Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Nudou jsi opuch?
Navštiv Lopuch!

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub recepty a popisy [ŽP: neomezená] (kategorie Koníčky) moderují Scalex, Anka.
Archiv

Weby pro mlsné huby:

Na talíři - Lopuší kuchařka
www.scuk.cz - Scuk je průvodce po místech, kde se dobře jí a nakupuje.
www.recepty.cz
www.labuznik.com
Pan Cuketka, nejznámější český foodbloger
Světová jídelna (blog s nápaditými a netradičními recepty na lehká jídla)
Koření od Antonína, e-shop s báječným kořením
www.vareni.cz
Dadalova kuchařka


Kuchařky pro mlsné huby:

Roman Vaněk - Poklady klasické české kuchyně
Jana Zatloukalová - Kuchařka pro dceru (Recepty napsane srozumitelne, vcetne teplot a casu peceni, zadne "a upeceme do zlatova". Pro me vyborna, vse, co jsem zkousela, se povedlo.)
Iveta Fabešová - Iveta a sladká Francie
Iveta Fabešová - Slavností pečení s Ivetou
Jaroslav Vašák - Ottova Kuchařka velká hrníčková
Paul Gayler - Steaky (Kuchařka o hovězím. Na úvodu je část o mase samotném a jak s ním zacházet, recepty na smažení, grilování, pomalé dušení, marinády, omáčky a glazury. Celkem 140 stran.)
Barbara Myšičková, Aleš Pavlíček – Biomenu (Touto knihou jsme chtěli ukázat, že česká kuchyně připravená z kvalitních místních surovin může mít vysokou úroveň, srovnatelnou s evropskou gastronomickou špičkou.)
Joza Břízová, Maryna Klimentová – Vaříme zdravě, chutně a hospodárně (Klasická kuchařská kniha čerpající především z tradice české gastronomie a prověřená desetiletími je klenotem, který se dědí z generace na generaci.)
Jana Vašáková a Zdena Skokanová N. - Jezte česky - rok v naší kuchyni (Česká sezonní kuchařka. Používané suroviny jsou snadno dostupné (sezonně), recepty nejsou nijak složité, ale rozhodně zajímavé.)

Spřízněné kluby:

Koktejly
Labužník
Co právě jíte
Víno
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 21131 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
scalex Scalex 2.10.2009 16:06  14513
Jelena: Kupované sádlo není špatné, ale samozřejmě jak od kterého výrobce. Takové to klasické vaničkové "domácí sádlo" je většinou fakt dost hnus, ale naštěstí se v posledních letech docela zlepšila nabídka. A třeba různá škvarková sádla s bylinkami nebo jablky (mají u nás u obslužného pultu v Kauflandu) jsou výborná.

phanny: Bohužel, z dob Fida jsem si nearchivoval vůbec nic, já blbec.
jelena Jelena Přednášky nyní ve Viničné - Pátečníci a mnohem víc! 2.10.2009 16:00  14512
vajíčko je hnus skoro obecně :) (pro mne)
chleba opečenej v topinkovači do polívky nedávám - rychleji se rozmočí a já mám ráda, když křupe
sádlo mám moc ráda - a třeba škvarkové placky přímo zbožňuju; ale vždycky jsem měla ráda to doma vyškvařené. Kupovanému moc nevěřím...
phanny phanny Chuť na sladké? - - Přijďte k nám 1.10.2009 20:29  14511
česnečkaKdysi v dobách Fidonetu, v rámci COOKING.42 prošel recept na česnečku se šalvějí, Scalexi neschoval si ho?
makovec makovec Chuck Norris snědl jídlo od Babicy - a ještě si přidal 1.10.2009 19:33  14510
teda ja tam ty brambory radsi v celku

a spenat, jo, vajicko ve spenatu je obdobnej hnus jako v polivce. to bych blil
vanda Vanda To je ten - hnusný punk 1.10.2009 18:35  14509
a do česnečky k bramborám sůl - samozřejmě
vanda Vanda To je ten - hnusný punk 1.10.2009 18:34  14507
Česnečka (rozvádím anketu)dávám chleba opečený v topinkovači - tedy bez tuku - není osmažený

a česnečka - vařím brambory na kostičky, sádlo, troška majoránky + po vypnutí do toho navalím hromadu rozetřenýho česneku a brambory rozmačkám. Sobě a klukovi dávám někdy sýr - toustový, rozpustí se docela a polívka je bílá. Opečený chleba si do toho ulamujeme.

Z vajíčka v polívce (špenátu) bych blinkala. Rozšmrdlaný sražený vajíčka mi nevadí jedině snad v leču - ale to je trochu jiná konzistence.
kvitko kvitko Co mi vypadne - z ruky:-) 1.10.2009 10:09  14506
muflonekJo, to jsem taky slyšela. Ale říkám, na detailním rozboru jsem nebyla. Uvidím na konci roku na další kontrole. A konec OT:-)
muflonek muflonek z Perníkového lesa - srazy východočeské příjemné.o) 1.10.2009 09:47  14505
kvitko [14504]: Mně gynekolog tvrdil, že u žen, které berou hormony je lehký přesah horní hranice normální....
kvitko kvitko Co mi vypadne - z ruky:-) 1.10.2009 09:10  14504
mankaNooo, dvakrát mi naměřili lehkej přesah horní hranice. Ale na detailnější rozbor jsem se ještě nedostala:-)
vinyl vinyl - ...jen si hraju 1.10.2009 07:45  14503
Sádlo, nejlépe kachní se používá na konfitování, kachní stehna, pak třeba slanina, fazolky, troška mrkve se šoupnou do pekáče, zalijou kachním sádlem a daj se do trouby pri 150 tak na 2-3 hodinky. Geniální.
manka manka Každá závislost se - počítá... :-) 1.10.2009 07:24  14502
kvitko/OT/To už tě cholesterol trápí už teď? :-O
Nebo jsi jen produktem mediální masáže a děsíš se ho už spíš převentivně?//OT/
kvitko kvitko Co mi vypadne - z ruky:-) 1.10.2009 07:18  14501
No, mě sádlo nějak zvlášť neuchvátilo. Naši přitom jedli řízky doslova zalitý sádlem. Ale nad tím jsme ohrnovali nos:-)
A kdo by měl pořád poslouchat u doktora, že má zase zvýšenej cholesterol:-)
scalex Scalex 1.10.2009 06:01  14500
No však tou vařící vodou se to právě nechá lehce povařit. Ale pro mě to musí být bez bílku, soplomrdoidní konzistence není nic pro mě, nepolykám.
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 1.10.2009 05:22  14499
makovecNojo, když ty si divnej. A polykáš. Do česnečky (a spousty dalších jídel) je sádlo nezbytné. Ale kdo nejed' řízky na sádle, ten světa neužil...
royal Royal Hippies na zeď udělal a řek - pijte, kuřte klidně dál 1.10.2009 05:19  14498
Jak - povařit? To vejce se jebne do talíře s ingrediencema na česnečku a zaleje vařící vodou. Je správně soploidně-mrdkoidní a má to tu správnou chuť a konzistenci.

[ 21131 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt