Registrace nového uživatele     Návod     Kluby     Archív  Lopuchu     Lopuch.cz  

Diskuze na Lopuchu,
pohlazení na duchu

Lopuch.cz

Jméno:
Heslo:
Podpora LCD:
 
Klub Politika a dění ve světě [ŽP: 4 týdny] (kategorie Politika) moderují taipan, 666, Dr_Bilo.
Archiv


Vítejte v klubu Politika a dění ve světě.

Jak již název napovídá, tento klub je určen k diskusi o politice, a to jak té domácí, tak světové. Není třeba se strachovat, nejde o klub určený pouze pro odbornou diskusi, nýbrž o klub, který má sloužit jako místo pro otevřenou, svobodnou a civilizovanou diskusi o tématech, které hýbou současným světem. Tématické vymezení je, jak jste si jistě všimli, velmi široké a nehrozí tedy časté off-topic debaty, do kterých sklouzávají specializovanější kluby.Pravidla tohoto klubu jsou jednoduchá:

1) Snažte se o relativně slušnou diskusi a pokud možno si aspoň nenadávejte.
2) Veškeré názory, jakkoliv mohou být v rozporu s morálkou, zákony či názory moderátora, budou tolerovány, pokud budou formulovány slušně a civilizovaně.
3) Klub je primárně zaměřen na aktuální dění, nebojte se tedy poukazovat na zajímavé články. Články nepastujte, nýbrž uvádějte odkazy.
4) Dohled nad dodržováním pravidel je práce moderátora, stejně tak jako určení postihu za jejich porušení.
5) Akce moderátora jsou konečné a jejich veřejné zpochybňování v klubu bude považováno za porušení pravidel klubu. S případnými námitkami se proto obracejte do pošty na moderátora.

Aktuální anketa: ---
Starší neuzavřené ankety: ---

Sbírka na okamžitou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu:
SUPPORT UKRAINE (https://www.supportukraine.cz)
https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia
https://twitter.com/UKRinCZE  Nastavení klubu     Nastavení práv     Homepage     Anketa     Přítomní     Oblíbené     Lopuch     Kategorie  
autor: 
text: 
vyplnit a 
Help

Nemáte právo psát do tohoto klubu.

[ 61758 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 23:08 - Seznam klubů (22:47) 84331
Kanónfutr ... nesmíš to brát dle Švejka. Dneska i na kopání zákopů mají techniku. A navíc, Rus, podle všeho, tomu nedobrovolnému dobrovolníkovi ani není schopen dát výzbroj, natož aby ho s ní naučil zacházet. Aneb pokud dotyčný prodělal základní výcvik někdy před 20 lety hned vedle pouště Gobi, dneska a navíc na Ukrajině, to bude dost o něčem jiném. A ta mládež nejspíš žádný výcvik ani nikdy neměla. Nehledě teda k tomu, že dotyčný tak nějak neví "co tam vlastně má pohledávat". Těch co skutečně věří na ukrajinský nacismus, a že Ukrajinci stojí před branami Moskvy (Kyrgyzstánu etc.), asi moc nebude.
Jiní jsou samozřejmě masoví a sérioví vrazi, sadisté, lidožrouti a další svoloč z bas, ale těch nebude nekonečně nepřeberně i na ruské poměry.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 25.9.2023 22:48  84330
Desdichado [84328]: Medle je takový nevoják dobrej jako kanónfutr... "nas mnógo".
I když v těhle zemích mají počítám povinnou vojnu, takže nějaký základy "co dělat" tam má skoro každej. Tady kdyby něco vypuklo, měla by mobilizace cenu,
K čemu by tam chlapi, co by drželi samopal poprvý v životě, byli? Aby je velitel profík akorát hlídal a padaly mu ztoho vlasy, co tam ta kopyta zas vyváděj?
Obávám se, že v případě mobilizace na nějakej pořádnej výcvik nebude čas a k čemu je "voják" s dvoutýdenním výcvikem, takže výcvik stylem "takhle se to drží, tady je spoušť, miř směr nepřítel a ne na kamarády a takhle se mění zásobník"?
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 22:44 - Seznam klubů (22:47) 84329
Jsou místa, kam v sobotu a neděli nejede vůbec nic a vlak je min 5 km daleko.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 22:43 - Seznam klubů (22:47) 84328
Rusko našlo způsob, jak „nakrmit“ armádu. Razie na migranty ze Střední Asie.
Otázka je, k čemu je vlastně takový (ne)voják, který nemá motivaci válčit, dobrý. Rusko (a hlavně jeho bolševicko-nacistický režim) má zřejmě problém.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 25.9.2023 22:41  84327
Tex [84326]: A stejně jsou v ČR místa, kam jezděj tři autobusy denně, z toho dva "školní" a bez auta jseš tam prakticky nahranej, popřípadě si, když ti blbě končí šichta, na bus počkáš třeba dvě hodiny... jenže jak to udělat líp, kvůli tobě přece dopravce autobus vypravovat nebude...
tex Tex wubalubadubdub 25.9.2023 22:38 - Oblíbené kluby (22:00) 84326
84324: tak třeba ta doprava vůbec není o jízdném, ale je to o těch smlouvách s městy, co platí slušné pálky za pravidelnou dopravu :)
Takže to není až tak, že by šel do mínusu, jde o naježděné kilometry, přepravené počty cestujících, vykázání pravidelného provozu a následně státní kasička vyplivne desítky až stovky milionů.
Třeba u vlaků, když jsem poprvé četl o tom, že stát proplací dopravcům každý jízdní kilometr, tak jsem si říkal, že v té přepravě něco nehraje.
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 22:35 - Seznam klubů (22:47) 84325
Říká se tomu "vyzobávat rozinky". A kdyby to bylo přesně podle Neviditelné ruky trhu, tak na trase Praha - Brno bude probíhat tvrdý konkurenční boj a z Horní do Dolní (byť to je třeba 50 km) nepojede vůbec nikdo.
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 25.9.2023 22:30  84324
Tex [84298]: Jenže proč někteří prodávají pod náklady?

Zlikvidovat konkurenci a až se jim to povede, napálej ceny a človíčku, cos nám tleskal, jak jsme levní, teď pěkně plať.

To mě totiž vždycky baví, když Jančura brečí, že Flixbus a podobní na linkách, kde nově začínají, nasaděj dumpingové ceny... pamatuju, když na trase Praha - Liberec nasadil jízdné za korunu, aby vyštípal ČSAD a když mu to soud zatrhl, co myslíte, že Jančura udělal?
Nasadil jízdné za dvě koruny a bylo jasné, že až mu to soud zatrhne, nasadí jízdné za tři, pokud mu soud nedá nějakou povinnou minimální cenu... což by zase řval jak prokoplej, že to je omezování podnikání, živě to vidím... a teď, když se mu tohle chování (byť třeba ne přímo s jízdným za korunu) vrací od konkurence, brečí jak mandolína... ale copak, Jančuro, copak, vlastní medicínka najednou nechutná? ;-)
zidane Zidane Zlo je stále mezi námi - a jmenuje se Andrej Babiš 25.9.2023 22:26  84323
Tex [84284]: Část lidí určitě. Takoví ti "kdo nedělá nic špatného, tomu přece nemůže vadit, že ho na každém rohu sledují kamery, copak ty jsi za ptáčka, že se ti to nelíbí? Měli bychom si na tebe posvítit!"...
minduton Minduton Kdysi jsem i něco málo - zkusil napsat... 25.9.2023 20:42 - Klub Politika a dění ve světě (22:45) 84322
Adam Kadyrov "ozřejmil" ukrajinskému Rusovi kouzlo Koránu
„Bez přehánění, ano, jsem na Adamův čin hrdý,“ prohlásil Kadyrov, jenž se prezentuje jako ochránce islámu. Jeho syn se podle něj zachoval dospěle a ukázal, že si ctí obrany svého náboženství. Čečenské úřady Žuravljova zadržely poté, co jim ruské úřady předaly případ pálení Koránu v ruském městě Volgograd. Kadyrov akt označil za spiknutí „satanského Západu“ s cílem rozeštvat „nás v Rusku“. Ruské úřady mladíka zároveň obvinily, že za úplatu pro ukrajinskou tajnou službu fotil ruská vojenská místa. Nikita Žuravljov si postěžoval ruské ombudsmance za lidská práva, že jej Adam Kadyrov těžce zbil. Čečenský ombudsman na mladíkovu žalobu reagoval pouze prohlášením, že v Čečensku se dodržují lidská práva.
x_phile x-phile Dělám si, co chci. 25.9.2023 19:26  84320
Je to trapák, sice věkový rozdíl zvyšuje, ale na nás nemá :)
maca MACA 25.9.2023 19:24  84319
Nešel mu za svědky náhodou Ďuričko s Kočkou starším?
Počtvrtý už to bude konečně nějaká ta komunistka z Marsu, se kterou se plánoval kdysi spojit a vládnout nám tu.
puschpull puschpull být nad věcí, pohoda a klid ... - AV-Com (Homepage) 25.9.2023 17:43 - Oblíbené kluby (22:39) 84318
:-(To je zase monolog!!
desdichado Desdichado Dostal jsem datovou schránku. - Dá se to léčit? 25.9.2023 17:34 - Seznam klubů (22:47) 84317
Mimochodem, sexy mozek se už potřetí oženil.

Kdy bude rozvod?
tex Tex wubalubadubdub 25.9.2023 17:33 - Oblíbené kluby (22:00) 84316
To sponzorování Ruskem za účelem šíření propagandy ještě bude zajímavé.
Předpokládám, že se ukáže, že soukromá osoba darovala peníze nějaké organizaci co spřáteleně šířila očividné lži na objednávku.
Jestli se lidi zamyslí, tak přesně tak fungují i organizace, co se zaměřují na potírání lží a dezinformací :D

[ 61758 ] <Novější  <<<Nejnovější  Nejstarší>>>  Starší>  

(c) 2001-2011 Lopuch.cz   
Kontakt