Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Zelený je lopuch,
fotbal to je hra...

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Zbrane [ŽP: 24 týdnů] (kategorie Věda a Technika) moderují Al, El_Diablo, ocs, themajkl.
Archiv
Domovská stránka aktualizována 2.12.2019 04:02
Srdečně zveme do tohoto klubu všechny, kteří se zajímají o zbraně, střelbu a všechno, co s tím souvisí a chtějí si o tom všem v přátelské atmosféře povídat, poradit druhým, nebo se naopak chtěji zeptat na radu.

Kdo chce vystupovat anonymně (tj. bez registrace na Lopuchu), musí si vymyslet nějaké jméno nebo přezdívku a psát ho do každého svého anonymního příspěvku.

Každého přece musíme v diskusi nějak oslovovat, aby bylo jasné, kdo na koho reaguje. Kdybychom měli odpovídat několika bezejmenným anonymům najednou, byla by diskuse značně nepřehledná. Takže, kdo neuvede jméno či přezdívku, ten jako by nebyl.

Jak psát klikatelné odkazy:
 <a href="http://adresa stránky(URL)">Název stránky</a>


Úložiště obrázků:
 • 1iq.cz Bezplatné úložiště obrázků a rychlé sdílení printscreenu.
 • Bezplatné úložiště obrázků imgway.cz
 • Bezplatné úložiště obrázků imgbox.com • Výslovně zakázány jsou pouze urážky (je jedno koho), nesmyslné hádky a extrémně vulgární příspěvky.

  Video Alova prototypového samopalu
  Early Automatic Pistol Cartridges - What, When & Why?
  Cowboys  Cvičně zprovozněna homepage ... :
    Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
  autor: 
  text: 
  vyplnit a 
  Help
   Titulek, text příspěvku  
  Opište pozpátku následující text bez prostředního znaku: yfbnaol
  [ 14953 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
  taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 13.11.2020 16:19  32363
  ocsTak, kačky taky odeslány a ještě jednou díky za překlad :)
  taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 11.11.2020 11:12  32362
  ocsOndro, díky moc za tvůj čas a práci s překladem toho Rosse. Finanční obolus ti pošlu v nejbližších dnech, až budu platit další účty. Převedl jsem si tu knihu do formátu mobi pro čtečku Amazon Kindle, tak kdyby někdo měl zájem, rád poskytnu. Včera jsem to již nakousnul, vypadá to velmi dobře a zajímavě. Vrhnu se na to hned až dočtu Kroniku zániku Evropy od Vlastimila Vondrušky, kteroužto mi ten Ross svým stylem a pojetím hodně připomíná. A budu se těšit na 2. díl, tak nechť se práce na něm daří.
  blacky Blacky - Tady je blackyho 10.11.2020 11:50  32361
  hehehheheee klucí já vás obdivuju. Toliko trpělivosti. Klobouček.
  anonym 10.11.2020 10:51  32360
  2Sven32357: ...uvádíte ve variantě a).., k žádnému odskoku zde nedochází - jedná se spíše o variantu aut. pojistky úderníku/zápalníku/kohoutu/kladívka. No, striktně vzato, u té varianty "a" přenosová páka není úplně přesně "pojistkou". Pokud beru pojistku jako něco, co brání kohoutu kontaktu se zápalníkem, tak je to ten výstupek na jeho čele, který se opře o rám revolveru čímž brání dopadu na zápalník a přenosu impulzu. Ta přenosová páka tomu naopak pomáhá, je nezbytná, bez ní by to nefungovalo. Když si odstraníte u systému "b" tu blokaci propadu bicího kohoutu, bude to dále vesele střílet. A i odskok bude fungovat. Je to tam jako když pojistka pojistky... Tady je ten systém SW hezky vidět: https://youtu.be/W9Q1zLFh6YU Ale už je to novější, bez kohoutem nesehého zápalníku.
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 10.11.2020 09:52  32359
  „Co se týká kohoutů nebo kladívek u aut. pistolí, tak ani pojistný ozub, ani automatická pojistka úderníku/zápalníku, když se budu držet uváděné definice, podle mého názoru tuto nesplňují.“ — to vskutku nesplňují, a také o nich nikdo nikde v této souvislosti nemluví (kromě jisté natvrdlé osoby). Ani bezpečnostní ozub kohoutu, ani úderníková pojistka nemají o sobě s odskokem nic společného (mohou se ovšem uplatnit ve spolupráci s ním).

  Co však tuto definici i u pistolí (některých) splňuje, je mechanismus nazývaný — pozor, překvapení — odskok kohoutu. Popisuje ho například ten předpis pro CZ-52 nedávno zde linkovaný, a to vícekrát, nejlépe asi v bodě 34. začínajícím na straně 28.

  """
  34. Vodící tyčinka úderné zpruhy […] Horní rameno má dva ozuby — horní se opírá o kolík kohoutu, dolní je v záběru s ozubem kohoutku jen ve spuštěné poloze a má za účel odklonit kohoutek dozadu tak, aby se nedotýkal úderníku.
  """

  (A tím by snad už tento bujarý karneval tuposti mohl skončit (já vím, neopodstatněný optimismus).)
  anonym 10.11.2020 08:27  32358
  Odskok vs "V" peroNa dálku - Díky p. Balcare! To mi Véna písk, že mám doma jeden detailní popis funkce starého revolveru, který jsem nikdy neměl v ruce. Nagant 1895. Je to celé komplikovanější, bo posun válce navíc, ale v zásadě kohout v poslední fázi bicího pohybu jde svou setrvačností proti tlaku bicího "V" pera. Přestože systém zajišťuje i nasunutí čela válce na hlaveň, počet součástek je snad menší než u mnou popsaného systému s odskokem u S&W (586/686 do řady 5).
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 10.11.2020 06:24  32357
  AnonymDěkuji za objasnění.
  ----------------------
  Nedalo mi to a zapátral jsem po definici odskoku.
  viz ČSN 39 5002-1 ( 1996 ):
  "ODSKOK - zařízení bicího mechanismu, které nuceně oddálí po úderu kohout, nebo kladívko tak, aby zápalník nevyčníval z lůžka pro dno nábojnice."
  ----------------------------
  Pokud vyjdu z této definice, tak jak sám uvádíte ve variantě a).., k žádnému odskoku zde nedochází - jedná se spíše o variantu aut. pojistky úderníku/zápalníku/kohoutu/kladívka. Varianta b).. ano, tato definici splňuje.
  Já jsem měl opravdu na mysli ten starý systém s repulzní pružinou.
  Co se týká kohoutů nebo kladívek u aut. pistolí, tak ani pojistný ozub, ani automatická pojistka úderníku/zápalníku, když se budu držet uváděné definice, podle mého názoru tuto nesplňují.
  anonym 9.11.2020 23:42  32356
  2Sven - odskokNe. Odskok není "automatický" ihned po odpálení zápalky. Odskok je odvozen od uvolnění plně stisknuté spouště. Pokud cvakněte si revolverem naprázdno, neuvolňujte spoušť, a podívejte se z boku. Uvidíte vylezlý zápalník. Teprve při uvolnění spouště dojde, pokud se týče moderních dvojčinných revolverů, buď a) k odsunutí přenosové páky z prostoru mezi plovoucím zápalníkem a čelem kohoutu, a tedy "hrot" zápalníku zajede zpět na úroveň rámu, bez toho, aby kohout odskočil, nebo b) horizontálně se posunující odpružený "jezdec", jehož pohyb je závislý na spoušti za kterou je umístěný, a který má na svém těle výstupek, najede tímto výstupkem pod spodní část bicího kohoutu, nadzvedne ji, a tím způsobí odskok. Tak to prostě je, a je jedno jestli máte bicí pružinu vinutou, nebo plochou. Možná nějaký starý systém měl mít "repulzní" bicí pero, ale trochu o tom pochybuji. PS: Ten druhý systém, co jsem popisoval, má ještě vertikálně suvnou součástku podobnou přenašeči z prvního popisovaného systému, funguje ale právě naopak a je postradatelná. Zatímco přenašeč se stiskem spouště vysune vzhůru před plovoucí zápalník a přenese do něj úder kohoutu, musí tam být a je ovládaný přímo pohybem spouště, pohyb blokační páky je ovládán tím "odskokovým jezdcem" za spouští a při jejím stisku se naopak snižuje a umožňuje plný propad kohoutu s neseným zápalníkem až k zápalce.
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 9.11.2020 20:12  32355
  BlackyJeště jsem se sice na ten Ondřejův překlad neměl čas pořádně podívat, avšak vzhledem k jeho jazykovým schopnostem najisto předpokládám, že bude velmi dobrý; i tak ale překlad je jen překlad, a ta kniha je k sehnání online i v originále (pokud tedy by ses nemohl dočkat, tipl bych, že překlad druhého dílu nějaký čas zabere).
  blacky Blacky - Tady je blackyho 9.11.2020 17:30  32354
  OCSTak 1 díl J. Rosse sem přečetl. Moc dobrý. Kačky odeslány a pár nalezených překlepů nebo divno tvarů poslán na email.

  Těším se na druhý díl .)
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 9.11.2020 16:22  32353
  Jo a ještě poznámka ke smyslu odskoku u pistolí: neměl by smysl u pistolí s úderníkem kratším než je tunel pro něj v těle závěru, u nichž nevadí, když kohout spočívá na čele závěru, protože ani pak zápalník nevyčnívá do komory. Avšak u pistolí, jejichž úderník je delší a tedy kohout na čele závěru by znamenal protruzi zápalníku do komory, je odskok kohoutu velmi žádoucí.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 9.11.2020 16:14  32352
  Inu.... prostě mptsVe své velkorysosti jsem Vám umožnil odejít "na štítu". Této možnosti jste nevyužil, nýbrž jste se uchýlil k osobním urážkám, což je právě ten způsob Vámi zmiňovaných h..páků, když jim dojdou argumenty.
  ----------------------
  Inu...prostě mpts
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 9.11.2020 15:54  32351
  Hlupák SvenJe půvabné, jak sám přiznáváte, že v těch pojmech nemáte jasno, přitom ale neváháte vyrazit poučovat druhé co je co!
  mpts mpts Je to jinak, ba přesně naopak! 9.11.2020 15:50  32350
  Balcar (32345)Nikoli, ta pistole je v pořádku. Spíše jde o nedorozumění kvůli slovnímu popisu, proto jsem raději nakreslil malý obrázek (jenž je příslovečně lepší tisíce slov):  Poloha 1 je úderník maximálně — v mezích své vůle — povylezlý z těla závěru, poloha 2 je úderník zatlačený do těla závěru kohoutem, který byl palcem zatlačen vpřed při odjištěné pojistce a uvolněné spoušti — jak vidíte, stále ještě hodně velká část úderníku kouká ven, to zatlačení je sice okem viditelné, ale jsou to desetiny milimetru, ne více! —, a konečně poloha 3 je úderník na úderníkové pojistce, tedy ještě o další zlomeček milimetru zatlačený do závěru (nějakým nástrojem, třeba šroubováčkem).

  Při stisknuté spoušti jde pak samozřejmě kohout zatlačit až k čelu závěru, tj. úderník by zcela zalezl.
  sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 9.11.2020 14:46  32349
  oprava: A tato konstrukce, s použitím listové "V" pružiny může být použita pouze u revolverů, kde nejde dozadu žádný závěr.
  -------------------
  Správně: A tato konstrukce s použitím listové "V" pružiny má smysl pouze u revolverů, aby se oddálil úderník/kohout, aby šlo pootočit válcem ( i když je to pouze jedno z možných řešení )

  [ 14953 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

  (c) 2001-2011 Lopuch.cz   
  Kontakt