Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 61757 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 26.9.2023 07:48  84334
Textak třeba ta doprava vůbec není o jízdném, ale je to o těch smlouvách s městy, co platí slušné pálky za pravidelnou dopravu

Neprekonatelnou historku v tomhle směru měla moje máma. Protože jela karosou sama, bavila se s autobusakem, jestli CSAD neprijde na buben.

Bodrý řidič ji ujistil, že ne, že jízdné je menšina příjmů a vetšina jsou právě platby obcí.

Nakonec beznadějně zalomil rukama a celou litanii uzavřel:Vážená pani, já už 3/4 roku jezdím každou středu v 15:45z Lokte do Karlových Varů- a ještě nikdy se mnou nikdo nejel!
maca MACA 26.9.2023 04:38  84333
Co se dopravy tyce, tak je to taky o urcite rozmazlenosti.
Moje babka (cela rodina) chodila do prace pesky. Paradoxne podel koleji. Vlak byl kuxus a nejezdil tak casto. Jakej to byl pokrok, kdyz do rodiny poridili kolo a ten co jel na kole musel zaopatrit zvirectvo, posbirat veci a dojet je.
Snidali cestou. Dest, zima , … pondeli - sobota, od 15 let ve fabrice. 7 km tam, 7 km zpet v 18 uz se ji narodil strejc. Dnes je to autem 15-20 minut na kole 40-50. Bus jezdi relativne casto s prestupem, rano, odpoledne, ale jinak bida. Zejmena vikend. Da se svezt i s kolegy, ale nikdo nejede az tim smerem. Na kole je to z kopce rychlejsi nez busem, zpet uz tak ne.

Pamatuju si denideni dojizdeni busem do Prahy. Dostat se na zastavku, pak 2,5-3 hodky cesta pred 8 v Praglu netrem dalsich 3/4 doky a dojet busem. V 19 busem zpet vo dojizdel pred 22. Se sluzebakem to bylo komfortnejsi, ale nedalo se spat. Rano pekne vyrazit pred patou, aby se vyhnulo spicce v 7+ a zpet odpolko po spicce. V 7 doma, spis v 8. Najist, umejt, spat a rano znovu. Pak to same busem, co vyrazel driv, ale dojel dyl. Pak uz sem chytnul praci na stavbe bliz, ale i tak tam ta Praha obcas zustala.
Vubec mi to dojizdeni do Prahy nechybi a i tak musim sem tam jezdit. Co my chodili do skoly pesky, tak to dnes vozi rodice decka tam i zpet nebo se vozi busem. Ja kdyz to slo jezdil do skoly nakole a bylo to i rychlejsi nez busem. Bez tlaceni a vyhoda cestou zpet, kdy bus odjizdel tesne pred koncem vyuky a vyjimku meli jen intravi v patek, ze mohli jit, aby to stihnuli.
maca MACA 26.9.2023 04:14  84332
Tak krom kanonen futru pottebuji zrejme uz i takove, co jim na frontu neco dovezou, neco podaji neco opravi. No a sem tam na frontu ucpat nejakou tu diru, kde zrovna zacal prulom.
Kluci to holt musi nejak udrzet do voleb a po nich uz zmobilizuji.
Je otazkou jestli Putin do voleb vydrzi a co bude pripadne po nem.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 23:08 - Oblíbené kluby (22:37) 84331
Kanónfutr ... nesmíš to brát dle Švejka. Dneska i na kopání zákopů mají techniku. A navíc, Rus, podle všeho, tomu nedobrovolnému dobrovolníkovi ani není schopen dát výzbroj, natož aby ho s ní naučil zacházet. Aneb pokud dotyčný prodělal základní výcvik někdy před 20 lety hned vedle pouště Gobi, dneska a navíc na Ukrajině, to bude dost o něčem jiném. A ta mládež nejspíš žádný výcvik ani nikdy neměla. Nehledě teda k tomu, že dotyčný tak nějak neví "co tam vlastně má pohledávat". Těch co skutečně věří na ukrajinský nacismus, a že Ukrajinci stojí před branami Moskvy (Kyrgyzstánu etc.), asi moc nebude.
Jiní jsou samozřejmě masoví a sérioví vrazi, sadisté, lidožrouti a další svoloč z bas, ale těch nebude nekonečně nepřeberně i na ruské poměry.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 25.9.2023 22:48  84330
Desdichado [84328]: Medle je takový nevoják dobrej jako kanónfutr... "nas mnógo".
I když v těhle zemích mají počítám povinnou vojnu, takže nějaký základy "co dělat" tam má skoro každej. Tady kdyby něco vypuklo, měla by mobilizace cenu,
K čemu by tam chlapi, co by drželi samopal poprvý v životě, byli? Aby je velitel profík akorát hlídal a padaly mu ztoho vlasy, co tam ta kopyta zas vyváděj?
Obávám se, že v případě mobilizace na nějakej pořádnej výcvik nebude čas a k čemu je "voják" s dvoutýdenním výcvikem, takže výcvik stylem "takhle se to drží, tady je spoušť, miř směr nepřítel a ne na kamarády a takhle se mění zásobník"?
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 22:44 - Oblíbené kluby (22:37) 84329
Jsou místa, kam v sobotu a neděli nejede vůbec nic a vlak je min 5 km daleko.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 22:43 - Oblíbené kluby (22:37) 84328
Rusko našlo způsob, jak „nakrmit“ armádu. Razie na migranty ze Střední Asie.
Otázka je, k čemu je vlastně takový (ne)voják, který nemá motivaci válčit, dobrý. Rusko (a hlavně jeho bolševicko-nacistický režim) má zřejmě problém.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 25.9.2023 22:41  84327
Tex [84326]: A stejně jsou v ČR místa, kam jezděj tři autobusy denně, z toho dva "školní" a bez auta jseš tam prakticky nahranej, popřípadě si, když ti blbě končí šichta, na bus počkáš třeba dvě hodiny... jenže jak to udělat líp, kvůli tobě přece dopravce autobus vypravovat nebude...
tex Tex wubalubadubdub 25.9.2023 22:38 - Oblíbené kluby (22:00) 84326
84324: tak třeba ta doprava vůbec není o jízdném, ale je to o těch smlouvách s městy, co platí slušné pálky za pravidelnou dopravu :)
Takže to není až tak, že by šel do mínusu, jde o naježděné kilometry, přepravené počty cestujících, vykázání pravidelného provozu a následně státní kasička vyplivne desítky až stovky milionů.
Třeba u vlaků, když jsem poprvé četl o tom, že stát proplací dopravcům každý jízdní kilometr, tak jsem si říkal, že v té přepravě něco nehraje.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 22:35 - Oblíbené kluby (22:37) 84325
Říká se tomu "vyzobávat rozinky". A kdyby to bylo přesně podle Neviditelné ruky trhu, tak na trase Praha - Brno bude probíhat tvrdý konkurenční boj a z Horní do Dolní (byť to je třeba 50 km) nepojede vůbec nikdo.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 25.9.2023 22:30  84324
Tex [84298]: Jenže proč někteří prodávají pod náklady?

Zlikvidovat konkurenci a až se jim to povede, napálej ceny a človíčku, cos nám tleskal, jak jsme levní, teď pěkně plať.

To mě totiž vždycky baví, když Jančura brečí, že Flixbus a podobní na linkách, kde nově začínají, nasaděj dumpingové ceny... pamatuju, když na trase Praha - Liberec nasadil jízdné za korunu, aby vyštípal ČSAD a když mu to soud zatrhl, co myslíte, že Jančura udělal?
Nasadil jízdné za dvě koruny a bylo jasné, že až mu to soud zatrhne, nasadí jízdné za tři, pokud mu soud nedá nějakou povinnou minimální cenu... což by zase řval jak prokoplej, že to je omezování podnikání, živě to vidím... a teď, když se mu tohle chování (byť třeba ne přímo s jízdným za korunu) vrací od konkurence, brečí jak mandolína... ale copak, Jančuro, copak, vlastní medicínka najednou nechutná? ;-)
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 25.9.2023 22:26  84323
Tex [84284]: Část lidí určitě. Takoví ti "kdo nedělá nic špatného, tomu přece nemůže vadit, že ho na každém rohu sledují kamery, copak ty jsi za ptáčka, že se ti to nelíbí? Měli bychom si na tebe posvítit!"...
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 25.9.2023 20:42 - Klub Politika a dění ve světě (22:38) 84322
Adam Kadyrov "ozřejmil" ukrajinskému Rusovi kouzlo Koránu
„Bez přehánění, ano, jsem na Adamův čin hrdý,“ prohlásil Kadyrov, jenž se prezentuje jako ochránce islámu. Jeho syn se podle něj zachoval dospěle a ukázal, že si ctí obrany svého náboženství. Čečenské úřady Žuravljova zadržely poté, co jim ruské úřady předaly případ pálení Koránu v ruském městě Volgograd. Kadyrov akt označil za spiknutí „satanského Západu“ s cílem rozeštvat „nás v Rusku“. Ruské úřady mladíka zároveň obvinily, že za úplatu pro ukrajinskou tajnou službu fotil ruská vojenská místa. Nikita Žuravljov si postěžoval ruské ombudsmance za lidská práva, že jej Adam Kadyrov těžce zbil. Čečenský ombudsman na mladíkovu žalobu reagoval pouze prohlášením, že v Čečensku se dodržují lidská práva.
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 25.9.2023 19:26  84320
Je to trapák, sice věkový rozdíl zvyšuje, ale na nás nemá :)
maca MACA 25.9.2023 19:24  84319
Nešel mu za svědky náhodou Ďuričko s Kočkou starším?
Počtvrtý už to bude konečně nějaká ta komunistka z Marsu, se kterou se plánoval kdysi spojit a vládnout nám tu.

[ 61757 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt