Na tom něco bude, protože kdyby tam měli kaď plnou sraček, tak by to jen šplouchalo, ale když pak ještě přimíchali tu hromadu slámy a vytvořili z toho pevnější kusy, tak to jistě zaručilo větší dolet.
Ovšem proziravost génia je v tom, že má zapojeno nejen rozmetadlo dlouhým transmisním řemenem, ale jestě z rozmetadla vede malý řemen k mlatičce a mlýnu. Dámy pak postávají na hrázi plné močůvky.
Jak bylo dole zmiňováno že na obrázku je Štruncová s hráběma, tak po zvětšení má většina dam podavčky, z nichž ta u hromady, dokonce v té době moderní VP4 (vidle podavací se čtyřmi bodci), zatímco ostatní používali ještě zastaralé VP3.
Rozmetadlo pak nebylo založeno na lopatkách, ale na podobných vidlích, které vždy vzali suchou vymlácenou slámu, protáhnuli kádí s močůvkou a pak vymrštili na nedaleké pole. Náhradní bodce jsou na fotografii v popředí vlevo.
Dáma, která na obrázku vypadá jako že sedí nebo klečí naopak stojí na špičkách a pro svou velikost, byla z důvodů malého prostoru zaměstnána při výměně bodců na vidlích metače. K tomuto nemohli být používány děti pro svou malou hmotnost, protože při spuštění stroje by pro svou malou váhu byli odmrstěni. Děti pouze mohli podávat náhradní bodce. Vždy vytvořili pro toto štafetu, tak aby pomáhal každý. |