Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Lopuch, server nejen
pro botaniky

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Náboženství a my [ŽP: 8 týdnů] (kategorie Svět kolem nás) moderují Royal, nula.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 28.7.2019 18:46
Tento poněkud netradiční klub je určen k diskusím mezi věřícími a ateisty, k vzájemnému porovnávání jejich názorů, postojů, přístupů k životu i způsobů života, k debatám o příčinách existence obou velkých světonázorů (náboženské víry a ateismu) a o tom, proč se kdo s kterým světonázorem ztotožnil. Cílem je především poznání, poučení členů obou světonázorových skupin o té druhé skupině, a následně pochopení jedné skupiny druhou. Jestli někdo z ateistů po čase uvěří nebo někdo z věřících naopak po čase přestane věřit, je irelevantní. Důležité je to vzájemné porozumění, které je základem k tomu, aby obě skupiny mohly na této planetě vedle sebe existovat v míru a v oboustranném respektu.

Všechno, co jste chtěli vědět o katolících a báli jste se na to zeptat
Všechno o ruské pravoslavné liturgii
Pravidelně aktualizovaná záloha tohoto klubu je zde.

Klub Religionistika Sem prosím směrujte tématicky vhodnou debatu.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: opfgoal
[ 1016 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 1.5.2022 20:00 - Odhlášení (00:49) 21536
Co to zase plácá? Pochopil to někdo?
multilevel multilevel 1.5.2022 11:05  21535
sis to špatně přečetl. Né hvězdný prach, ale hvězdné prachy!!!!! No star dust, but star money,money,money,money. Jinak tímto se hlásíš k materialismu. Je to materie/hmota (nikoli duch/spirit), která definuje člověka a zaplaťPánbůh, že to je uvedeno v Bibli. Tedy v tom konglomerátu, který si objednal pohanský římský císař Konstantin, který se oficiálně pokřtít nechal až těsně před svou smrtí. Celý dosavadní život byl pohan. Když měl věštecký sen (klasický pohanský zvyk), že před bitvou o jakýsi bezvýznamný most u Říma má u svých jednotek na štíty umístit místo hákového kříže Ježíšovy propriety, tak to udělal a ejhle, ono mu to vyšlo. Když se jako potentát rozhodl, že v Bibli chce mít Starý zákon (tedy toho starozákonního čůráka, co o sobě prohlašuje, že není hodný strýček, ale žárlivý Bůh/Otec, leze do stanu k Onanovi a umlátí ho za přerušovanou soulož (což pro zajímavost katolická církev v jistém čase propaguje jako tu správnou variantu oproti používání kondomů) a zároveň budhistický Ježíš, kterému se podaří zázrakem trolovat popravu prostitutky skrze: Ať hodí kamenem, kdož bez viny... Spirituální schizofrenie, jak vyšitá.

Už se vykašli na tu Bibli.... Budoucnost má Korán.
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 23.4.2022 22:40 - Odhlášení (00:49) 21534
Lidé jsou zhotoveni z hvězdného prachu, potvrdila studie.Přišel z centra galaxie.
Prach jsi a v prach se obrátíš!
Zase něco, co dává Bibli za pravdu! :-D
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 12.1.2022 20:45 - Odhlášení (00:49) 21533
To já vím, že su úžasná krásná bytost, leč nikdo to neocení.

Co tam máme dál? A dozvím se to ještě letos, nebo za měsíc, až zase budou vycházky?
multilevel multilevel 12.1.2022 03:22  21532
Součástí terapie jsi ty sám. Již řadu lidí jsi zcela jistě vyléčil z naivity, že by se s tebou dalo nějak smysluplně komunikovat...Což jenom dokazuje, jak úžasná vesmírná krásná bytost jsi!!! Jsi velkým učitelem lidstva! Odvádíš skvělou černou práci. Tohle vyžaduje skutečně velmi obětavou a odvážnou duši. Poděkovat ti, za to, co děláš a jak to děláš.... upřímně a bez sklouznutí do role oběti... To vyžaduje skutečně hodně duchovní praxe a sebelásky. Pokud se to povede, je skutečně důvod k velké oslavě.
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 9.12.2021 16:50 - Odhlášení (00:49) 21531
Celkem by mne zajímalo, jestli tato grafomanská cvičení jsou součástí terapie.
multilevel multilevel 8.12.2021 13:26  21530
opakovat stále stejné chyby - na tom nic moudrého není...
jak se to veme. To, že na tom nic moudrého neshledá pozorovatel, nevypovídá nic o skryté moudrosti celého procesu, a o moudrosti tvořivé vesmírné síly, tvořivého božství, které veškeré podmínky a procesy nastavilo. Opakování stejné chyby koneckonců vede k prožitku a prožitkům. Čili gnózi. Prožitek může vést k poučení viditelnému u jednotlivce, někdy dokonce skupiny lidských bytostí či celých společenství. Také se ale může jednat o poučení neviditelné, tedy o poučení kolektivního vědomí. (což se projevuje na této planetě skrze nadcházející generace) a u nás pak skrze nadcházející inkarnace.


opakovat stále stejné chyby - na tom nic moudrého není... spíše vypovídá o tom, kdo takové věty vyslovuje. O jeho neschopnosti moudrost vidět a hledat. Je to vyhlašování soudu o něčem, přičemž soudce podléhá vývoji a v jiné etapě procesu vlastního poznání/poznávání má prostor pro zjemnění daného soudu, či o otočku o 180 stupňů, dozraje-li k tomu a ztotožní se s tím.


Malé dítě 100x, možné 1000x spadne na zadek, než-li se naučí chodit po dvou. Již při čtyřicátém pokusu jsme plně oprávněni vypustit z pusy chytrácké hodnocení o neexistenci moudrosti v takovémto počínání. Jelikož však máme důvěru v celý proces, máme zpětnou zkušenost s tím, že je přirozené, aby o to takto děti usilovaly... TAk to takhle nehrotíme.
U jiných tzv chyb a selhání toto vypouštíme z pusy již při druhé, třetí fázi. Protože lpíme na "správném" výsledku a bojíme se z výsledku "nesprávného". Je to pro nás nepřijatelné... Jsme totiž v výsledku druhých zaangažováni. To se opravdu těžko hledá... moudrost. Jsme předpojatí.
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 1.11.2021 15:51 - Odhlášení (00:49) 21529
Jo, někdy je dobré mít poslední slovo.

Opakování je dokladem sklerózy. Například opakovat stále stejné chyby - na tom nic moudrého není.
(Jiná věc by byla, kdyby myslel procvičování nebo opakované procvičování, ale zde to naráží na onen problém "myslel".)

Vylučuje moudrý humor humornou moudrost, případně obráceně?
multilevel multilevel 1.11.2021 11:49  21528
tvůj pokus mít za každou cenu poslední slovo se cení... :-)


opakováný vtip není vtipem.... versus opakování = matka moudrosti

zdá se , že nám tu klíčí filozofický konflikt. opravdu Moudrost vylučuje humor? Opravdu Humor vylučuje moudrost?
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 8.8.2021 15:35 - Odhlášení (00:49) 21527
multilevelopakovaný vtip není vtipem - tak se toho drž!
multilevel multilevel 8.8.2021 11:35  21526
Desdichado, opakovaný vtip není vtipem. Zkus si toto přečíst podruhé,potřetí, po čtvrté, po osmé, po jedenácté, po šestnácté, po jednadvacáté, po sedmadvacáté a tak dále. Tipuji, že někde mezi devatenáctkou a třiadvacítkou, by ti to mohlo dojít. Můj intuitivní odhad tvé inteligence, kterou zde vyjadřuješ. Možnám ti křivdím. Možná by ti to docvaklo již po osmém čtení.

Protože však oba víme, že si toto nepřečteš ani jednou navíc a prostor pro uvědomění a poznání vůbec nedáš, tak se můžeme oba shodnout na tom, že ti to v tomto životě možná nedocvakne vůbec.
Takže na každou moji myšlenku, alespoň nějak podloženou argumenty, můžeš reagovat manipulativně zesměšňováním. Je to tvoje vizitka, tvoje vysvědčení.

Snad jen jeden dovětek, každý hádá podle své kozy, každý, pokud vyjadřuje o druhém nějaký soud, tak pouze personifikuje sama sebe Platí to pro nás oba, pro každého.
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 7.8.2021 15:59 - Odhlášení (00:49) 21525
Dyť to říkám už dávno, že je poťapaný.
multilevel multilevel 7.8.2021 14:59  21524
:-)moc hezká fotka. Dotyčná osoba (ať už vědomě, či nevědomě) přikládá dlaň (kde se nachází odbočka čtvrté srdeční čakry) na čelo, kde se nachází šestá čakra, neboli třetí oko. Při dlouhodobém působení zde působí energie REIKI. Pro dotyčnou osobu to může znamenat velmi blahodárné prožitky spojení a inspirace s vlastním božstvím.
Všimněte si prosím, že nikde není přítomen instituční dohled církve (viz encyklika Jana Pavla II tvrdící, že přímé napojování na Boha bez dozoru církve je hříchem...)
V pozadí pak můžeme sledovat ručníkem/osuškou zakryté pozadí (cimrmanovsky použitý absolutní verš), tmavé tělíčko (na black hodně záleží...) a především ženskou siluetu trojjediné Matky/Dcery/Duše svaté.

Desdíku, překvapuješ svojí uvědomělostí..... asi to s tebou nebude tak tragické... :-D
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 17.7.2021 14:38 - Odhlášení (00:49) 21523
Monica-Bellucci-Vita-coi-figli-1990-mp4-snapshot-03-10-2018-03-03-23-38-27
multilevel multilevel 17.7.2021 12:50  21522
Ovšem jedno je z toho zřejmé - paranoidně nenávidíš všechno a všechny.
Chci ti poděkovat. To je to slovo, které jsem potřeboval.
Monoteismus ala abrahamovská náboženství, generuje strach a paranoiu. Je na nich principiálně postavený. Kdo nečůrá s námi, ten čůrá proti nám. A sere naši představu Boha, tak ho zlikvidujme preventivně, nežli to odskáčeme i my.
To je přesně to, ve jménu čehož tu bylo vražděno.
Mezi justiční vraždou Milady Horákové (likvidace šíleným mocenským systémem) a mezi justiční vraždou Giordanna Bruna (likvidace šíleným nábožensko/mocenským systémem) není v tomto rozdílu.

To, že neumíš a především nechceš uznat, že křesťanské směry v okamžiku, kdy se nejedná o několik jedinců ale o dav... mají tendenci vytvářet a praktikovat zločinné mocenské systémy... je tvoje vizitka To, že neumíš alespoň hypoteticky pracovat s myšlenkou, že samotná věrouka má v sobě jedovaté podprogramy, jejichž logickým vyústěním je podpora takovýchto procesů... je tvoje vizitka. To že tvůj argumentační arsenál se zkládá toliko z ale hovno soudruhu!!! To že to děláš toliko způsobem ala copaks pil,už ty prášky nejez a jakýmkoliv jiným manipulativním předhazováním... je tvoje vizitka.

já pouze konstatuji, že kdo se dá k esesákům, bere na sebe karmu všeho, co učinili.
kdo se dá ke křesťanům, potažmo katolíkům, činí totéž.

Jedno je jisté. Můžeš převzít jenom tolik zodpovědnosti, kolik prostě dokážeš. A to co tady předvádíš je vrchol toho, co umíš. To je prostě fakt. Jak se k tomu postavím já, je zase moje vizitka. Mohu do tebe kopat, zesměšňovat tě, obviňovat tě, tlačit násilím někam, kam prostě nechceš... A nebo tě prostě nechat být v tvé bublině.

[ 1016 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt