Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Náboženství a my [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderují Royal, nula.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 17:46
Tento poněkud netradiční klub je určen k diskusím mezi věřícími a ateisty, k vzájemnému porovnávání jejich názorů, postojů, přístupů k životu i způsobů života, k debatám o příčinách existence obou velkých světonázorů (náboženské víry a ateismu) a o tom, proč se kdo s kterým světonázorem ztotožnil. Cílem je především poznání, poučení členů obou světonázorových skupin o té druhé skupině, a následně pochopení jedné skupiny druhou. Jestli někdo z ateistů po čase uvěří nebo někdo z věřících naopak po čase přestane věřit, je irelevantní. Důležité je to vzájemné porozumění, které je základem k tomu, aby obě skupiny mohly na této planetě vedle sebe existovat v míru a v oboustranném respektu.

Všechno, co jste chtěli vědět o katolících a báli jste se na to zeptat
Všechno o ruské pravoslavné liturgii
Pravidelně aktualizovaná záloha tohoto klubu je zde.

Klub Religionistika Sem prosím směrujte tématicky vhodnou debatu.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: pconzih
[ 959 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Najdou Ovar a vláda odvahu a pošlou - Číně fakturu za hospodářské škody? 24.12.2020 13:19  21478
Kněz Heryán: Češi ztratili své křesťanské kořeny. Místo Boha věří věštcům a kartářkám.
A jsou i tací, kteří věří Neviditelné ruce trhu a Číňanům.
multilevel multilevel 15.11.2020 18:25  21477
ad psychedelikapsychedelikum je látka, jejímž působením lidský mozek přechází do jiného stavu vědomí. Psychedelikum je tedy psychedelikem pravě proto, že mozek má přirozenou schopnost měnit vědomí . Takže ještě jednou: Byli jsme stvořeni Bohem (přírodou, evolucí) s přirozenou možností změnit si stav vědomí. Vnímat a pociťovat v jiném stavu vědomí. Jiného stavu vědomí lze samozřejmě docilovat prostředky přirozenými (pro příklad dechové budhistické cvičení, holoptropní dýchání, extatický súfijský tanec dervišů) a nebo zkratkami, které má pod kontrolou šaman (obřad s ayhuaskou, potní chýše s aplikací silného tabáku)

to, že někdo používá psychedelika, nemá žádnou vypovídací hodnotu. Vypovídací hodnotu má: JAK JE POUŽÍVÁ

viz ateista konzumující čtyři krabičky kamelek denně.
multilevel multilevel 15.11.2020 18:09  21476
21471Boha potkáváme a s Bohem promlouváme naprosto všichni a to 24hodin denně = 24x60 minut denně, čili 24x60x60 sekund denně a kdo chce, tak si spočítejte, co to obnáší v milisekundách. Nicméně se s ním míjíme a chyba rozhodně není na druhé straně.
To, že si toho nejsme vědomi, spočívá na mnoha faktorech. Rozhodně netvrdím, že je vyjmenuju všechny....


1) Mezi Bohem a vámi je postavena překážka v podobě Vaší představy Boha. Tak, jako je rozdíl mezi lízánám zmrzliny a lízáním představy zmrzliny.... už toto vám znemožňuje přímou komunikaci, protože vaše představa směřuje vaši pozornost kamkoliv jinam, nežli k Bohu. Předsudek Boha a Bůh nejsou totéž. Jestliže tedy rozmlouváte s vaším vlastním předsudkem Boha, pak mezi sebe a skutečného Boha stavíte filtr. A to ne ledajaký filtr. Není to kousek filtračního papíru, ale mnohem spíše kompaktní dvacet metrů tlustá železobetonová stěna.

2) Pokud byste začali poctivě a do hloubky zkoumat systém vašeho přesvědčení o Bohu, narazíte na fakt, že ten systém přesvědčení není váš. Pokud by byl váš, mohli byste za něj převzít zodpovědnost. Pokud byste mohli převzít zodpovědnost, byl by to první krůček z pasti ven. Ta cesta by možná byla zdlouhavá a bolestná, značně klikatá, ale
nakonec byste se k Bohu dostali. Aby vám právě tohle bylo znemožněno, nastupuje MATRIX čili systém kolektivních přesvědčení o Bohu. Norma, jejíž porušení opravňuje vás vystrašit,mučit, nebo dokonce zabít. Takto je nakonec váš vlastní sebezáchovný instinkt zmanipulován k tomu, aby vás od vašeho pokusu komunikovat s reálným Bohem naprosto efektivně odblokoval. Tedy Vaše ztotožnění s kolektivními píčovinami o Bohu vydávajícími se za objektivní pravdy o Bohu a za jediné správné a normativní učení o Bohu, o kterém jste (Bůh ví proč) přesvědčeni, že je to vaše přesvědčení o Bohu A samozřejmě toto automaticky bez prozkoumání berete jako bernou minci o Bohu. Tohle už není dvacetimetrová stěna, která vás ohraničuje kol dokola, tahle stěna má již hloubku 200 metrů a je samoopravná. Pokud byste začali kutat směrem ke svým dvaceti metrům, jsou zde různé faktory ochotné vám urazit pracky a váš vlastní sebezáchovný instinkt nedovolit, aby to došlo až tak daleko. Takhle působí Islám(islamismus),katolicismus protestantismus a jiné stáda oveček.


Kdo tedy rozmlouvá s Bohem, činí tak na vlastní nebezpečí. Společnost jen čeká na první záminku zavřít jej do blázince, upálit či ukřižovat.
Koneckonců ten z "hodnějších" papežů Jan Pavel II před svou smrtí v jedné ze svých posledních encyklik prohlásil přímé napojování na Boha (bez kontroly a šmírování instituční církve) za hřích.
sekory Sekory The journey of thousand miles - starts with a single step. 10.11.2020 22:18 - Oblíbené kluby (00:09) 21475
Někteří tvrdí, že ranní křesťané (teda v Jižní Americe to někteří dělají pořád) používali psychadelika. Viz např. zde. Samozřejmě otázka jak si takové promlouvání vlastně představuješ...
selit selit Jdi spát - a srát. 10.11.2020 21:30  21474
Jednoho takového jsem znal, který "potkal Boha". Zlé jazyky ale tvrdily, že se toho dne nezřízeně ožral. Nezpochybnitelnym faktem bylo,ze se ožral Plzni a ráno byl nalezen v nějaké prdeli cca. 50 km za Plzní, přičemž nikdo, ani on sám nedokázal vysvětlit, jak se tam dostal a kam zmizel jeho saxofon.

Proti vlivu metly lidstva rovněž hovoří, že náboženský zápal mu vydržel asi 3 neděle, behem nichž četní svědkové potvrdili, že vystřízlivěl několikrát.
vlk Vlk 4T Modrý tým; Rozhlédnu se a pak kousnu! 9.11.2020 20:32  21473
Sen, realitu? Nevím a proto se ptám.
desdichado Desdichado Najdou Ovar a vláda odvahu a pošlou - Číně fakturu za hospodářské škody? 9.11.2020 18:11  21472
A co si pod tím představuješ?
vlk Vlk 4T Modrý tým; Rozhlédnu se a pak kousnu! 9.11.2020 12:38  21471
Otázka, která mě trápí.Už z Vás někdo promlouval s Bohem? A co on na Vás?
desdichado Desdichado Najdou Ovar a vláda odvahu a pošlou - Číně fakturu za hospodářské škody? 30.10.2020 16:11  21470
Minister Krajčí: Duch Svätý vyzliekol chlapa do naha. Viac info v popise pod videom
desdichado Desdichado Najdou Ovar a vláda odvahu a pošlou - Číně fakturu za hospodářské škody? 14.10.2020 21:45  21469
Děláš z toho bramboračku.
Tihleti Američani jsou blázni. (Vtípek co pochopí jen někteří.)

Ovšem všimni si, že dotyčný reverend nebyl pochválen za modernistický přístup a dokonce i onen oltář (nejspíš umělecky bezcenný) byl spálen a reverend si ani neškrtne. Respektive si může škrtat, ale už není reverend, už je jen prasák. Proti odsouzení měla kecy jen ta štětka, která byla ovšem finančně zainteresovaná. Je to dost rozdíl oproti pastorce na kterou je pohlíženo jako na hrdinku a vzor pro ostatní.
multilevel multilevel 14.10.2020 17:56  21468
21466aha, najednou to není o mužích a ženách, ale o Američanech. Klasický úkrok stranou....
multilevel multilevel 14.10.2020 17:54  21467
21463Takže tu máme dívku, které nesedl alternativní způsob rodiny, vzala osud do svých rukou a uchýlila se do bezpečí a pohodlna matrixu. Tedy dobrou zprávu. Skvělý protipol vidění Desdichadova světa, kdy toto je hodno kritického vidění, zatímco koncentráky systémového zneužívání lidských jedinečných bytostí ala Irské katolické prádelny padlých žen, respektive to co bylo popsáno v kanadské historii skrze příspěvek 21462 naprostého zneužívání moci je zcela v pořádku, proto to nebudem komentovat.


přesně takovýhle přístup je manipulace. Odvádění pozornosti od zcela podstatného fenoménu k podružnostem.To je obvinění, které desdík s oblibou vmete preventivně partnerům v "dialogu" do obličeje, aby snad nebyl odhalen :-)
desdichado Desdichado Najdou Ovar a vláda odvahu a pošlou - Číně fakturu za hospodářské škody? 14.10.2020 17:53  21466
Američani jsou odjakživa divní. Ale vidět, zas v tom jsou baby! A kam čert nemůže...
multilevel multilevel 14.10.2020 17:40  21465
21464Tvoje tvrzení je postaveno na hlavu a to samotným životem

Pokud bychom měli měřit stejným metrem, měl by to být jeden z důvodů, proč v katolické církvi nejsou muži (potažmo lidské bytosti) kněžími a vše je svěřeno prověřené umělé inteligenci. Což není, že....
desdichado Desdichado Najdou Ovar a vláda odvahu a pošlou - Číně fakturu za hospodářské škody? 9.10.2020 18:27  21464
Bisexuální pastorka se svléká za peníze, šťastnější nikdy nebyla
Ano, jeden z důvodů proč v katolické církvi nejsou ženské kněžími (kněžkami, ale to zní blbě a slovo kněžice ještě nikdo nevymyslel).

[ 959 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt