Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Náboženství a my [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderují Royal, nula.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Tento poněkud netradiční klub je určen k diskusím mezi věřícími a ateisty, k vzájemnému porovnávání jejich názorů, postojů, přístupů k životu i způsobů života, k debatám o příčinách existence obou velkých světonázorů (náboženské víry a ateismu) a o tom, proč se kdo s kterým světonázorem ztotožnil. Cílem je především poznání, poučení členů obou světonázorových skupin o té druhé skupině, a následně pochopení jedné skupiny druhou. Jestli někdo z ateistů po čase uvěří nebo někdo z věřících naopak po čase přestane věřit, je irelevantní. Důležité je to vzájemné porozumění, které je základem k tomu, aby obě skupiny mohly na této planetě vedle sebe existovat v míru a v oboustranném respektu.

Všechno, co jste chtěli vědět o katolících a báli jste se na to zeptat
Všechno o ruské pravoslavné liturgii
Pravidelně aktualizovaná záloha tohoto klubu je zde.

Klub Religionistika Sem prosím směrujte tématicky vhodnou debatu.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: ilzjnjl
[ 1003 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Pokud chcete vědět jak Zidane žije - Klikněte sem! 17.7.2021 14:38 - Oblíbené kluby (23:02) 21523
Monica-Bellucci-Vita-coi-figli-1990-mp4-snapshot-03-10-2018-03-03-23-38-27
multilevel multilevel 17.7.2021 12:50  21522
Ovšem jedno je z toho zřejmé - paranoidně nenávidíš všechno a všechny.
Chci ti poděkovat. To je to slovo, které jsem potřeboval.
Monoteismus ala abrahamovská náboženství, generuje strach a paranoiu. Je na nich principiálně postavený. Kdo nečůrá s námi, ten čůrá proti nám. A sere naši představu Boha, tak ho zlikvidujme preventivně, nežli to odskáčeme i my.
To je přesně to, ve jménu čehož tu bylo vražděno.
Mezi justiční vraždou Milady Horákové (likvidace šíleným mocenským systémem) a mezi justiční vraždou Giordanna Bruna (likvidace šíleným nábožensko/mocenským systémem) není v tomto rozdílu.

To, že neumíš a především nechceš uznat, že křesťanské směry v okamžiku, kdy se nejedná o několik jedinců ale o dav... mají tendenci vytvářet a praktikovat zločinné mocenské systémy... je tvoje vizitka To, že neumíš alespoň hypoteticky pracovat s myšlenkou, že samotná věrouka má v sobě jedovaté podprogramy, jejichž logickým vyústěním je podpora takovýchto procesů... je tvoje vizitka. To že tvůj argumentační arsenál se zkládá toliko z ale hovno soudruhu!!! To že to děláš toliko způsobem ala copaks pil,už ty prášky nejez a jakýmkoliv jiným manipulativním předhazováním... je tvoje vizitka.

já pouze konstatuji, že kdo se dá k esesákům, bere na sebe karmu všeho, co učinili.
kdo se dá ke křesťanům, potažmo katolíkům, činí totéž.

Jedno je jisté. Můžeš převzít jenom tolik zodpovědnosti, kolik prostě dokážeš. A to co tady předvádíš je vrchol toho, co umíš. To je prostě fakt. Jak se k tomu postavím já, je zase moje vizitka. Mohu do tebe kopat, zesměšňovat tě, obviňovat tě, tlačit násilím někam, kam prostě nechceš... A nebo tě prostě nechat být v tvé bublině.
desdichado Desdichado Pokud chcete vědět jak Zidane žije - Klikněte sem! 15.7.2021 21:16 - Oblíbené kluby (23:02) 21521
Zřejmě malý multilevel
desdichado Desdichado Pokud chcete vědět jak Zidane žije - Klikněte sem! 15.7.2021 21:03 - Oblíbené kluby (23:02) 21520
Na Babišových účtech se objevil tajemný vzkaz. Sklízí posměch.
ZÍTRA ŘEKNU PRAVDU. vzkazuje Babiš.
„Zítra je prvního dubna?” ptá se jeden z diskutujících. „To už by možná chtělo, po letech,” stojí v dalším komentáři. Podstatná část diskutujících v komentářích také Babišova slova chápe jako přiznání, že doposud pravdu nemluvil a občanům lhal.
Někteří ale premiérovo rozhodnutí dokázali ocenit. „Držím palce. Poprvé je to vždycky nejtěžší!” podpořil Babiše jeden z diskutujících.
Další uživatel zase žádá bližší informace, aby to nezmeškal. „Kde to bude? Nechci si tuto vzácnou událost nechat ujít, druhá příležitost už nemusí nastat,” stojí v komentáři.
Jan Kaška, u jehož jména svítí příznak „přední fanoušek”, se nad premiérovým sdělením zamýšlí více do hloubky. „Jelikož dnes ještě lžete, tak i tohle tvrzení je nepravda... Autor tak zastává stanovisko, které zároveň vyvrací,” filozofuje po cimrmanovsku ve svém komentáři.
desdichado Desdichado Pokud chcete vědět jak Zidane žije - Klikněte sem! 15.7.2021 20:54 - Oblíbené kluby (23:02) 21519
Ovšem jedno je z toho zřejmé - paranoidně nenávidíš všechno a všechny.
desdichado Desdichado Pokud chcete vědět jak Zidane žije - Klikněte sem! 15.7.2021 20:54 - Oblíbené kluby (23:02) 21518
multilevelto neděláš dobře, že nebereš ty prášky.
anonym 15.7.2021 19:08  21517
To je co za magora, tenhle multilevel?
multilevel multilevel 15.7.2021 18:39  21516
když se křesťan dostane k moci dopadá to takhle
Příklad z Irska
Příklad z Kanady

co k tomu dodat? Jedna možnost je vzít za to zodpovědnost, a nedopustit aby se to již nikdy nestalo...
no a co je nám bližší? Shazovat odpovědnost, mlžit, poukazovat na všechno špatné kolem a hrát mrtvého brouka.

Naštěstí právě proto máme reinkarnace, abychom mohli všechny tyto postoje znova a znova prožívat a rozhodnout se, co nám slouží a co už ne....
multilevel multilevel 15.7.2021 18:24  21515
Ano, Boblig je příkladem křesťana, který se dostal k moci. To jsi krásně vystihl. Dostal se k moci v rádoby křesťanské komunitě, která za jeho činy nese zodpovědnost (ač to její protagonisté nikdy nepřiznají). To, že nebyla síla, která by ho udržela na řetězu, je právě výkladní skříň náboženství, které hlásá svými ústy LÁSKU, ale svými činy vyjadřuje pravý opak.

MONOTEISMUS (ať už judaistický, islámský či rádobykřesťanský) prostě nemůže překročit svůj stín. Jako klíště se drží své upjaté představy Násilného psychopatického Boha, který v okamžicích mezi svými záchvaty zuřivosti se nechává uctívat coby všeobjímající láska a své ovečky utváří k obrazu svému... Tato představa Boha, (vaše Alibi) je nesmyslná spirituálně vylhaná. Aby tuto představu nikdo neměl šanci zpochybnit a vypustit vám rybník, nezbývá vám, než li lhát, lhát,lhát, zastrašovat,zastrašovat,zastrašovat, vraždit, vraždit a vraždit.

Neodkazuj se na Turka, jste stejná verbež skrze monoteismus.
Neodkazuj se na srovnáváni s protestanty, jste stejná verbež skrze agresivní monoteismus, potažmo rádobykřesťanství. Jejich činy jsou na triku i katolíků, páč se oddělili od vás. A ponechali si ve víře stejná spirituální svinstva, jakými měli křesťané vymyté mozky po staletí.

ZLO VYVĚRÁ ze spirituálních píčovin (když přistoupím na tvůj level) agresivních verzí ABRAHÁMOVSKÝCH monoteismů. Náboženství, která jsou vystavěna na základě podmínečné nenávisti, stádnosti,strachu a iluzi N A D Ř A Z E N O S T I. Jejichž stín neumí a hlavně nechtějí překročit.

je smutnoúsměvné, jak katolíci sahali ke hranicím (viz Giordanno Bruno, vlastně i Jeroným Pražský) při sebemenším náznaku panteismu. Přitom právě panteismus vás mohl spojit s budhostvím a pozvolna vyléčit z etické schizofrenie.

I ti komunisté jsou karmický důsledek lpění křesťanů na svých dogmatech. Jsou ovocem, skrze které se poznává kvalita stromu.
Nic v tomto vesmíru není náhodné.desdichado Desdichado Pokud chcete vědět jak Zidane žije - Klikněte sem! 14.7.2021 19:27 - Oblíbené kluby (23:02) 21514
No a co, že byl Boblig katolík? To byl takový císař Karel IV. taky. Nebo Bohuslav Balbín či Josef Dobrovský. Nebo Jindřich Šimon Baar a milióny dalších.

Boblig dané vraždy učinil ve jménu něčeho A celospolečenský konsensus opět ve jménu něčeho (a budhismus to určitě nebyl) to nejen akceptoval, ale dokonce vyžadoval. A především umožnil !!!
A leda hovno, soudruhu. Boblig je příkladem někoho, kdo se dostal k moci a v danou chvíli nebyla síla, která by ho klepla přes prsty (Turek byl tak nějak důležitější). Dokonce tvé tvrzení "že to vyžadoval" je lež. Na druhou stranu, srovnej si to s protestanty - tam upalovali skoro na každé návsi za nadšeného souhlasu přihlížejících (což se u Bobliga jaksi nekonalo). Jenže to bys musel chtít se o tom něco dozvědět a ne jenom mlet pičoviny podle komunistické ideologie.

Ale takový Rudolf Slánský byl zase kovaný komunista. Masový vrah. Klement Gottwald totéž. Reicin, Urválek, Ludmila Brožová-Polednová - všechno komunisti a vrazi. Je tedy jasné (ano, přesně tvoje logika), že kdo hlásal toto učení, je vrah.

Jakobíni - programoví masoví vrazi.
multilevel multilevel 14.7.2021 03:13  21513
hmmm zase mě tlačíš do černého humoru...Mimochodem, budeš kandidovat na generálního tajemníka ÚV KSČ(m), nebo se spokojíš s funkcí vrchního ideologa?
já se spokojím s členstvím sympatizantů Jakobínů. To by na tebe mělo stačit... nevydrželi dlouho, ale svoji práci odvedli...
multilevel multilevel 14.7.2021 03:02  21512
maž si co chceš
Boblig, nebyl budhista, taoista, byl to katolík. Tedy příslušník vládnoucího katolického matrixu, který ho měl udržet na uzdě, ale neudělal to. A tudíž za to nese zodpovědnost a celospolečenskou karmu. A každý, kdo se k tomuto směru nekriticky hlásí, danou karmu, čili zodpovědnost, přebírá na sebe. Ti kdo tvrdí: já muzikant ja přece nic, protože blablabla... si nalhávají do vlastní kapsy.

Boblig byl masový vrah. Šlechtična, která si ho na své panství povolala, byla jeho komplic. Kardinál Ditrichštejn, který si neuhájil svého podřízeného Lautnera a ani se o to nepokusil, se stal komplicem taky. Samotný císař, který dotlačil Ditrichštejna, aby procesy na základě falešných udání pokračovaly ve vedlejším Jeseníku je spoluviníkem vražd taky. Nic na tom nemění, že si tyto vraždy úředně a formálně legitimizovali. I fašisti si vraždění v koncentrácích legitimizovali vlastními zákony a pozdější proces s válečnými zločinci na to nebral ohled. Zlo, zůstává zlem...
Boblig dané vraždy učinil ve jménu něčeho A celospolečenský konsensus opět ve jménu něčeho (a budhismus to určitě nebyl) to nejen akceptoval, ale dokonce vyžadoval. A především umožnil !!! Náboženství, za jehož sukně se schováváš prostě má páchání zla ve vínku a není vůbec překvapivé, že historie (potažmo Bůh) vygenerují takové dějinné procesy, které jim to zpětně nechají sežrat. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Náboženství ať už katolické, nebo pravoslavné vrství jedno svinstvo za druhým až nakonec přeteče pohár.
Církev, která nechá povraždit názorové oponenty (kataři) a nazve sama sebe a svého šéfa svatými právě z tohoto důvodu, je mocenská organizace zločinná ze své podstaty. Církev, která toto vraždění prosadí jako normu (si kacíř=upálíme tě) je prostě ZLO pár exceláns- Tvoje mlžení, že tamten byl či nebyl vystudovaný právník, je jenom o odvádění pozornosti od podstaty, čili merita věci.

Boblig byl reprentantem chorého a šíleného monoteistického křesťanství, a všichni, kteří mu uvolnili cestu byli jeho spoluviníky a opět reprezentanti téhož. Ǎť už to byl císař,právník, či uzenář. Tento fakt prostě predikuje, že časem vznikne hnutí, které silou (protože se dostatečně krát zjistí, že po dobrém to prostě nejde, páč je to sebevražda...) církvi vyznačí hranice...

Tohle vše jsou procesy, ze kterých nejsem nijak nadšený. Na obou stranách to obnáší zbytečně dramatické a bolestivé osudy jednotlivých lidských bytostí. Ale prostě platí, že komu není rady, tomu není pomoci...

desdichado Desdichado Pokud chcete vědět jak Zidane žije - Klikněte sem! 14.7.2021 00:41 - Oblíbené kluby (23:02) 21511
Jsem tvůj průjem smazal prostě proto, že mne ta tvoje vozová hradba už nebaví.

Navíc tvoje závěry jsou jen výplody chorého mozku (a přání otcem myšlenky), moceš páté přes deváté a naopak.

Mimochodem, Boblig nebyl kněz, nebyl ani vyštudovaný právník a s inkvizicí, v naivních představách romantiků a bolševiků deklarovanou jakožto nástroj používaný řk církví k teroru proletariátu, neměl nic společného. Vždyť, veden vlastní hamižností a chorobným mozkem tvůj připomínající, klidně upálil i děkana.

Mimochodem, budeš kandidovat na generálního tajemníka ÚV KSČ(m), nebo se spokojíš s funkcí vrchního ideologa?
multilevel multilevel 14.7.2021 00:08  21510
něco málo k desdichadovu brblákuanžto se to týká i náboženství...
klub desdichadův brblák je zřízen kvůli vlastní masturbaci v rámci sebestředné bubliny. Takže není nijak překvapivé, že si desdík smázne cokoliv, co není jemu libo. A ani se na to na něj nezlobím... tak to prostě je...
Desdík se rozčiluje, že Jaroslav Hašek v rámci občanské války v budoucím, či právě se ustanovujícím Sovětském svazu se vyčleňuje vůči katolické/pravoslavné ,potažmo jakékoliv církvi. Což nikdo nijak nezpochybňuje, Desdík ale jde natolik daleko, že prohlašuje, že Jaroslav Hašek přikázal někoho přibít na vrata, což znamená že nechal na vlastní rozkaz někoho zemřít zvláště bolestivou dlouhodobou smrtí ala ukřižování...
Když je vyžádán, aby právě toto konkrétně dokázal, tak jako správný manipulátor mlží, kličkuje a nakonec se uchyluje k vymazání jakýchkoliv reakcí oponenta. Prý ho to nebaví. Na místo, aby vycouval a přiznal: tady jsem to přeťáp a dopustil se lži, zatímco na mém celkovém pohledu vůči Jaroslavu Haškovi nehodlám nic měnit... radši ze sebe dělá do posledních chvil idiota. Nic překvapivého....
Takže zopakuji hlavní teze, kterých se desdík ve svém samomasturbačním klubu vyhnul ne-překvapivým výmazem.
1. katolická církev (pravoslavná v carském Rusku) je zločinecká organizace, která parazituje na zločineckém organizovaném feudálním státním matrixu tedy na systému který je kdykoliv schopen a ochoten zadupat jakoukoliv jedinečnou konkrétní svobodnou bytost ve jménu kolektivního čehokoliv-
2. skrze tuto činnost si zadělává na kurva bolestnou karmu
3. není divu, že jednou tento hnis vyhřezne, láva potlačované nenávisti exploduje, kupříkladu v rámci velmi vypjatého dějinného okamžiku, jako je první světová válka a potažmo občanská válka v Rusku ala rudo/bělogvardějci a československé legie kličkující mezi Skyllou a Charibdou (kdo neví, o čem je řeč, zadejte si prosím ve wiki heslo řecká mytologie...).
Do této situace se připlete Jaroslav Hašek, autor pozdějšího dobrého vojáka Švejka. Intuitivně se vyhraní vůči stádovitý hurá legionařině, přidá se k bolševikům, aby na základě vlastních prožitků a poznání, co to kurva obnáší, nakonec z této situace zběhnul, vrátil se do vlasti, již se nijak nehlásil k bolševikům či komunistické straně...
Desdík se vám tu bude rozplývat nadřazeností a kritičností vůči Haškovi, zatímco Bobliga, který upálil dvěstě "čarodějnic" (rozuměj nevinných lidí) bude hájit do morku kostí
Desdík se vám tu bude soudit Haška, zatímco systém, který umožnil a podporoval Bobliga v čarodějnických procesech, bude považovat za naprostou samozřejmost
Desdík bude odvádět pozornost k Haškovi, jakej byl hajzl, zatímco ideologicko/politický systém, se kterým sympatizuje za několik staletí napáchal zla, za který by by se Hitler,Stalin, Velký Mao a Kim Ir Sen vůbec nemuseli stydět.
Desdík nemaje žádných argumentů, kterými byl schopen čelit... se maximálně může uchýlit k výmazu (je-li ve svým klubu), nebo zesměšňování oponenta a/la copaks pil či kouřil... Nic jiného mu totiž nezbývá :-)
desdichado Desdichado Pokud chcete vědět jak Zidane žije - Klikněte sem! 4.7.2021 15:38 - Oblíbené kluby (23:02) 21509
Nechápu. Já když mám vycházku, tak tu nésu. A vycházky mám každý pracovní den. Su tady když odpočívám ... a zrovna nespím (nebo nedělám něco jiného, ale to su tady tak nějak průběžně někdy občas.

Na rozdíl od tebe.

[ 1003 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt