Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dračí doupě Plus [ŽP: neomezená] (kategorie RPG (hry na hrdiny)) moderuje Bouchi.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Tento klub je určen výhradně diskusi o DrD+, pro jiná RPG témata je zde obecný RPG klub. A úplně jiná témata zde nemaji co dělat. Nepatřičné príspěvky budou odstraněny.

Pro diskuse o konkrétních povoláních jsou určeny samostatné kluby - Bojovník, Čaroděj, Zloděj, Theurg, Hraničář, Kněz.

Stránky vydavatele s informacemi o DrD+ - články o vývoji, ukázky z pravidel, figurky.

Aplikace DrD+ pro Asterion naleznete na homepage klubu.

Než se začnete ptát na něco, co považujete za chybu, přečtěte si (provizorní) errata (na homepage klubu).

Pro důležité dotazy použijte dotazový formulář na webu Altaru. Jen tak budete mít jistotu, že se váš dotaz dostane k autorovi příslušné příručky. Nepočítejte však s odpovědí obratem, ba ani do 24 hodin.

Příspěvky příliš prozrazující schopnosti jednotlivých povolání nebo obsahující informace, které by hráči vůbec neměli znát, patří do příslušných klubů pro jednotlivá povolání. Zde mohou být smazány, i kdyby 99 % textu bylo neškodných.
Stejně tak budou v rámci přehlednosti mazány příspěvky vulgární, mimo téma, s nulovou informační hodnotou či takové, které již pozbyly platnosti či aktuálnosti.

Na dotazy a připomínky, z nichž bude zřejmé, že dotyčný se ani neobtěžoval přečíst si a pochopit příslušnou pasáž v pravidlech, není nikdo povinen reagovat.

Uzavřený klub pro PJ. O povoleni ke vstupu žádejte id APEXX, DODO nebo PECA. Vstup bude povolen po ověření vašeno PJovství.

Homepage klubu - kromě errat i mnoho různých užitečných odkazů.

Témata, která jsou zde zapovězena, neb již byla prodiskutována do takové hloubky, že další diskuse by již nic nového nepřinesla:
- luky, kuše, praky a další střelné zbraně
- kotlíky
Pokud vás některé z těchto témat zajímá, použijte vyhledávání.




Diskuse pokračuje na RPG Fóru.
Na migraci starších příspěvků se pracuje.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 5158 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
bouchi Bouchi Dračí doupě II - Legenda je zpět 17.9.2008 11:18  23650
anonym [23649]: Co takhle si aspon prestat plest autory a vydavatele?
anonym 17.9.2008 09:53  23649
OtáčeníMy se s postavama otáčíme kolikrát za kolo chceme,protože jinak nedávají pravidla smysl.Jak jinak si vysvětlit třeba to,že se postava může pokusit uhnout neomezenému počtu střel za kolo,které na ni míří? A to z různých směrů,od různých střelců a dokonce u toho ještě může jen tak bez postihu šermovat s někým dalším a vyblokovat přitom štítem další dva útoky? Prostě paráda,vždycky jsem chtěl hrát Nea z Matrixe.Akorát mě mrzí,že jste trochu omezili to běhání 120 km/h a skákání do dvaceti metrů,měli jste to nechat ,aby byla ukázka duševního rozměru hochů z Altaru kompletní.
xkiv 14.9.2008 18:40  23648

Co se týče otáčení, máme pravidlo, že jedna postava se může jednou kdykoliv za kolo otočit, jak chce.


Mam pocit, ze tohle je tak nejak jeden ze zakladnich predpokladu, ktere autori soubojaku meli.

N.b.: je to *postava* se muze otacet jak chce.
Ne ze bude vzdycky natocena tak, jak si zrovna rekne hrac. Narozdil od nej totiz postava obvykle presne vi, kam se ma divat, aby
- to odpovidalo jejimu BC
- sledovala vsechny ucastniky boje, o kterych vi
- pokud mozno nestala k nikomu zady
Teprve az kdyz na ni zacnou utocit vic jak dva, zacne byt dulezite, jestli se nahodou nektery z nich nedostane za postavu. Tam si teprve muze hrac rict, kdo mu nejmin vadi za zady (pripadne nechat postavu odsunout nekam, kde uz se ji nikdo za zada nedostane).
darkrider 14.9.2008 13:06  23647
Profa:

"Co se týče otáčení, máme pravidlo, že jedna postava se může jednou kdykoliv za kolo otočit, jak chce."

To vypadá jako výbornej nápad. Musíme to co nejdřív vyzkoušet. =)

Jinak díky všem za jejich reakce =)
profa 12.9.2008 15:33  23646
XXX [23644]:
Tím myslím, že průměrná rychlost vychází na čtyři metry přesunu za kolo, ne že tam existuje horní hranice.
Co se týče otáčení, máme pravidlo, že jedna postava se může jednou kdykoliv za kolo otočit, jak chce.
jena 12.9.2008 12:34  23645
My hexový papír nepoužíváme, ale figurky ano. Nacrtneme prostredí, zhruba udáme základní vzdálenosti a pak už jenom posunujeme figurky, kde zrovna kdo stojí a kam je zhruba natočený. O tom, jestli se někdo nekam jeste dokázal nebo už nedokázal přesunout (pokud to není úplně zřejmé), rozhoduje PJ.
xxx XXX RIDE snowboards - www.ridesnowboards.com 11.9.2008 21:13  23644
Profa: myslím že v plusku jsi omezen pouze rychlostí a žádná hranice tam není.

No pekné přesinování o pohyb je supr, ale v drd0 bylo něco jako ze udelaš pár kroků, nebo jen jeden a natočíš se atd... Taky by bylo možná vhodné taky nějaké to omezení při natáčení/otačení a pro breakdancery - přetáčení.

Př: udelaš přesun rovně, max s mirnym natočením - nic
chceš se otočit uplně - ujdeš jen polovinu.

no nechám to na posouzení ostatních
profa 11.9.2008 20:20  23643
My taky používáme hexový papír. Funguje to velmi dobře. Co se týče pohybu, Přesunem se může pohnout každý max. o 4m, pokud vím.
celebrindol 11.9.2008 19:30  23642
DarkRidermy používáme hexový papír normálně a pěkně na něm manévrujeme. Každý se může ve svém tahu pohnout o tolik, kolik udává Přesun (nebo Běh).

Chtěli jsme tam nějak víc implementovat pravidla z DrD, ale moc se to nedá, oba systémy jsou dost odlišné.
darkrider 11.9.2008 18:40  23640
Ahoj. Chci se vás zeptat, jestli nějakým stylem používáte v boji hexový papír, figurky, nebo prostě jak si boj znázorňujete. V pravidlech pro klasické dračí doupě to je vyřešené (jak, to už je druhá věc), ale v pravidlech pro DrD+ tuto věc vůbec neřeší. Domnívám se, že z důvodu nevázanosti a toho, že se postava zkrátka může hýbat libovolně. Já bych ale rád slyšel vaše názory...

Dík =)
xkiv 11.9.2008 16:34  23639
I kdyz, ja jsem se omezil jen na pripad, ze prekvapena postava *prohledava*.

Ale to nic nemeni na tom, ze Prekvapeni z PPH ma shrnuti vyjadrene zhruba nasledujici vetou:
Nikdo nemuze reagovat na neco, co nevidel.

(tedy nikoli ze prekvapivy utocnik ma akci navic, ale ze prekvapeny obrance ho na zacatku kola nemel mezi temi, na koho muze vyhlasit akci)
xkiv 11.9.2008 16:18  23638
Davec [23637]:

Prostě se tam na boj neháže

To tam neni napsane. (Taky tam neni napsane, ze by se na boj hazelo - ale Prekvapeni spada teprve pod Zacatek boje, hod na boj spada az pod Jedno kolo boje).
Zato se tam pise

V praxi to znamená, že v prvním kole boje nemohou překvapené postavy či nestvůry nic dělat, mohou se jen běžným způsobem bránit.

"Beznym zpusobem branit" chapu jako ze
1) pokud mela postava v ruce zbran, muze kryt
2) neni v obrane nijak znevyhodnena - a z toho mi zase plyne, ze neni (oproti obrane v neprekvapenem kole) znevyhodnena ani proti fintam.

Prekvapena muze byt i postava, ktera uz bojuje, takze si na boj hazela.

V pripade, ze vsichni obranci jsou prekvapeni a nemaji v ruce zbran A ze utocnici nedelaji finty, se samozrejme na boj hazet nemusi.
Teda utocnici si muzou hodit kdo z nich se vyhodnoti driv, ale obrancum je v tom okamziku jedno, jestli budou uhybat s prevahou nebo bez.

davec 11.9.2008 15:37  23637
xKivPrávě tyto situace, tedy když je jedna ze stran překvapená jsou popsány v PPH tuším v tom popisu bojového kola. Strana, která překvapila tu druhou má kolo, kdy může jednat a ti překvapení se budou jenom koukat a vzpamatovávat se ze šoku (mohou se bránit). Prostě se tam na boj neháže. Háže se až další kolo.

Takže tvé příklady:
1. Je mimo boj a někdo na ni vyskočí, ale útočníka vidí - na boj se neháže, může si házet na obranu.

2. Útok na překvapenou postavu zezadu - to stejné co v bodě 1., jen navíc dostává do obrany postih za útok zezadu.

3. Postava o útočníkovi vůbec neví - na boj se taky neháže, obrana=0.
xkiv 11.9.2008 15:18  23636
Davec [23634]:
Rozeber to na ty tri pripady, co jsem popsal.

Protoze podle pravidel postava v prvnim pripade (je jenom prekvapena) muze zcela bez postihu uhybat ... (ale hod na boj autori nepopsali).
Ve tretim pripade (postava o utocnikovi nevi) ma urcite urcite hod na obranu = 0, ale hod na boj zase neni popsany (pravidla se mu venuji az v pripade "utoku na vyrazenou postavu").

Druhy pripad (utok zezadu, postava je sice prekvapena ale vsimla si ho vcas), by se nejspis od prvniho mel lisit jenom postihem na OC, stejne jako kdyz uz boj pro vsechny probiha, ale kvuli tomu prekvapeni nemame doreseny hod na boj.
dajen 11.9.2008 15:09  23635
xKiv [23633]: na poradne prohledavani potrebuje postava obe ruce
A já myslel, že potřebuje hlavně obě oči! :-))) (to byl vtip, nevyvolávat flame please!)

[ 5158 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt