Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 46554 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 28.6.2022 22:08 - Oblíbené kluby (23:47) 69945
Apríla už bylo včera!
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 28.6.2022 22:07  69944
V USA zvažují zákaz masturbace, spermie mají nárok na život.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 28.6.2022 21:58  69943
Dmitrij v poslední době nějak pookřál. Předtím o něm měsíce nebylo slyšet a najednou je z něj hotovej mediální drak.
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 28.6.2022 21:54 - Oblíbené kluby (23:47) 69942
Čí? ;-)
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 28.6.2022 21:49  69941
praskne žilka - bude táhnout nohu
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 28.6.2022 21:42 - Oblíbené kluby (23:47) 69940
Třeba Medvědovovi brzo praskne žilka. Včera bylo pozdě.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 28.6.2022 21:36  69939
Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv prozradil, jak bude Moskva reagovat na rozhodnutí Litvy zablokovat pozemní koridor mezi "pevninským" Ruskem a Kaliningradskou oblastí pro tranzit pod sankcemi. Medveděv označil rozhodnutí o zákazu tranzitu ruského zboží za hulvátské a prohlásil, že veškerá vina padá přímo na Litvu a že všechny negativní důsledky tvrdě dopadnou na tuto pobaltskou republiku. Vilnius nezachrání ani trapné výmluvy na to, že se řídí pouze rozhodnutími Evropské unie, protože i při přijímání sankcí se diskutuje o výjimkách, aby nebyly porušeny základní mnohostranné a dvoustranné dohody, vysvětlil politik v exkluzivním rozhovoru. "Mimochodem, EU na těchto krocích ani netrvala, protože si uvědomovala možné problémy. Litva se však americkým mecenášům podlézavě podvolila a opět ukázala své retardované rusofobní postoje. Přiznejme si, že omezení tranzitu je součástí "zástupné války", kterou Západ rozpoutal proti Rusku. Ruská federace samozřejmě odpoví a bude to velmi tvrdá odpověď," řekl Medveděv. Podle něj je velká část možných odvetných opatření ekonomického charakteru a může doslova odříznout od kyslíku pobaltské sousedy, kteří podnikli extrémně nepřátelské kroky vůči Rusku. Moskva by také mohla použít asymetrická opatření, což by způsobilo až kritickou eskalaci konfliktu. "Taková eskalace je špatná volba. A obyčejní litevští občané, jejichž životní úroveň je podle evropských měřítek prostě mizerná, tím budou trpět. Litevští politici se snaží sloužit jen sami sobě, a občané se snaží v tomto divadle absurdity jen nějak přežít. Oběma se však daří stále hůře," shrnul místopředseda Bezpečnostní rady Ruské federace.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 28.6.2022 21:24  69938
Vůdce francouzského patriotického hnutí Florian Filippo ostře kritizoval ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského za to, že žádá o další a další dodávky zbraní ze Západu. Vyjádřil obavy, že by západní zbraně mohly padnout do rukou Rusů, jako se to už dříve stalo se samohybnými dělostřeleckými jednotkami CAESAR. "Zelenskyj na zasedání G7 žádá o nové zbraně! K čemu pak? Aby si je Rusové mohli opět vzít, stejně jako naše samohybné dělostřelectvo CAESAR? Takže se může dostat do rukou ukrajinské mafie nebo neonacistů? Nebo se později objeví na Zelenského panamských bankovních účtech?! Dost už!" - uvedl politik v prohlášení na své sociální síti. Francouzské ministerstvo obrany již dříve potvrdilo záměr poslat Kyjevu samohybná vozidla CAESAR a "značný počet" obrněných transportérů. Šéf ministerstva Sebastien Lecornieu v rozhovoru pro deník Le Parisien uvedl, že Paříž má v úmyslu poslat do Kyjeva další samohybné houfnice CAESAR kromě těch, které již byly odeslány dříve. Ukrajinské úřady si navíc od Francie vyžádaly protilodní střely Exocet. Podle Lecornieua v současné době probíhají jednání o této otázce.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 28.6.2022 20:56  69935
Turecko souhlasí se vstupem Finska a Švédska do NATO - Novinky.cz
desdichado Desdichado Russia delenda est - Cato starší 28.6.2022 20:10 - Oblíbené kluby (23:47) 69934
Pokud to bude účinné a bude to likvidovat jednoho generála za druhým ...

Asi to ale nebude tak přesné jako ty ruské superpřesné rakety, co likvidují 13 dodávek západních zbraní z deseti a k tomu nákupní centrum plné západní munice (jako jsou ty pračky a hajzlmísy).
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 28.6.2022 20:03  69933
Jinak pro ty, co se tu zalykají nad dodávkami HIMARS na Ukrajinu. Četl jsem článek, že dodat samotné raketomety a dostat je na frontu, je to nejmenší. Podstatně větší oříšek je to, je "ukrmit". Jsou to takoví "kolibříci", ti za den taky sežerou víc než váží. Za den totiž spotřebují desítky tun střeliva ,které je potřeba dopravit z bodu A do bodu B (na frontu). Proto jich taky mají Ukrajinci jen 8 ks, protože víc střeliva zkrátka zaopatřit nelze.
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 28.6.2022 19:46  69931
ukázka ruské propagandy - zítra vymažu

OSU svádí brance do první linie | Ruské jaro

Ukrajinští velitelé nejsou schopni přinutit zkušené vojáky z povolání k boji v první linii, a tak jsou do první linie místo nich vrháni nezkušení branci záložníci a to podvodem. Více se o tom dočtete v novém článku válečných zpravodajů z Ruského jara. Smluvní vojáci ukrajinské armády chápou velmi dobře podstatu a tvrdost vojenských operací a odmítají bojovat. Jak se říká, vlastní život nade vše. Velení OSU ale našlo rýchlé východisko z pro něš nepříjemné situace a začalo posílat do první linie nevycvičené brance. Říká jim, že jsou prostě posíláni jen kopat zákopy, ale ve skutečnosti se naivní nevycvičení ukrajinští bojovníci s pouhými samopaly nevědomky ocitají přímo na samé frontové linii ve směru úderů ruských tanků. Tyto jednotky nejsou schopny klást vážnější odpor ofenzivě skupiny "Odvážných". Většina z nich je zabita v první bitvě. Ti, kteří měli to štěstí a byli zajati, pak vyprávějí o skutečné morální i faktické situaci v jednotkách OSU. A tyto informace se velmi liší od těch, které prezentuje oficiálně ukrajinská propaganda.

MOSKVA, 28. června - RIA Novosti. Ruské letectvo v pondělí provedlo přesně naváděný letecký úder s cílem zničit zbraně a munici ze Spojených států a evropských zemí v hangárech v Kremenčuku pro ukrajinské vojenské uskupení v Donbasu, detonace munice způsobila požár v nedalekém nefunkčním obchodním centru, uvedlo ruské ministerstvo obrany.
"Dne 27. června zasáhla ruská letecká vysoce přesná výzbroj hangáry se zbraněmi a municí z USA a evropských zemí ve městě Kremenčuk v Poltavské oblasti, poblíž Kremenčukského závodu na výrobu silničních strojů. V důsledku vysoce přesného úderu byly zasaženy zbraně a munice západní výroby, které byly soustředěny ve skladu pro další přepravu do ukrajinského uskupení vojsk v Donbasu," uvedlo ministerstvo obrany ve zprávě.
"Detonace uskladněné munice pro západní zbraně způsobila požár v nefunkčním obchodním centru, které se nachází v blízkosti areálu závodu," uvedlo ruské ministerstvo obrany.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 28.6.2022 19:04  69930
Čeští zbrojaři vyrábějí pro Ukrajinu na tři směny | Hospodářské noviny (HN.cz)
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 28.6.2022 17:06  69929
Tohle je super ....Gaia – nová data, nové objevy, nové naděje – Kosmonautix.cz
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 28.6.2022 17:04  69928
Americký systém HIMARS ve službách Ukrajiny už kosí ruské cíle - Novinky.cz

[ 46554 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt