Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dračí doupě Plus [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
Tento klub je určen výhradně diskusi o DrD+, pro jiná RPG témata je zde obecný RPG klub. A úplně jiná témata zde nemaji co dělat. Nepatřičné príspěvky budou odstraněny.

Pro diskuse o konkrétních povoláních jsou určeny samostatné kluby - Bojovník, Čaroděj, Zloděj, Theurg, Hraničář, Kněz.

Stránky vydavatele s informacemi o DrD+ - články o vývoji, ukázky z pravidel, figurky.

Aplikace DrD+ pro Asterion naleznete na homepage klubu.

Než se začnete ptát na něco, co považujete za chybu, přečtěte si (provizorní) errata (na homepage klubu).

Pro důležité dotazy použijte dotazový formulář na webu Altaru. Jen tak budete mít jistotu, že se váš dotaz dostane k autorovi příslušné příručky. Nepočítejte však s odpovědí obratem, ba ani do 24 hodin.

Příspěvky příliš prozrazující schopnosti jednotlivých povolání nebo obsahující informace, které by hráči vůbec neměli znát, patří do příslušných klubů pro jednotlivá povolání. Zde mohou být smazány, i kdyby 99 % textu bylo neškodných.
Stejně tak budou v rámci přehlednosti mazány příspěvky vulgární, mimo téma, s nulovou informační hodnotou či takové, které již pozbyly platnosti či aktuálnosti.

Na dotazy a připomínky, z nichž bude zřejmé, že dotyčný se ani neobtěžoval přečíst si a pochopit příslušnou pasáž v pravidlech, není nikdo povinen reagovat.

Uzavřený klub pro PJ. O povoleni ke vstupu žádejte id APEXX, DODO nebo PECA. Vstup bude povolen po ověření vašeno PJovství.

Homepage klubu - kromě errat i mnoho různých užitečných odkazů.

Témata, která jsou zde zapovězena, neb již byla prodiskutována do takové hloubky, že další diskuse by již nic nového nepřinesla:
- luky, kuše, praky a další střelné zbraně
- kotlíky
Pokud vás některé z těchto témat zajímá, použijte vyhledávání.




Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 5158 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
noldo 10.8.2006 19:10  19436
No asi jsem nezkušený v DrD+ ale tvorba schopností u NPC je dost vopruz. Takový hraničáře dělám dost dlouho. Ikdyž u nWOD naházim skilly rychle a tři hodiny dumám nad Contacts a Allies... Zahoďte pravidla, používejte rozum, odhad a hratelnost. Snažit se vyvážit počasí tabulkama je zvrácenost. Pokud by nějakému hráči přišlo, že počasí neni věrohodný, tak ať se jde vycpat.
kin 10.8.2006 18:57  19435
...No když to vezmu ze svýho pohledu,tak mi tvorba postavy poměrně vyhovuje.Znám sice i lepší,ale stejně tak i horší systémy.
Jsem s ní spokojenej,hraju si šlechtickýho synka s obrovským majetkem,s družinou se kvůli tomu nijak nehádám a že mám malý vlastnosti,tak to mi ve hře vůbec nevadí.Stejnak je moc nepoužívám,mnohem radši se vykecávám svým vlivem a penězma.A přijde mi že mi to mojí postavě spíš pomohlo,než aby mi ji to omezilo.

A když to porovnám se zde tak využívaným argumentem DnD,tak tam se vám něco takového zase nepovede a to trochu ubírá na hratelnosti.Dejte si tam nějak šlechtice s majetkem několikanásobně převyšujícím ostatní a mějte stejný vlastnosti,moc by se to asi ostatním hráčům nelíbylo...
romik 10.8.2006 18:27  19434
Vitus velmi zajímavý nápad. Přesně tuhle situaci jsem jednou řešil, postavy přišli o svůj majetek a já nechtěně setřel rozdíly mezi nimi. Nenápadně jsem rozdíly (majetek) obnovil). Ale možná by si postava s výběrem majetku mohla získat nějaký stálý přísun - má rodinu, může investovat do obchodu...Tenhle nápad se mi líbí:-)

Jerson: Nemyslím si, že má cenu ti tady popisovat jak hrajeme, ještě by si to začal kritizovat a vznikla by ostřejší diskuze než mám rád. Pokud si chceš o nás něco přečíst, podívej se na stránky mé družiny, přidávám tam kroniky z hraní a tam se občas dáají pochopit majetkové rozdíly mezi našimi postavami. Stejné je to i s příběhy. A potom začni kritizovat. Já tvůj systém neznám a také ho nekritizuji i když už jsem četl pár věcí, které jsi vychvaloval a mě se zrovna nelíbili. Každý má svůj styl a své názory.
zaphkiel 10.8.2006 17:44  19433
BouchiJá to vím, ty to víš, ale nevypadá to, že by to věděli oni.
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 10.8.2006 16:51  19432
Zaphkiel [19431]: Ale presne o tomhle se tu prece psalo uz davno.
zaphkiel 10.8.2006 16:31  19431
uááá... zase dobrý téma... nečekaně průměrné lidské statistiky budou záviset na PJ, který rozhoduje o rozdělení úrovní v populaci. Když bude většina lidí mít +-4.úroveň, tak jejich průměrné statistiky budou tak asi 2,3
peca_007 10.8.2006 16:20  19430
Noir [19428]: Coze?

Nula je průměrná vlastnost. Odečítá či přičítá se k/od ní. Proto je průměrná. No to mas o prumeru dost jine predstavy nez ja. Klasicky aritmeticky prumer je soucet vesech hodnot vydeleny jejich poctem. Zatimco zde se evidentne jedna o jakousi zakladni hodnotu. Prve jsem to Jersonovi napsal blbe. Tak jeste jednou "0 u vlastnosti postav odpovida sile normalniho dospeleho cloveka". Tim "dospelym clovekem" myslim cloveka muze kolem 20 let (tedy prave dospeleho), ale ne nijak trenovaneho, nadaneho ci naopak postizeneho. Ostatni rasy jsou k teto "0" vztazeny bonusem ci postihem podle toho, je-li jejich prave dospely jedinec v te ktere vlastnosti lepsi ci horsi nez clovek.

Navíc se tu v diskuzi mnohokrát objevilo, že atributy běžných lidí mohou mít hodnoty i mínusové-a to nejen vlivem pohlaví. Nikdy se proti tomu nikdo z Altaru/autorů neohradil. No, za uatory se tu zacal opet objevova JJ pak ja a Wulf tu nebyl ani nepamatuju. Erric asi taky nema cas to tu cist stale a reagovat na veci, ktere se ho az tak netykaji. Kazdopadne ano, ty vlastnosti muzou byt i zaporne, proc ne. Ale neni to rozhodne bezna vec, musi to mit nejaky zasadni duvod.

Pak tomu nerozumím už vůbec. Ondy jsi tvrdil, že nehráčským postavám vlastně atributy nerostou (nemusí růst), že je to jen věc hráčských postav. Teď je tu teze, že atributy rostou všem a je to vlastně logický základ systému. Omlouvám se za ta slova, ale v tom aby se prase vyznalo... Nevim, kdy Bouhi neco takoveho tvrdil, ale rostou. Nemusi rust. Neni nutne, aby kazda CP mela 2 hlavni a 4 vedlejsi vlastnosti. V Bestiari je to dpdrzene, to ano, ale neni to dogma. Vsak taky komu by se pocitat s kazdym "vidlakem", ktereho postavy potkaji.

vitus: Nedokážu si moc představit, jak by postava dostala svých třicet zlatých měsíčně, až se bude toulat půl roku opuštěnou tajgou, nebo odjede objevovat nový kontinent. Tohle řešit pravidly mi nesedne a je to IMHO zbytečné... Pochopitelne, ze ne v tajze, ale treba po navratu domu dostane od maminky od cesty, kdyz se stavi doma (priklad, nechytat za slovo :-) U nas jsme spise resily, ze zazemi by krome domova, melo jeste "generovat" znamosti a kontakty. Tedy neco, co postava bez puvodu nema a tezko ziska. Treba strycka, ktery poskytne pristresi, pujci vuz, poskytne svoji ochranku (podle postaveni, opet jen myslenka, ktera u nas uz dlouho neprisla na pretres).
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 10.8.2006 16:12  19429
Noir"Odečítá či přičítá se k/od ní. Proto je průměrná." Tak tuhle definici prumeru jeste neznam.
"mnohokrát objevilo, že atributy běžných lidí mohou mít hodnoty i mínusové-a to nejen vlivem pohlaví" Budu si to muset dohledat.
"Ondy jsi tvrdil, že nehráčským postavám vlastně atributy nerostou (nemusí růst), že je to jen věc hráčských postav." Pozor, mezi "nerostou" a "nemusi rust" je rozdil. Ano, nekomu treba za cely zivot nemusi vzrust sila. Ale kady, kdo nejakym zpusobem pracuje, aby se uzivil, tak pri te praci vyuziva jednu ci vice vlastnosti, a ty mu tim padem celkem logicky porostou. Treba kovari sila.
noir 10.8.2006 16:02  19428
Bouchi:
Nula je průměrná vlastnost. Odečítá či přičítá se k/od ní. Proto je průměrná. Navíc se tu v diskuzi mnohokrát objevilo, že atributy běžných lidí mohou mít hodnoty i mínusové-a to nejen vlivem pohlaví. Nikdy se proti tomu nikdo z Altaru/autorů neohradil.

Pak tomu nerozumím už vůbec. Ondy jsi tvrdil, že nehráčským postavám vlastně atributy nerostou (nemusí růst), že je to jen věc hráčských postav. Teď je tu teze, že atributy rostou všem a je to vlastně logický základ systému. Omlouvám se za ta slova, ale v tom aby se prase vyznalo...

vitus: Nedokážu si moc představit, jak by postava dostala svých třicet zlatých měsíčně, až se bude toulat půl roku opuštěnou tajgou, nebo odjede objevovat nový kontinent. Tohle řešit pravidly mi nesedne a je to IMHO zbytečné...
noldo 10.8.2006 15:58  19427
myslím že průmer se zjistí hraním. Pokud je modální úroveň (nejčastější) u DOSPĚLÝCH 3., a pokud na NPC používám nejčastěji průměrné zázemí, tak připadne na 1. úrovni +1 do vlastnosti, +1 navíc do hlavní podle povolání. Spíš ale to bude rozvinuté nerovnoměrně podle potřeby, spíš do fyzických řekl bych, ikdyž válečníkům dávám i do charismy a vůle hodně. No, průměr mi vychází +2 až +3, a většina se vejde mezi 0 a +5
marosk 10.8.2006 15:43  19426
to john_jariknechcem nikomu kazit radost ale nemysliz ze paladin by bol len nejaky mutant medzi knazom a istym_archetypom_bojovnika ? neviem ale podla mna je celkom zbytocne ho vymyslat ako nove povolanie , ked uz tak by som trochu rozvinul dany_arcetyp_bojovnika ale na zvlastne povolanie to aspon ja osobne nevidim
vitus 10.8.2006 15:43  19425
Ještě k majetku a původuTakže jsem si to tady pročetl a jako člověk, co tuhle mechaniku pokládá za přednost DrD+ (a tak nějak mi nikdy rozdělování vlastnosti/schopnosti/původ/majetek ve hrách série (A)DnD3.(5)e přišlo stejně neprovázané jako u DrDold), jsem se musel zamyslet na několika tezemi, jež Jerson a Dalcor nakousli. Nechci se vracet k otázce extrémních či historických postav (šlechtic / fyzicky superiózní / renesanční člověk = prakticky historický prototyp hrdiny), ale ke dvěma momentům:

a) DrD+ mechanismum rozdělení vlastnosti/zázemí (zázemí = majetek/původ/schopnosti jestli se nepletu) je opravdu zaměřen svým podáním a pojetím spíše pro hráče, kteří začínají či chtějí začít s RP a/nebo hráče, kteří by mohli mít problém s vyvážením a hlavně vyváženým hraním své postavy. V tomto světle by dogmatické trvání ze strany PJ na stanoveném principu extrémně mohlo vést k omezování RP například v případě hráče, který by byl opravdu schopen zahrát renesanční šlechtice. Ovšem musím poznamenat, že osobně mám pocit, že se hráčská obec v naší zemi se asi blíží spíše tomu prvnímu případu, než tomu druhému (nepodložená spekulace - osobně mám pocit)

b) Daleko důležitějším je moment časové kontinuity zvolené postavy - pokud si vezmu více majetku (na úkor třeba schopností) na začátku, pak se to může po několika úrovních změnit na herní nevýhodu. Je to přesně argument citovaný Alnagem - tedy že vlastnosti a schopnosti jsou trvalé, kdežto majetek je proměnlivý (alias okradená postava přijde o majetek, ale nikoliv vlastnosti a schopnosti).

Z toho hlediska by samozřejmě herně bylo zajímavé (a jistě by to i mechaniku vyvážilo), pokud by se majetek rovněž stal trvalou charakteristikou - tedy by určoval nejen počáteční stav majetku (jako je tomu nyní), ale i dlouhodobou možnost majetkových zdrojů.

Tahle myšlenka by potřebovala dopilovat (je to momentálni nápad), ale pokud by například Majetek 4 říkal 30 zl / 1zl/měs, pak by to bylo jednak o tom, že startovní hodnota majetku v ideální měně (na tém aideální měny viz mé starší příspěvky) je 30 zl, avšak postavě by měla být dána možnost generace příjmu 1 zl/měsíčně nezávisle na aktuálním stavu majetku...
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 10.8.2006 15:41  19424
Jerson [19423]: Hm, kdyz "prumerna" postava ma 3 z maxima 8, tak kde je ta 0?

Noir [19422]: "vůči nule jsou všechny ostatní atributy v +ku orientovány" Nerozumim tomu "orientovany".
Clovek ma pri tvorbe postavy _zaklad_ vsech atributu na 0. Pricemz pri tvorbe se tyto atributy zvysuji (jedine mozne snizeni jsou opravy za pohlavi). Uz z toho a dale z faktu, ze behem casu se postavam (i obyvatelum-nedobrodruhum) budou vlastnosti v zavislosti na tom, jak ziji, rozvijet a zvysovat, celkem vyplyva, ze vetsina lidi bude mit vlastnosti vetsi nez 0.(A taky vetsina lidi nebude na 1. urovni.)
jerson 10.8.2006 15:29  19423
BouchiNo, já ten článek asi najdu a dotyčnou pasáž opíšu, protože jasnější to být nemůže - právě proto že tabulka je nekonečná na obě strany a 0 může být kdekoliv, byla autorem umístěna na "průměr".

Btw trochu odbočím - Vláďa Chvátil dělá v Altar Interactive, že? Protože když hraju UFO Aftershock a vidím, že postava s vlastnostní "průměrná" má hodnocení 3 z maxima 8 a na statistikách pro zbraň vidím, že nižší hodnot dávají postih a vyšší bonus, je to naprosto evidentní.
Podobně Original War - tam prozměnu dovednost 0 nedává žádný bonus a vyšší dovednosti ho dávají, a krásně exponenciálně narůstá, dokonce jsem si to vynesl do grafů, no prostě ten samý systém jako v DrD+ ...

ta 0 může znamenat ledacos, ale tady na foru převážně zaznívaly definice jako "průměrná" nebo "běžná" hodnota.
noir 10.8.2006 15:28  19422
Bouchi: Co tím chceš říct, to úplně nechápu. Nicméně vůči nule jsou všechny ostatní atributy v +ku orientovány. Člověk, jakožto průměrná rasa má všechny atributy na úrovniu nula, proto se nabízí interpretace, že nula je průměrná hodnota vlastnosti. Tedy ta, jakou má většina populace.
Jaká je tedy tvá interpretace? Průměru i nuly.

[ 5158 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt