Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Když diskuse,
tak s Lopuchem

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub recepty a popisy [ŽP: neomezená] (kategorie Koníčky) moderují Scalex, Anka.
Archiv

Weby pro mlsné huby:

Na talíři - Lopuší kuchařka
www.scuk.cz - Scuk je průvodce po místech, kde se dobře jí a nakupuje.
www.recepty.cz
www.labuznik.com
Pan Cuketka, nejznámější český foodbloger
Světová jídelna (blog s nápaditými a netradičními recepty na lehká jídla)
Koření od Antonína, e-shop s báječným kořením
www.vareni.cz
Dadalova kuchařka


Kuchařky pro mlsné huby:

Roman Vaněk - Poklady klasické české kuchyně
Jana Zatloukalová - Kuchařka pro dceru (Recepty napsane srozumitelne, vcetne teplot a casu peceni, zadne "a upeceme do zlatova". Pro me vyborna, vse, co jsem zkousela, se povedlo.)
Iveta Fabešová - Iveta a sladká Francie
Iveta Fabešová - Slavností pečení s Ivetou
Jaroslav Vašák - Ottova Kuchařka velká hrníčková
Paul Gayler - Steaky (Kuchařka o hovězím. Na úvodu je část o mase samotném a jak s ním zacházet, recepty na smažení, grilování, pomalé dušení, marinády, omáčky a glazury. Celkem 140 stran.)
Barbara Myšičková, Aleš Pavlíček – Biomenu (Touto knihou jsme chtěli ukázat, že česká kuchyně připravená z kvalitních místních surovin může mít vysokou úroveň, srovnatelnou s evropskou gastronomickou špičkou.)
Joza Břízová, Maryna Klimentová – Vaříme zdravě, chutně a hospodárně (Klasická kuchařská kniha čerpající především z tradice české gastronomie a prověřená desetiletími je klenotem, který se dědí z generace na generaci.)
Jana Vašáková a Zdena Skokanová N. - Jezte česky - rok v naší kuchyni (Česká sezonní kuchařka. Používané suroviny jsou snadno dostupné (sezonně), recepty nejsou nijak složité, ale rozhodně zajímavé.)

Spřízněné kluby:

Koktejly
Labužník
Co právě jíte
Víno
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 21131 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
joshua 28.6.2008 13:18  12021
phannyjeste historka - jsem si jednou rekl, ze kdyz muzu nalozit zazvor tak ze muzu do stejneho typu nalevu nalozit i na platky nakrajenou mrkev a bude to spolecne pochoutka. :-D Mno... tyden jsem vetral barák. To byl smrad jako kráva. Siláž hadra. Doma to nezkousejte! :-)) Vsechno to slo do hajzlu.
joshua 28.6.2008 13:12  12020
phanny :-)) to musi byt smradu jak v hradu :-) Ale Kimči je vynikajici, jedl jsem ho kdysi v Koreji a ted jsi mi dal brouka do hlavy... ale neumim to, ani nevim co do toho vsechno jde a jak se to fermentuje.
phanny phanny Chuť na sladké? - - Přijďte k nám 28.6.2008 13:05  12019
JoshuaZázvor domácí zkusím. Já si takhle zvykl ke všemu požírat kim-či, které každoročně kvasím v kuchyni, k nelibosti manželky a návštěv.
joshua 28.6.2008 13:01  12018
phannyjeste jedna vec - original japonsky je krajeny podelně korenu a platky jsou tenci nez milimetr a tak je pekne ohebny a mekky. Cim tenci platky, tim delikatnejsi chut.
Ten muj krajim napric boubelkám korenu (kolecka) a tak jsou to takove penizky, navic mam jen krajec co dokaze delat platky tluste asi 1mm a vice, takze ten muj neni tak ohebny a je i ostrejsi protoze ho je tim padem na jedeno sousto víc.

Original kupuji defakto jen proto abych mel moznost ho zavinovat do tvaru kvetinek (pro navstevy a podobne)

Jinak, co se tyce originalu, tak jednoznacne doporucuji bily. Ten ruzovy je sice klasika, ale... ruzovy by myl byt proto, ze je krajeny z velice mladeho korene a v nalevu zruzovi. Starsi koreny zustavaji bile (nazloutle). Dotud by to bylo ok.
Ale... dneska, jak se na vsechno sere, tak i v japanu se dela na export(anebo "pro prazaky" jak se u nas rika), ruzovej zazvor ze stareho korene a pak se pribarvuje potravinarskym barvivem. A proto ma specifickou chut o ktere si lidi mysli, ze je ta spravna. Takovy zazvor se da lehce koupit i u nas. Poznat to nejde. Leda cenou - ruzovy levny stoji cca 200,- za kilo a ruzovy drahy stoji cca 1000,- za pul kila. Ale ten u nas nesezenes. Ale i ty levne jsou nekdy mladé, to uz poznas praxí a castou konzumací :-P

Nic, nebudu tady tapetovat zazvorem, ale da se o nem mluvit hodiny a navic je uzasny nejenom k sushi ale i k drtive vetsine zdejsich jidel.
kokos kokos 28.6.2008 12:46  12016
gvi [12011]: To by měla být jen mouka rozsšlehaná ve vodě, mléce, nebo smetaně.
joshua 28.6.2008 12:45  12015
phanny:-) Ahoj!

Ad nakl. zázvor - pořád kupuji originál. Ale dělám si i svůj z jednoducheho duvodu, protoze jsem si rekl, ze dokazu udelat stejny jak ten kupovany. Ale zatim se mi ho dari delat jen lepsi :-) V tom kupovanym je ale neco co nemuzu s tim domacim nijak dosahnout, ma to nejaky chutovy ocas a realne si zacinam myslet, ze to jsou ty "É"čka ktere ten kupovany nutne obsahuje. Takze v soucasne dobe jsem v procesu zvykani si na ten domaci, protoze i kdyz vydrzi v lednici min nez ten kupovany, tak ma takovou čistší a pronikavejsi chut.

Na webu mam overeny recipe. Modifikací je samozrejme mnoho ale tento se podle me nejvice blizi tomu co jsem jedl u rodiny v japanu, kde ho taky nakladali sami.
mickeye 28.6.2008 12:45  12014
gvi [12011]: Záklechtka je mouka rozmíchaná ve studené(vlažné) tekutině (voda, mléko, smetana apod.) Občas se tomu tuším říká i "amerika". A místo mouky se dá použít i solamyl.
phanny phanny Chuť na sladké? - - Přijďte k nám 28.6.2008 12:31  12013
JoshuaVítej zpět ztracený synu :-)!
Proč jsi jsem nezačal chodit dřív?

ad nákládaný zázvor
- děláš ho doma, protože je výsledek lepší než kupovaný?
phanny phanny Chuť na sladké? - - Přijďte k nám 28.6.2008 12:28  12012
FoxkaRozhodně hodně nasolit, nechat vypotit a vymačkat. Se slupkou, na plátky. Rovnou na rošt, hodně prudce,jinak se rozpadají. Ochucuji až potom, hlavně olivovým olejem.
gvi 28.6.2008 12:13  12011
pavlajszáklechta je co? (pro nás sudeťáky)
joshua 28.6.2008 11:07  12010
Foxkajednou jsem je delal a to tak, ze na platky se slupkou a pak rovnou na cisty rošt aby meli pekne tmave pasiky a aby se nezhromazdovala stava, vedle jsem zadelal majdu "co je zrovna poruce" tusim treny cesnek, trocha koreni na zeleninu, olivovy olej, par oliv rozemletych na kasi, sekana cerstva bazalka, a nejake vino... vse zamichat a potrit tim platky z jedne strany tesne pred dokoncenim grilovani... a griloval jsem dele a na mensi teplote, pak jsem na to jeste slehnul tenky platek mozzarely...
nenufer 28.6.2008 10:59  12009
Foxkaja si len rozmackam do oleja cesnak a trochu to osolim, pomazem kruzky z baklazana tak 3/4 az 1 cm hrube a hodim na tal co znamena ze v tvojom pripade to chce ten alobal. Nijak zvlast ich ale nenechavam vypotit ani nic podobne :-)
joshua 28.6.2008 10:57  12008
Alchymista:-))


Ja uz asi rok a pul taky pisu knihu... taky se uz musim nastvat a dokoncit to... casem... :-)
foxka Foxka Everybody hurts...sometimes. 28.6.2008 10:35  12007
SOSPotřebuju rychlou radu. Jak grilujete baklažány? Na plátky (předtím posolit a nechat "vypotit")? Se slupkou nebo bez? Nebo půlky? Rovnou na roštum enbo v alobalu?¡Čím kořenit? A jak smíchat koření s olejem?
alchymista 28.6.2008 10:29  12006
Joshua [12005]: fuj, zrovna jím pepřenky a ten tvůj vlašák mi moc nedodal. Možná dneska ještě napíšu knihu, to se klidně může stát :)

[ 21131 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt