Jiří Suchý (* 1. října 1931 Plzeň)
Blues pro tebe (1972)
Blues pro tebe (1988) - prakticky zcela jiná písnička (krom textu)
Blues pro tebe (2011?) - a do třetice
Blues na cestu poslední (1960)
Blues na cestu poslední (?)
Jiří Suchý a Olina Patková - Blues na cestu poslední
Já žiju dál (1958)
Eva Pilarová - Želví blues
Zlomil jsem ruku tetičce (1972)
Jitka Molavcová – Kolik očí má den
Z nebeské klenby padá revuální hvězda
Blázen a dítě ... Jiří Suchý neboli George Dry Composer
Předehra k hudební komedii Levandule
Jaroslav Jakoubek (30. října 1927 Dvůr Králové nad Labem – 27. července 1993 Praha) byl český hudební skladatel, textař a básník. Jeho tvorba patří především do oblasti šansonu.
Jako autor hudby či textu je uváděn asi u 420 písní, převážně šansonů.
Jako otce českého šansonu ho údajně ráda představovala textařka Jiřina Fikejzová; když to slyšel poprvé, otázal se prý: "No jo, ale kdo je v tom případě matka?"
Jiří Suchý - Blues o zmoklé slepici (21.1.1964)
Blues cestujícího Středoevropana
Hana Zagorová - Cirkusák - tož to jsem fčil slyšel prvně
Olympic - Nějak se vytrácíš má lásko
Ljuba Hermanová - Když zpívá Betty (1973) (Hermanka fčil vede Olympic!)
Jiří Bartoň - Sněhová vločka
Ljuba Hermanová - Tyátr / My jsme ti blázni/ (1976) Hudba: Luboš Fišer - Text: Jaroslav Jakoubek
Josef František Kainar (29. června 1917 Přerov – 16. listopadu 1971 Dobříš) byl český básník, textař, dramatik a překladatel, ale také hudebník, ilustrátor, výtvarník a novinář.
V manželství rodičů se postupně objevovaly problémy, které vyvrcholily rozlukou v roce 1927. Tento otřes na desetiletého Josefa silně zapůsobil, protože právě od tohoto roku se datují některé jeho osobní problémy. Že rodinná situace složitá byla, signalizuje i fakt, že zatímco skoro dospělá Irena zůstala s matkou, desetiletý Josef naopak s otcem. Matka se sestrou se brzy po rozluce odstěhovaly na Slovensko, otec se naopak ještě téhož roku znovu oženil, a to s Marií Kutálkovou, lékárnicí v Olomouci.
Rozpad rodiny se zřejmě projevil i ve výrazné změně jeho školních výsledků. Zatímco na obecné škole byl žákem nadaným, v primě přerovského reálného gymnázia měl již značné problémy. Na tomto gymnáziu v Přerově studoval Kainar v letech 1928–34. Později se u něj projevily i typické problémy spojené s dospíváním. Nešťastně se zamiloval do spolužačky. Ta však jeho city neopětovala a pro citlivého mladíka to byl zřejmě rozhodující podnět, aby se pokusil ukončit svůj život. 5. května 1934 po odchodu ze školy v rozčílení vytáhl bubínkový revolver, který měl jako zástavu od kamaráda, a střelil se do levého boku. Přes zranění došel k lékaři. Lékař jej ošetřil a odeslal do nemocnice. Tam se Josef Kainar podrobil operaci. Za tento čin mu byla udělena pokuta ve výši 30 korun.
Netušil jsem, že i skládal, ale asi jo.
Jiří Suchý - Bombardovací blues (27.2.1969)
Eli Šidlová - Černá kára
anebo Chvíle Lásky (1969) (Celé album) Recitují a zpívají: Alena Havlíčková, Eva Olmerová, Jiří Suchý, Josef Abrhám a Rudolf Pellar |