Johny_GJinak, tvůj router má MAC adresu, zpravidla se používá klonovaná. Někdo jiný, kdo se chce napíchnout na tvůj účet si nastaví MAC tvého routera. Zjistí jí vhodným odposlechem (Pokud tam máte WEP, tak jej rozlouskne, žádný problém). Tohle se dělá, když má AP aktivovaný filtr na MAC adresy. Normálně si ta třetí osoba nastaví stejnou MAC adresu jako je tvá MAC adresa ve Wifi síti a stejné IP (případně ho dostane od DHCP). Následně tedy může používat internet jako ty.
A teď ty důsledky.
- Pokud ani jeden z vás nemáte firewall, který dropuje neznáme a závadné pakety
- Pak to nikomu nebude fungovat. Jakýkoliv požadavek na spojení generuje na druhém stroji, který o připojení nežádal, paket RST a tím spojení definitivně ukončí.
- Pokud jeden z vás má tento firewall
- Pak zpravidla ten, kdo má firewall se nedozví, že existují nějaké závadné pakety a RST neposílá, ten druhý účastník si vesele browsuje, a nevědomky schazuje tvé pokusy o připojení, protože jeho stroj na závadné pakty (pro něho závadné, pro tebe správné), odesílá RST.
- Pokud oba máte tento firewall
- Tak v tom případě můžete oba na jednu MACovku normálně pracovat, protože oba firewally zahazuje závadné pakety určené pro toho druhého. Pravděpodobnost, že oba budou iniciovat spojení se stejným zdrojovým portem je prakticky nulová, nehledě na to, že některé firewally požadují aby platná byla celá čtveřice (IP,PORT,IP,PORT), jinak paket zahazují.
Základní pravidlo Wifi hackera platí, krást MACovky pouze s firewallem, protože pak okradený nic nepozná, pouze to pozná na rychlosti (na AP se to pozná, jedině tak, že poškozený počítač vypne prokazatelně).
Ještě zkus, jestli jsi schopen vůbec něco stáhnout, třeba delší soubor. Jestli ti to nepadá taky. Vypni přitom všechny downloadery, a automatické navazovače spojení. |