Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dotazy [ŽP: 10 týdnů] (kategorie Život (nejen) Lopušáků) moderují Shelle, Kdokoliv, Scalex, Tessien.
Archiv

Účelem klubu je využít vědomostního a zkušenostního potenciálu několika tisíc registrovaných identit při řešení našich problémů a zodpovídání otázek.
Čím víc lidí sem bude chodit, tím rychleji a spolehlivěji dostane každý odpověď na svůj dotaz. Otázky je možné pokládat naprosto jakékoli, prosím však o jistou soudnost při jejich výběru - zejména prosím, abyste před položením dotazu zde věnovali alespoň několik minut pokusu o vymyšlení a následně použití vhodného dotazu na Google nebo jiný podobný vyhledávač.
Klub není určen k exhibování a demonstracím vašeho ostrovtipu.

Dříve než se zeptáte - seznam užitečných linků:
Kategorie Počítače
Kategorie Programování
Klub Hardware
Klub Software
Hledání klubů
Klub Windows XP
Klub MS Office
Klub Web
Klub Bankovnictví
Klub Daně a účetnictví
Klub Domácnost
Klub Informace
Klub Čeština
Download.com
Jyxo.cz
Google.com

Žádost moderátora:
Pro snadnější orientaci v desítkách příspěvků dávejte do titulku svých dotazů psali klíčové slovo Dotaz, bude se pak lépe vyhledávat a odpovídat.
Taktéž dotazy na ruzne systémové věci a kluby směřujte do pošty moderátorům nebo do specializovaných klubu, zde nebudou trpěny. Plati i pro dotazy na server Lapiduch .
Všem návštěvníkům děkuji.

Tento klub má oblíbený právě 247 lidí.

Upozornění: V tomto klubu byla zahájena politika nulové tolerance. Kdo místo rozumně míněné odpovědi napíše nějakou strašně třeskutě vtipnou blbost, dostane zákaz psaní. Vtipy pište do klubu o Vtipech.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 15521 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
mizige 22.4.2009 18:46  34625
koho by zaujímal maser-solitonový model, tak tu:
http://adsabs.harvard.edu/abs/2005AGUSMAE11B..04H
o tom som sa moc rozpisovať nechcel :)
mizige 22.4.2009 18:42  34624
ad gu¾ový bleskdal som si tú námahu, a našiel o tom pár článkov, ktorým verím viac ako rage/emo/spamu od desdichada:

najlepší zdroj som mal v Americkej fyzikálnej spoločnosti, resp. jej plazmatická sekcia.

Je skutočne možné realizovať gu¾ový blesk ako následok elektrických javov, ale nie je možné ich udržať. Predstavy o plazmových oblakoch, ktoré by poháňali sami seba reakciami o rád slabšími ako napr. hviezdy sú prakticky neudržate¾né, a na realizáciu maser-solitónového "modelu" na Zemi proste neexistujú dostatočne extrémne podmienky.

Spoločnosť sa zhodla na dvoch najpravdepodobnejších vysvetleniach - prvé je zrakový defekt pozorovate¾ov, a to už bolo dokonca úspešne simulované.
Druhé možné vysvetlenie je takzvaný uzavretý aerosólový model. Téoria je, že ak blesk udrie do miesta, kde sa vplyvom teploty odparia čiastočky uhlíka a SiO2, mohol by sa vplyvom ďalšieho výboja takýto oblak zapáliť. Tento model je schodný aj preto, že vysvet¾uje dlhé trvanie pozorovaných "úkazov". V takomto oblaku sa môže nachádzať aj čistý kremík (resp. oxid z Si02 by sa previazal na uhlík), čistý kremík by v tomto prostredí vytváral slabé atómové väzby, ale jeho obal/plášť by oxidoval v´daka okolitému kyslíku z atmosféry - jasné biele horenie.
Aj keď je toto pomerne efektné vysvetlenie, pár ďalších otázok ostáva neobjasnených (pohyb gu¾ových bleskov cez pevné materiály, hluk resp. ticho, ktoré opisujú svedkovia, fakt, že nezanecháva stopy, atd.), a gu¾ový blesk sa doteraz nepodarilo experimentálne potvrdiť (na rozdiel od takej čiernej diery).

Ostáva pouvažovať, či zdroj gu¾ového blesku je iba jeden, alebo či môže vznikať na základe rôznych princípov, či existujú nízko a vysoko energetické gu¾ové blesky, a hlavne, či vôbec existujú.
scalex Scalex 22.4.2009 15:04  34623
vinyl: bohužel ne, takže zšedivěním nemohu sloužit. 8^)
vinyl vinyl - ...jen si hraju 22.4.2009 14:57  34622
DotazScalex: měl jsi strach?
scalex Scalex 22.4.2009 14:51  34621
Jo jo, jsem typická cílovka Bravíčka. Ale v té době ještě česky nevycházelo.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 22.4.2009 14:49  34620
ScalexAsi moc čteš Bravíčko. :-)
scalex Scalex 22.4.2009 14:49  34619
MiZiGe [34615]: kulový blesk jsem osobně viděl zhruba na vzdálenost metru a půl. Pozoroval jsem ho cca deset vteřin.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 22.4.2009 14:49  34618
MiZiGeNeexistuje chemický alebo fyzikálny proces, ktorý by vyvolal nejaký vnútorný pochod v ¾udskom tele, ktorý by vlasy vybielil.

Napsal jsem jednu teorii - pot, nebo jiné (plynné) látky vyloučené tělem při extrémním stresu a reakce jako při odbarvení, ale je to jen návrh, netrvám si na něm. Problém je v tom, že třeba u těch masových poprav obvykle nebývá vědec, který by to studoval, dělal rozbory a tak.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 22.4.2009 14:45  34617
MiZiGenotoricky známy gu¾ový blesk? To, že je notoricky známy z populárne náučných časopisov ako Bosorka alebo Bravo ešte neznamená, že aj skutočne existuje.

Heh?

P.S.: Bosorka ako časopis je čo? U nás toho nieje.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 22.4.2009 14:44  34616
To ovšem není UL ...
Já znám jinou - o chlápkovi, který je vynikající odborník na ekonomii a pak ještě jednu o jednom, který je věčně živý a přitom jeho vosková ležící figurína se neustále ukazuje. ;-)
mizige 22.4.2009 14:44  34615
Desdichado [34613]: notoricky známy gu¾ový blesk? To, že je notoricky známy z populárne náučných časopisov ako Bosorka alebo Bravo ešte neznamená, že aj skutočne existuje.
Neexistuje chemický alebo fyzikálny proces, ktorý by vyvolal nejaký vnútorný pochod v ¾udskom tele, ktorý by vlasy vybielil.
marco Marco 22.4.2009 14:07  34614
Desdichado : znám ještě starší UL o chlápkovi co na Velikonoce vstal z mrtvejch.
desdichado Desdichado Donald Trump své druhé volební období .. - jak myslíte, že skončí? Tipuj, hlasuj !! 22.4.2009 13:58  34613
Marco No, když vezmeš tak reálnou a notoricky známou a reálně existující věc jako je kulový blesk a když zvážíš, že věda dodnes nemá vysvětlení (byť několik teorií je), tak bych to zešedivění až tolik nezatracoval. Nehledě k tomu, že na UL je to příliš staré.
marco Marco 22.4.2009 13:55  34612
(osobně si myslím že je to Urban Legend, ale právě proto že se s tím člověk setkává všude možně tak často, včetně literatury, filmů etc, vznesl jsem dotaz na reálnost tohoto procesu - zda je či není taková věc možná a pokud ano, zda jí někdo někdy zdokumentoval)
marco Marco 22.4.2009 13:49  34611
"..Je ovšem fakt, že řadu věcí ještě věda popsat nedokáže a že zázraky se prostě dějí.."
to asi ano.
Avšak tento zázrak by byl až příliš častý na to, aby nebyl alespoň jednou zdokumentován jinak, než v ústním podání.
Já netvrdím že to tak nemůže být - kdybych v tom sám měl jasno, neptal bych se.

[ 15521 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt