Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Modrá je dobrá
zelená je lepší

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub GENESIS [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Hudba) moderují Vaklaf, Bubla, PepaNovacek.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 46984 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
antony Antony Klaun ve věku hudby 25.11.2021 18:32  67176
Vynikající ukázka KING BUFFALO z nového alba. Ty klávesy ve zhruba 5:25 tomu dávají další rozměr. A to následující kytarové sólo! Je to nahrané živě, nic jsem nečekal, a teda dost čumím.

Plus nějaký plky k tomu.
pepanovacek PepaNovacek 25.11.2021 17:45 - Oblíbené kluby (10:47) 67175
Jazz Q – Hvězdoň – 1984

Přiznám se, že Hvězdoň je jediná deska Jazz Q, kterou jsem nikdy neslyšel, až teď, čtyřikrát během posledního týdne. Takže jí opravdu – a zcela evidentně – nemám naposlouchanou, a asi bych tedy možná měl držet hubu, hehe. Před chvílí mi dohrála, na sluchátka, a jsem takový rozpačitý, nevím, co o ní napsat, a tak budu zaprvé stručný, a zadruhé se těším, co napíše Honza.


Zjistil jsem teprve dnes, že deska byla natočena v červnu 1981, a tak by mě zajímalo, z jakého důvodu vyšla až o tři roky později. Honzo? Nebudu popisovat jednotlivé skladby, ale jen napíšu takové nějaké globální bláboly, právě vzhledem k té nenaposlouchanosti a tudíž neznalosti. Některé skladby mě moc nebavily, nejmíň asi Silvestr na Baštírně, taková ta latina tam, nebo co, ale je tady moc pěkná basa, a perkuse, na které hraje Jaroslav Raušer, což je jméno, které jsem v životě neslyšel. Honzo? U některých věcí jsem měl zase pocit, že se objevují velice podobné motivy, jako na předchozích albech, ale třeba z úvodní skladby Trhanec se přesto nakonec vyklubala bomba. Hodně se mi líbily dvě pomalé věci, Procitání s pěknou trubkou Michala Gery a hlavně Rozepře, pomalá, krásná balada, fakt bomba, nádhera. Pak bych ještě zmínil trochu neobvyklé boogie Pivo v prášku, a výbornou miniaturu Hvězdoň, no a poslední skladba, Boží člověk, zezačátku zněla jako Steven Wilson, až jsem čekal, že začne zpívat, hehe. A je tady skvělé skorosólo na basu.


Takže celkově jsem spíš spokojen. Hodně, opravdu hodně se mi líbily bicí, Pavol Kozma je úplně jiná liga, podle mě dokonce i než Jaromír Helešic. Pak taky musím zmínit zvuk, který je luxusní, a vypíchnout Martina Kratochvíla, který je na téhle desce opravdu pánem, klávesy jsou dominantní, skladby (i přes to opakování) působí velice vyzrále, stejně jako celá kapela, aranže jsou skvělé, a podle informací, které jsem našel, to i nahrával, míchal a produkoval. Vlastně nevím, jestli je Hvězdoň horší, než Hodokvas, resp., jestli se mi líbí míň. Ale to váhání je moje chyba, protože prostě to fakt nemám naposlouchaný. Takže jsem trubka.


8,5/10
artfan Artfan 25.11.2021 14:17  67174
My jsme si to v poště být objasnit...:-)
keysersoze KeyserSoze Tears For Fears jsou disko! 25.11.2021 14:14 - Oblíbené kluby (10:46) 67173
Artfan 67169Právě ses stal obětí Slávova vtipu :-)
pepanovacek PepaNovacek 25.11.2021 13:21 - Oblíbené kluby (10:47) 67172
The Black Crowes ‎– Warpaint – 2008

Po sedmi letech vydala kapela svoje sedmé studiové album. Vím, že už to je skoro otravné – a opravdu jsem si docela přál, abych konečně mohl napsat něco negativního – ale i tahle nahrávka je prostě skvělá. A to zcela objektivně, samozřejmě, hehe.


Úvodní Goodbye Daughters Of The Revolution začíná samotnými, nějak nahalenými bubny, přidá se jedna, pak druhá (steel?) kytara, piano, basa, zpěv, no a všechno je úžasné. Přichází skvělý refrén, klasicky rozcinkaný, a s tamburínou. Pěkné vokály a vyhrávky na piano, celá skladba je trošku country. Po druhém refrénu je sólo na kytaru, buď steel nebo hrané prstýnkem, nevím, nepoznám, pak mezihra, poslední refrén a po něm skvělý závěr s úžasnou gradací. Bomba číslo jedna, samozřejmě.


Walk Believer Walk má fantastické, pomalé tempo, které je opravdu skoro nehratelné, aby to jako nesedělo na prdeli. Krásné Hammondy. Skladba je parádně tvrdá, a taky bluesová, což se mi moc líbí, a ve zpěvu kapela ještě přitvrdí. Fantastická je tady baskytara, takové ty brumlající vyhrávky, když se zpívá Walk Believer Walk, co, Honzo? Basisto? Aha? Superbomba.


Oh Josephine je pomalá, až epická balada, vlastně jediná delší skladba na albu. Krásný začátek - kytary, Hammondy, činel, přidá se basa a bubny pak zpěv, v refrénu (nádherném) je pěkné piano, v posledním refrénu zase kytara (a zase steel nebo prstýnek), úžasná gradace, a v čase 5:12 začíná pasáž buď na dvanáct anebo na 4 x 3 doby, jak je libo, hehe. A je to fakt nádhera, ty Hammondy, dlouhý fade out, to je hudba s velkým H, u které se vnímavý a citlivý posluchač snadno dojme, a klidně až k slzám.


Další pomalá věc je Evergreen. Skvělý kytarový riff, stopky, klouzavá steel (nebo prstýnek, hehe) kytara, valčíkové, třídobé tempo, pěkná, taková ukňouraná kytara v mezihře po prvním refrénu. Po druhém potom mezihra se stopkami, a super – zase ukňourané, ubrečené - sólo na kytaru, asi hrané přes kvákadlo. Krásná písnička, a další bomba.


Wee Who See The Deep začíná samotnými bubny, ke kterým se přidá kytara, pak druhá, piano, a basa. Zase super pomalé, valivé tempo. Refrén je zde z kategorie posrávacích. Skvělé jsou vyhrávky na basu. Na konci se opakuje fráze, kapela přestává hrát, jen piano doprovází zpěv, pak se zase přidá, ale decentně, a skladba končí fade outem. Zase bomba.


V Locust Street jsou pěkné akustické kytary, je docela dost country, takhle znějí The Black Crowes na svém posledním albu. Taky jsem si při poslechu vzpomněl na Crosby, Stills, Nash & Young, a rovněž mě napadl výraz folkrock, hehe. Asi jen bombička.


Movin' On Down The Line začíná samotným zpěvem, a elektrickým pianem, postupně se zlehounka přidá basa, hihat, a pak celé bubny. Je to taková směsice gospelu, soulu, blues, a pěkně, dlouho se to rozjíždí, minutu a půl. Je to trochu zvláštní skladba, ani nedokážu pořádně říct, čím a proč, ale je výborná, líbí se mi, a je to skoro bomba. V čase 3:30 je super mezihra s foukačkou, na čtrnáct, případně na 8+6, zase záleží co si kdo vybere, hehe, na konci pak opakování refrénu, sólo na kytaru, zase oromná gradace, kilo na Hammondy a fade out.


Wounded Bird je možná skrytá bomba, co, Honzo? Aha? V podstatě úplně jednoduchá písnička, a taky naprosto typická pro The Black Crowes, řekl bych. Sloka, refrén (velice silný a krásný), sloka, refrén, konec. Jenže. To, jak si s tím koncem evidentně vyhráli a jak ho vygradovali, kdy Chris dokola zpívá Set Your Mind To Fly, to je prostě bomba, a krása nesmírná.


God's Got It mi nikdy nějak extra nevadila, resp. jsem jí spíš moc nevnímal, ale bohužel jsem si dneska přečetl text. Jako kdyby si dělali prdel (napadl mě Frank Zappa), ale oni si jí asi nedělají. Tuhle skladbu napsal nějaký černošský reverend Charlie Jackson, a já úplně vidím ty davy ovcí … tohle si fakt mohli odpustit. No jo, no.


V There's Gold In Them Hills je piano anebo taky cembalo, nepoznám to a nikde jsem to nezjistil a nenašel. Akustická kytara, basa, zase zlehka bubny, zase do country, zase jsem si vzpomněl na poslední desku kapely. Pomalá, krásná, smutná písnička.


No a naopak, jak mě poslední Whoa Mule vždycky až skoro trošku srala, tak teď mi nevadí. Není to bomba, ale je pěkná. Ta foukačka třeba. Hehe. Na Dylana jsem si taky vzpomněl.


Warpaint je skvělé album. Kdyby mělo čtyřicet minut, tak je geniální. Líbí se mi, jak a kam se kapela skoro po dvaceti letech vypracovala, a už se těším na poslech Before the Frost...Until the Freeze. Líbí se mi, jak znějí vyzrále, a jak si zase evidentně vyhráli s kytarami, které jsou skutečně vymazlené a velice vypečené, jako ostatně na všech nahrávkách. Skvělý je tady Sven Pipien. Samozřejmě Chris Robinson, pan zpěvák. A jsou tu dva noví členové kapely, kytarista Luther Dickinson – o kterém nemůžu nic říct, protože nevím, kdo kde co hraje – a klávesák Adam MacDougall. A o něm tedy něco říct můžu, a udělám to. Je fantastický. Vlastně se mi to ani nepíše úplně lehce, protože Eddie Harsch byl můj velký oblíbenec, skoro až miláček, ale kdybych měl být zcela upřímný – a to já jsem vždycky, hehe – tak bych prostě nepoznal, že hraje na klávesy někdo jiný. Takže asi tak. A ještě zmíním texty, i když bych asi snad ani neměl, když jím hovno rozumím. Ale překladače překládají. Hehe. A tak mám pocit, že jsou skvělé, nejlepší od alba Amorica.


10/10
antony Antony Klaun ve věku hudby 25.11.2021 13:04  67171
ArtfanPak už jen nezbývá, než si postesknout na tím, že Supraphon trestá svoje klienty za koupi CD tím nejhorším dostupným zvukem.
artfan Artfan 25.11.2021 12:57  67170
AntonyDíky za dovzdělání :-) podívám se na jejich stránky... A typ nosiče u mě pouze CD...
artfan Artfan 25.11.2021 12:54  67169
Ó to není otázka pro mě. Vím, že ten film existuje, asi jsem ho i před mnoha lety viděl, ale to je vše... Není můj šálek s kávou...
antony Antony Klaun ve věku hudby 25.11.2021 12:54  67168
https://www.musicrecords.cz/catalogue/hudba/kratochvil-martin-jazz-q/hvezdon-asteroid-remaster-2cd/
antony Antony Klaun ve věku hudby 25.11.2021 12:53  67167
ArtfanV tom případě LP. Tam je fyzično zastoupeno nejvíce a digitální komprese se většinou nekoná. Mají však jiné neduhy, o tom nemusím povídat..

GAD Records je polské vydavatelství, které celkem slušně reedituje i některá česká alba. Občas poprvé samostatně na CD, například Hvězdoň/Asteroid byl dosud pouze součástí zmíněného 8CD boxu. V případě JAZZ Q se vcelku přijatelným zvukem, spoustou bonusů a pěkně provedeným bookletem (i v češtině!).
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 25.11.2021 12:52  67166
ArtfanBarbar Conan:)
artfan Artfan 25.11.2021 12:46  67165
SlavaZpracování čeho...?
artfan Artfan 25.11.2021 12:43  67164
AntonyU mě se jedná o zájem pouze o fyzické nosiče. Na zvuku mi záleží, ale nejsem asi tak "přísný" jako ty. I tak mě tvoje info nepotěšilo, protože teď nevím, jak se rozhodnout. Aspoň mě potěšilo, že tam booklet je. Přiznám se, že termím Hi res soubory jsem četl teprve nedávno tady v klubu. A GAD Records předpokládám, že je internetový obchod - také neznám, musím se dovzdělat...
slava slava Nakonec to všechno dobře dopadne 25.11.2021 12:39  67163
ArtfanKteré zpracování zpracováni Dvojbare Conana preferuješ?:)
artfan Artfan 25.11.2021 12:34  67162
No přeci barbar... :-)

[ 46984 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt