraněmi není - to se nepodobá ani vzdáleně. Němci si je vyráběli sami... Navíc "čekání" zrovna na tyto zbraně nic zásadně neovlivnilo - byť ano, Citadela mohla začít dřív (pravděpodobně stejně neúspěšně).
3) Kursk byla izolovaná operace v malé části fronty s cílem obklíčit ruská vojska ve výběžku - i při maximálním úspěchu Citadely by to strategickou situaci nezměnilo - v samotném výběžku nic strategického nebylo. Současná fronta na Ukrajině žádný takový výběžek nemá, útok se zdá probíhá na více úsecích fronty, ne-li na celé šířce a hlavní směry mají úplně jiný cíl - odříznout jedinou železnici vedoucí na Krym přes okupované území - tedy strategicky významný cíl.
4) Jak jsem psal - cíl Citadely bylo obklíčit a zničit koncentrované Ruské síly a zkrátit frontu. Cíl současné operace je obtížné určit, ale téměř jistě je jím něco úplně odlišného (pravděpodobně ta železnice + osvobodit významnou část území)
5) Citadela skončila proto, že se Spojenci vylodili na Sicílii a Němci část jednotek stáhli do Itálie - jinak by v ní Němci pokračovali (a mohli být nakonec částečně úspěšní - byť by jim to válku nevyhrálo). Kde se nějací další nepřátelé vyloďují na Ukrajině a otevírají druhou frontu?

Je tam jediná podobnost - že se měli Rusové čas připravit a zakopat. To samo o sobě na nějaké "paralely" nestačí.

Navíc bych připomněl skepticismus místních fandů Ruska při minulé ofensivě - kdy u Chersonu postupovali hodně pomalu a se ztrátama. Měsíc na to rozjeli opravdovou ofensivu na severu a osvobodili Izjum. Následně donutili Rusy utéci od Chersonu. První den ofensivy se nedá hodnotit vůbec nic.
maca MACA 9.6.2023 14:11  81524
selitnejaka prehrada asi nebrani v taktice odriznout Krym v linii Zaporozi > Mariupol nebo tlacit na vychod. Jde o to kam se budou stahovat ty jednotky od Dnepru. Jestli se zakopou na Krymu a nebo posili vychod.

To vyhozeni prehrady bylo takticke, ted muze az do Chersonu doplout ponorka a vyzkouset tam toho Poseidona, Krakena, … nebo co. Skoda, ze se toho nedozil kriznik Moskva, ze by na nem v Chersonu podepsala Ukrajina kapitulaci.
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 9.6.2023 13:12 - Oblíbené kluby (16:12) 81523
Tak se z těch tvých milovaných rusáků zase neposer :-/
delandel Delandel 9.6.2023 13:11 - Klub Politika a dění ve světě (15:46) 81522
81521Zdá se, že už je vám to jasné.
Na to je ještě brzy říct, ale zatím Ukrajinci dosáhli úspěchu.
Ale to není konec.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 9.6.2023 12:53  81521
Ukrajinská ofenzíva začíná čím dál více připomínat bitvu u Kurska.
Tak dlouho čekal Áda na ten správný okamžik (čekal i na víc zázračných zbraní ze "západu" - další paralela), až ho prosrál, a skočil sebevražedně až po krk do sraček pečlivě vrstvené ruské obrany...
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 9.6.2023 12:33  81520
Kim zakázal sebevraždy, je to zrada socialismu
666 666 Bože, chraň nás před těmi, - kteří v tebe věří. 9.6.2023 09:23 - Úvodní stránka (15:57) 81519
selitNechápu proč by měla přehrada na Dněpru jakkoli ovlivnit ofensivu ze Záparoží na jih a u Bachmutu na východě a diverze k Bělgorodu na severu. Jediný efekt je uvolnění ruských sil na obranu víc na východě (ty už tam mohly dávno být), ale jinak se na plánu moc nemění. Potom možná nějaká plánovaná akce přes Dněpr - a ta se teď- neděje - ani nad ani pod hrází. Tomu možná Rusové zabránili a tyto ofensivní síly se přesouvají víc na východ (pokud útok přes Dněpr plánovaný byl).

A už cca 150 let víme, že plán bitvy je v troskách po prvním kontaktu s nepřítelem (a přesto je důležité plánovat). Díky tomu mají dnešní velitelé propracované metody jak plány operativně měnit a adaptovat na nově vzniklé situace.

Takže celá tvá úvaha je postavená na chybných předpokladech a je naprosto mylná.
tex Tex wubalubadubdub 9.6.2023 08:42 - Oblíbené kluby (15:24) 81518
Jsem zvědav jak proběhne tato mediální ofenziva, jestli dojde k posunutí ve vývoji války, nebo dojde jen ke svedení odpovědnosti na západní země a jejich odmítavý postoj k dodávání více zbraní Ukrajině.

Zatím bojovníci za demokracii z Ukrajiny žádají sociální sítě k zakazování novinářů prostřednictvím přímé komunikace, a komunikace skrz patnerské státy a jejich bezpečnostní složky (především FBI, DHS v USA), a chválí poslušné novináře, kteří zveřejňují nekriticky všechnu propagandu pocházející od Ukrajinské vlády a spřátelených "agentur".
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 9.6.2023 08:07 - Klub Politika a dění ve světě (16:15) 81517
Mimochodem, noviny stále plné zpráv o tom, že Rusové vyhodili do vzduchu přehradu + začíná plánovaná ukrajinská ofenziva.

Pokud to vyhodili do vzduchu Rusové, jakákoliv planovsná ofenziva musí jít na drahnou dobu k ledu. Ať byla planovana nad nebo pod hrází, podmínky na její provedení musí být zprevráceny vzhůru nohama naprosto dokonale.

(Jediný případ, kdy by Ukrajinci byli schopni provést nyní ofenzivu, by musel zahrnovat to, že protrzená prehrada by byla součástí plánu.)

Tyhle zprávy o začínající ofenzive akorát ukazují, že kdokoli má všech pět pohromadě, nemůže se jakkoliv spoléhat na noviny. Jakakoli zpráva z novin může být (a pravděpodobně je) vyfabulována od a po z.

Samozřejmě, máme i zde soudruhy, kteří nadšeně linkuji každý článek, který se jim "líbí". Ve skutečnosti, extrémně kritický úsudek je naprostou nutnosti.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 9.6.2023 07:55  81516
(1) Uživatel Válka.online na Twitteru: „Analýza 470. dne ruské invaze na Ukrajinu 08.06.2023 #Aktualita #Ukrajina #Ukraine #Den470 #aktuvalka https://t.co/PGJThpwtPB Zdá se, že je to tady. Dlouho očekávána ofenziva Ukrajinských ozbrojených sil je zřejmě v plném proudu. Od dnešního rána k nám přicházejí zprávy o… https://t.co/OgWAyPeXAy“ / Twitter
maca MACA 9.6.2023 05:44  81515
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-ceske-sankce-proti-rusku-se-zadrhly-ministerstvo-nema-lidi-232220

A pak ze tu neni pro Ukrajince prace.
Ty by to proluftovali.

Jeste by bylo fajn trochu otrepat a popularizovat to stare
Nabonzuj sveho souseda, my uz si to proverime. a hned by tu byl seznam.
blacky Blacky - Tady je blackyho 9.6.2023 05:29  81514
Ano.
delandel Delandel 9.6.2023 03:25 - Klub Politika a dění ve světě (15:46) 81513
Máme hloupý zvyk silničářů u Moskvy. Při opravě děr na silnicích. Nejprve na jejich místě vyřízněte obrovské obdélníkové jámy. Cesta může takto zůstat několik dní. Náraz do tohoto otvoru může způsobit vážné poškození stroje. Proto musíte neustále sledovat, máte pocit, jako byste projížděli minovým polem.
Je tomu tak i v České republice?
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 8.6.2023 23:44  81512
Mimochodem, ani Izraelitům se všechno nepovedlo.

[ 57302 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt