Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Něco navíc v zeleném?
A proč ne...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub SMS Brána [ŽP: neomezená] (kategorie Lopuch) moderují Mikos, fis, King.
Archiv

Už jste někdy potřebovali poslat zprávu do nějakého klubu na Lopuchu či Lapiduchu, ale neměli jste zrovna přístup k počítači nebo internetu? Nyní máte možnost posílat SMSky nebo emaily do jakéhokoliv klubu i do Lopuší/Lapiduší pošty!

Chcete vědět jak na to? Tady máte postup:

Emailová adresa brány vedoucí na Lapiduch je lap@bofh.cz a brány vedoucí na Lopuch lop@bofh.cz. Na začátku vaší zprávy musí být uveden název dotyčného klubu ve stejném tvaru, v jakém se zobrazuje v řádku s jeho URL adresou (tzn. pokud byste chtěli poslat SMSku nebo email do tohoto klubu SMS Brána, pak by na začátku vaší zprávy musel být text sms_brana oddělený od samotného textu zprávy mezerou). Pokud chcete poslat zprávu někomu do pošty, místo názvu klubu uvedete na začátek zprávy jméno uživatele, před které dáte vykřičník (tedy např. !mikos).

Jestliže tedy chcete poslat jen email, nic víc již znát nepotřebujete. Pokud však chcete poslat SMSku, pak musíte ještě vědět jak se u vašeho mobilního operátora dají posílat SMSky na emailovou adresu. Není to ale nic složitého a cena je stejná jako u normální SMSky:

Eurotel: Pošlete SMS ve tvaru "eml lop@bofh.cz klub text zpravy" na číslo 999111
T-Mobile: Pošlete SMS ve tvaru "#lop@bofh.cz klub text zpravy" na číslo 4616
Vodafone: Nejdříve se zaregistrujte (pokud jste tak již v minulosti neučinili) odesláním SMS ve tvaru "EMAILZAP NICKNAME" na číslo 2255. Bude vám tak zároveň přidělena mobilní emailová adresa ve tvaru nickname@vodafonemail.cz. Poté můžete zprávy posílat odesláním SMS ve tvaru "lop@bofh.cz klub text zpravy" taktéž na číslo 2255

Vaše zpráva bude do 5 minut doručena do příslušného klubu či pošty na Lopuchu/Lapiduchu jako příspěvek od uživatele SMS. V titulku zprávy bude uvedena vaše emailová adresa (tedy např. pokud budete zprávu posílat z emailové adresy klaus@hrad.cz, bude v titulku příspěvku od uživatele SMS doručeného do příslušného klubu/pošty na Lopuchu/Lapiduchu stát Od: klaus@hrad.cz).

Důležité informace a pravidla:
  • titulek emailové zprávy je nepovinný
  • zpráva by neměla obsahovat diakritiku (háčky a čárky)
  • zprávy MUSÍ být pouze v textovém formátu (tzn. pokud používáte programy jako např. Outlook Express, nezapomeňte přepnout před odesláním zprávy do textového formátu!)
  • délka zprávy je omezena na 32kB (pokud ji posíláte z mobilu, tak jste omezeni ještě maximální délkou SMS zprávy - tj. 160 znaků)
  • odřádkování je chápáno jako tag <br> a ve zprávě mohou být použity všechny HTML tagy podporované Lopuchem/Lapiduchem
  • nesmíte odeslat 2 stejné zprávy po sobě a ani více jak 5 zpráv v krátkém časovém intervalu
  • pokusy o rozesílání spamu, o případné zahlcení jakéhokoliv klubu nesmyslnými příspěvky či o vydávání se za někoho jiného jsou přísně zakázány a je zde možnost zpětného dohledání IP adresy počítače odkud byly odeslány!
  • pro některé kluby existují aliasy (takže nemusíte zadávat celou dlouhou adresu - např. místo p_r_a_h_a stačí použít praha nebo dokonce jen pha)
  • pro některé uživatele také existují aliasy (tedy pokud by např. poslal zprávu člověk z Eurotelu, v titulku zprávy by se objevilo jeho mobilní číslo ve formátu např. 00420607123456@sms.eurotel.cz. Pokud by však měl nastavený alias, místo jeho čísla by se v titulku zprávy objevilo např. Václav Klaus)

Pokud chcete, aby do SMS brány byly přidány aliasy dalších klubů nebo mezi aliasy uživatelů bylo přidáno vaše jméno, ozvěte se mi do pošty na Lopuchu či Lapiduchu. Váš Mikos :-)

Zatím fungují tyto aliasy klubů:
p_r_a_h_a = praha
p_r_a_h_a = pha
p_r_a_h_a = p
p_r_a_h_a___srazy = srazy
p_r_a_h_a___srazy = s
hvezdna_brana_sg = sg


Update: Z důvodu ochrany proti spamu jsou povoleny jen emaily pocházející ze serverů mobilních operátorů Eurotel, T-Mobile a Vodafone. Pokud byste chtěli přidat mezi seznam povolených serverů i nějaké další, ozvěte se mi do pošty (ale předem upozorňuji, že různé freemailové servery povoleny nebudou).

Na závěr bych chtěl ještě veřejně poděkovat Kingovi, který původní SMS Bránu naprogramoval v PERLu. I když současná verze SMS Brány je již kompletně přepsaná (do podoby PHP skriptu), tak nebýt Kinga by tento projekt zřejmě nikdy nebyl zrealizován.

Dále bych také chtěl velmi poděkovat Fisovi, který pro SMS bránu poskytl hosting a emailové adresy u sebe na serveru.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help
 Titulek, text příspěvku  
Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: mwxcwvl
[ 11 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
king King Born to be king - ... 21.12.2006 19:17  43
imho(jinak se ptej adminu) ne, nevidim duvod proc by melo a jak by se to udelalo, aniz by to nekdo platil...
hartmann Hartmann Černý ďábel Ukrajiny - Panzer General developer 21.12.2006 19:04  42
po půl roce znova :-)bude to fungovat i obráceně? tj., že by mi nové příspěvky v nějakém klubu chodily na mobil?
anonym 21.12.2006 15:24  41
pokustož to se uvidí, jestli správně opíšu následující text bez prostředního znaku: qfzdh
anonym 10.9.2006 11:54  40
721590983dobre rano i tobe preju

[ 11 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt