Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Já Vánoce juchuchu
oslavím na Lopuchu!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub recepty a popisy [ŽP: neomezená] (kategorie Koníčky) moderují Scalex, Anka.
Archiv

Weby pro mlsné huby:

Na talíři - Lopuší kuchařka
www.scuk.cz - Scuk je průvodce po místech, kde se dobře jí a nakupuje.
www.recepty.cz
www.labuznik.com
Pan Cuketka, nejznámější český foodbloger
Světová jídelna (blog s nápaditými a netradičními recepty na lehká jídla)
Koření od Antonína, e-shop s báječným kořením
www.vareni.cz
Dadalova kuchařka


Kuchařky pro mlsné huby:

Roman Vaněk - Poklady klasické české kuchyně
Jana Zatloukalová - Kuchařka pro dceru (Recepty napsane srozumitelne, vcetne teplot a casu peceni, zadne "a upeceme do zlatova". Pro me vyborna, vse, co jsem zkousela, se povedlo.)
Iveta Fabešová - Iveta a sladká Francie
Iveta Fabešová - Slavností pečení s Ivetou
Jaroslav Vašák - Ottova Kuchařka velká hrníčková
Paul Gayler - Steaky (Kuchařka o hovězím. Na úvodu je část o mase samotném a jak s ním zacházet, recepty na smažení, grilování, pomalé dušení, marinády, omáčky a glazury. Celkem 140 stran.)
Barbara Myšičková, Aleš Pavlíček – Biomenu (Touto knihou jsme chtěli ukázat, že česká kuchyně připravená z kvalitních místních surovin může mít vysokou úroveň, srovnatelnou s evropskou gastronomickou špičkou.)
Joza Břízová, Maryna Klimentová – Vaříme zdravě, chutně a hospodárně (Klasická kuchařská kniha čerpající především z tradice české gastronomie a prověřená desetiletími je klenotem, který se dědí z generace na generaci.)
Jana Vašáková a Zdena Skokanová N. - Jezte česky - rok v naší kuchyni (Česká sezonní kuchařka. Používané suroviny jsou snadno dostupné (sezonně), recepty nejsou nijak složité, ale rozhodně zajímavé.)

Spřízněné kluby:

Koktejly
Labužník
Co právě jíte
Víno
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 21131 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
mrmar MrMar Ve prvaku si na mne cestinar zased - a delal my problemi 27.11.2007 18:13  10535
Neee, chleba už nee... :-)
evelyn Evelyn rusko idi na chuj! Ukrajina vyhraje! - #StandWithUkraine 27.11.2007 17:55  10534
dotaz k pečení chlebaPeču chleba v domácí pekárně (kupované směsi) a musela jsem přibalené droždí nahradit kupovaným. Asi měli nějakou nekvalitní várku, chleba prostě nevykynul. Dala jsem tam stejné množství droždí, ale chleba se mi po upečení propadnul - ta vrchní kůrka. Nevíte pls někdo jestli je znakem toho že droždí bylo moc nebo málo?
kokos kokos 26.11.2007 21:29  10533
kvitko [10531]: Tady nejde o domácí ale o výrobní proces. Ty obchodní se už z principu prostě dělají jinak. Asi by je totiž nikdo nezaplatil.
gvi 26.11.2007 18:54  10532
rychlodotazJak dlouho pečete perníčky? V mnou proklamovaném receptu čas chybí a já si jej z loňska nepamatuji... teplotu uvádí 180stupňů, troubu mám horkovzdušnou
kvitko kvitko Co mi vypadne - z ruky:-) 26.11.2007 07:14  10531
kokosAle prosimte, kazdej prece vi, ze nad domaci neni. Taky mam radsi domaci marmeladu (a vubec vsechno), ale kdyz neni, plne mi postaci i kupovana pajsovana. A je fajn narazit na nej kupovanou.-)
rychlonoh rychlonoh Máte hlad? - Co nového na kopci 26.11.2007 06:53  10530
jestli uz to mas filatko bez bricha tak je to skoro jedno, otazka je jestli jsi rybozrout nebo ne (jestli delas vsechno proto, aby nebyla citit rybina citron atd... nebo naopak :-) ) lovili jsme u nas ted prehradu, nejtezsi tolstolobik mel 39 kilo :-) udili jsem asi 10 kg kousky, vyborne. ja byt tebou tak ho upecu na zelenine... mrkni treba na recepty na www.mrk.cz
wronski Wronski Jsou to zrůdy. - Sofistikované. 25.11.2007 18:40  10529
FYIKdo máte rádi normální černý čaj, nebo kdo jste byli v Anglii a zvykli jste si na tamní čaj, tak doporučuju prodejnu Marks & Spencer a jejich koutek potravin.
Dneska jsem koupil krabici obyčejného čaje za příznivou cenu (170 Kč za 240 sáčků). Kdybych to věděl dřív, ušetřil bych si vztekání nad různými Pickwicky a spol...
kokos kokos 25.11.2007 17:01  10528
Maude [10526]: Mea Culpa - to byla Sirin.
maude 25.11.2007 16:11  10527
jo a zapomněla jsem poděkovat za lososí doporučení. Je fakt, že ten čerstvý nepotřebuje žádné kreace, je to prostě lahoda sama o sobě - byl i se salátkem i samotný s brambůrkem - senza bájo!
maude 25.11.2007 16:09  10526
kokosjá nikdy o Lídlu nic nepsala!!!! :o)))))
mrcos mrcos Tma, zima a hlad. 25.11.2007 13:08  10525
rychlonoh [10524]: Takový povětší filátko z asi 4kilový ryby.
rychlonoh rychlonoh Máte hlad? - Co nového na kopci 25.11.2007 08:26  10524
mrcos: jak je velky ten tolstolobik?
kokos kokos 24.11.2007 23:23  10523
Ale ano zkoušel. Jak píše Maude v Lídlu nakupuji marmelády, kromě jiného. Lídl na rozdíl od jiných obchodů mám celekm v oblibě.
A k těm povidlům. Do povidel nepatří nic než trnky a máslo. Jakmile tam něco přidáš už to nejsou pravá povidla.
A sakra psal jsem, že nikomu neberu, že mu ty povidla můžou chutnat, opravdu patří k těm lepším. Ale budou ti chutnat jen do doby než ochutnáš ty pravé. A neštvi mne nebo ti jedny dovezu :-))
mrcos mrcos Tma, zima a hlad. 24.11.2007 20:46  10522
Já lososa užírám i syrovýho, jinak děláme něco nazpůsob tataráku...
Pardon, musim si utřít sliny z klávesnice :)
shelle Shelle - Good Service 24.11.2007 17:32  10521
Maude [10520]: Ja delam v alobalu takove kapsicky.

Posolit, poperit, pridat par platku rajcete, citronu podle chuti, zakapnout jemne oliv olejem, neco zeleneho (petrzel nebo bazalku) a zabalit do alobalu.

Jinak mne proste chutna uplne jen tak na masle a na to si delam z olivo oleje, citronu, petrzele, soli takovy, rekneme, sos a tim to poleju.

A nebo ho jen posolim, na panvi a polozim na salat (rajcata, salat, paprika, okurka, cibule, zalivka olivolej, citron, sul).

Ja nepouzivam skoro vubec mlety pepr teda, takze si ho kdekoli libovolne dopln.

[ 21131 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt