Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Tolik rozruchu
jen v Lopuchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Dotazy [ŽP: 10 týdnů] (kategorie Život (nejen) Lopušáků) moderují Shelle, Kdokoliv, Scalex, Tessien.
Archiv

Účelem klubu je využít vědomostního a zkušenostního potenciálu několika tisíc registrovaných identit při řešení našich problémů a zodpovídání otázek.
Čím víc lidí sem bude chodit, tím rychleji a spolehlivěji dostane každý odpověď na svůj dotaz. Otázky je možné pokládat naprosto jakékoli, prosím však o jistou soudnost při jejich výběru - zejména prosím, abyste před položením dotazu zde věnovali alespoň několik minut pokusu o vymyšlení a následně použití vhodného dotazu na Google nebo jiný podobný vyhledávač.
Klub není určen k exhibování a demonstracím vašeho ostrovtipu.

Dříve než se zeptáte - seznam užitečných linků:
Kategorie Počítače
Kategorie Programování
Klub Hardware
Klub Software
Hledání klubů
Klub Windows XP
Klub MS Office
Klub Web
Klub Bankovnictví
Klub Daně a účetnictví
Klub Domácnost
Klub Informace
Klub Čeština
Download.com
Jyxo.cz
Google.com

Žádost moderátora:
Pro snadnější orientaci v desítkách příspěvků dávejte do titulku svých dotazů psali klíčové slovo Dotaz, bude se pak lépe vyhledávat a odpovídat.
Taktéž dotazy na ruzne systémové věci a kluby směřujte do pošty moderátorům nebo do specializovaných klubu, zde nebudou trpěny. Plati i pro dotazy na server Lapiduch .
Všem návštěvníkům děkuji.

Tento klub má oblíbený právě 247 lidí.

Upozornění: V tomto klubu byla zahájena politika nulové tolerance. Kdo místo rozumně míněné odpovědi napíše nějakou strašně třeskutě vtipnou blbost, dostane zákaz psaní. Vtipy pište do klubu o Vtipech.
  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 15440 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
dr_bilo Dr_Bilo Nevím, kdo bohům prádlo pere. - Vím, že špínu z něj pijem my. 8.4.2024 11:28  48405
DotazNemáte někdo kontakt na topenáře v Praze?
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 21.2.2024 21:09  48404
dotaz :U chaty mi roste líska s jehnědama - samec. Takže ani oříšek. Kdybych na polovinu toho keře narouboval větvičky z holky - rodily by by se na nich oříšky? Nebo raději zapíchnout kousek vedle pár holčičích větviček a doufat, že se ujmou?
--------------
Ale hlavně by mě zajímala ta první možnost - bipohlavní keř. ☺ ☺ ☺ Když už žijeme v takové době, tak bych asi měl kráčet s dobou.... ☺ ☺ ☺
--------------------------
Děkuji, Sven
selit selit - Dein Spiegelbild ist anderen egal 9.2.2024 20:16 - Klub VTIPY všeho druhu (06:08) 48403
Mam notebook HP. Při posledním update to nenabehlo. Predpokladal bych, že ho uvedu do tovarniho nastavení, nicméně system se chová, že zadnou kopii ulozenou nikde nema. Recovery moznosti v menu mam mnoho, kazda skonci tim, že nemá data. Pritom recovery disk D je přítomen, muzu ho dosem prolejzat, ale to je vše.

Narazil nekdo na podobny problem?
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 26.12.2023 22:12  48402
Scalex, taipan :Děkuji Vám pánové oběma za dobré rady a Scalex to tím: Nicméně tvůj případ je jasný - šlape-li ti všechno na W10, zůstaň u W10 tak dlouho, dokud to bude dávat smysl.
shrnul naprosto jasně a lapidárně a toho se podržím!!! ☺ ☺ ☺
scalex Scalex 26.12.2023 20:53  48401
Sven [48399]:  kopírovat můžeš co chceš kam chceš. Kamarád to přenáší na flashce, protože ten historický počítač je fakt jen na skenování a na tisk, veškerou práci pak dělá na moderní mašině. Jde ale o to, že, jak píše taipan, kdyby se mu do toho starého počítače dostal nějaký virus, může třeba zničit nějaké důležité soubory, nebo třeba na čas vyřadit ten počítač z práce. Ne že by se to nedalo obnovit, ale když to má člověk k obživě, tak prosere třeba den-dva obnovou systému místo toho, aby dělal to, co mu nosí prachy.

Nicméně tvůj případ je jasný - šlape-li ti všechno na W10, zůstaň u W10 tak dlouho, dokud to bude dávat smysl. 
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 26.12.2023 19:39  48400
Svenže bych v žádném případě nesměl přetahovat a kopírovat vytvořené soubory z jednoho počítače na druhý

V tom problém není. Soubory, zvlášť tvé vlastní, tebou vytvořené, si můžeš mezi počítači kopírovat a přetahovat jak chceš.
U již nepodporovaných verzí Windows jde akorát o to, že u nich teoreticky můžeš z internetu snáze koupit nějaký malware, spyware, viry atp. Tak je třeba si to víc hlídat, pokud je počítač s nepodporovanou verzí Win připojený k netu.

sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 26.12.2023 19:09  48399
ScalexNad touhle variantou jsem taky přemýšlel. Ale jak jsem říkal, jsem rád, že jsem obyčejný uživatel. Takže předpokládám, že bych v žádném případě nesměl přetahovat a kopírovat vytvořené soubory z jednoho počítače na druhý...
-------------
Děkuji, Sven
scalex Scalex 26.12.2023 19:02  48398
Jedna věc, které bych se i při používání starých verzí Win držel je, jestli je pro ně podpora. Což u desítek je naprosto v pohodě.

Nepodporovaná windows bych raději neprovozoval na počítači připojeném k netu. Pokud bych to potřeboval kvůli nějakému opravdu důležitému starému HW, tak bych to provozoval offline. Ale na běžné používání ne. Kamarád má např. starý drahý skener a plotter a potřebuje to XPčka, vejš už to nejede. Takže má dedikovanou mašinu na tenhle hardware, bez přístupu na net. 
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 23.12.2023 23:19  48397
taipanDěkuji ti za osvětlení (a vlastně i za potvrzení mých obav) - právě o toto mi jde, jestli mi např. starší ( ale kupodivu i novější) soubory v dwg. pod W-11 pojedou, nebo nepojedou. Například jsem učinil zkušenost, že pod W-8, nebo 9 mi jely soubory v ACAD-2004 i 2010 bez problému, tak po instalování W-10 mi jedou - světe zboř se - jenom soubory v ACAD-2004 a co je v ACAD-2010, tak ve W-10 prostě neotevřu. No, to je ale úplně na hlavu a proti veškeré logice. No, tak proto jsem opatrný a činím dotaz. Protože mezi ajťáky se rozhodně nemůžu počítat, jsem rád, že jsem rád jako obyčejnýn uživatel...
---------------
A s nějakými obsesemi vůči novému to nemá nic co dělat.
-------------------
Děkuji taipane, Sven
taipan taipan Pozor, kouše! - Nedráždit jedovaté hady! 23.12.2023 18:12  48396
SvenZáleží na tom, jak dalece ti tyhle přechody vadí nebo nevadí. Mě osobně dost serou, nejsem jako puschpull. Pak hodně záleží na tom, co máš na PC nainstalovaný, jaký používáš periferie a jak dalece jsou (budou) kompatibilní s novým OS. Já osobně mám k PC připojenou starší tiskárnu, skener a další věci a pro nový wokna už k nim nejsou ovladače, tak zůstávám u starších woken. Protože vyhazovat a měnit věci, který jsou dobře nainstalovaný a dobře fungují, se mi nechce. A pak samozřejmě záleží na programech, který jsi zvyklej používat. Různé starší programy nemusí v nových verzích OS fungovat dobře nebo vůbec. A trápit se s jejich novými verzemi, které programátoři různě dojebali "vylepšili" (většinou k horšímu) taky není žádná selanka a mě osobně to taky pěkně sere. Jedna ze základních pouček technika je nesrat se zbytečně do věcí, které fungují. Mám rád, když počítač je nainstalovaný, uchozený a funguje přesně tak, jak chci a potřebuju a můžu se na něj spolehnout. Takže obsese neobsese, spíš bych tě od toho zrazoval, pokud tě k tomu něco vyloženě nenutí a nemotivuje a upgrade by ti přineslo nějaký reálný benefit a ne naopak problémy, trápení a ztrátu času.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 23.12.2023 08:49 - Oblíbené kluby (06:03) 48395
Sven [48394]: já mám W-11 od prvního okamžiku, kdy se mi tato možnost nabídla.
Netrpím obsesí z nových verzí čehokoliv jako mnoho odpíračů vždy a opět z každé nové verze Windows.
sven Sven ukaž člověku smrt a smíří se s horečkou 23.12.2023 05:03  48394
DotazMám nainstalované Windows 10. Počítač mi nabízí přeinstalování na Windows 11. Mám do toho jít, nebo mám být rád, že mám desítky? Mám z té přeinstalace trochu strach, přece jenom jsem už stará struktura...
-----------------
Děkuji, Sven
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.9.2023 12:42 - Oblíbené kluby (06:03) 48393
:-)Nevada [48392]: jasně, díky. Už jsem ten aktuální přehled virtuálů dohledal apročetl ...
nevada Nevada - Píseň ledu a ohně 7.9.2023 12:41 - Oblíbené kluby (06:04) 48392
puschpullJo, emtéčko jede pod O2. Mým rodičům jsem zařídila taky tento tarif.
Hovory v rámci emtéčka jsou všechny zdarma.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 7.9.2023 09:19 - Oblíbené kluby (06:03) 48391
Už vím co budu dělat. Mamka bydlí jinde a já nemám její administrátorské heslo a ani ona ho nezná (možná to má doma v nějakých papírech). Takže až pojedeme k ní, tak z jejího telefonu zavolám na VF a tam zkusím domluvit lepší cenu nebo víc minut nebo kombinaci obojího. Pokud se nedomluvíme tak požádat o CVOP a přejít třeba k tomu Emtéčku.

[ 15440 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt